Twirlen is een pure topsport Z 23 Waterschap verwerft restaurant op Veerplein betekent letterlijk: het draaien van de baton. Bij staat dit dan ook centraal. Verenigingen Terneuzen lopen p|an VOOT dertien nieuwe warm voor een volksfeest m 2014 wonjngen jn NieUWVliet Op haar zevende werd ze gegre pen door het 'twirlvirus', dat nog steeds in haar bloed zit. Het leven van Sabrina Platjouw uit Lamswaarde staat volledig in het teken van deze sport en ze doet er alles aan om op niveau te blij ven presteren. door Christel Tuin e wil direct een mis verstand uit de wereld helpen: „Twirlen is niet hetzelfde als ma jorette. Bij majorette loop je op straat mee met de fanfa re en laat je zien hoe je de beken de stok, in sporttermen baton ge noemd, kan laten draaien. Baton twirling doe je in de sporthal en lijktwop ritmische gymnastiek. Al leen gebruik je geen linten of bal len, maar alleen een baton. Net als bij ritmische gymnastiek is de show, met mimiek, muziek en dans erg belangrijk." De 23-jarige twirlster begon op haar zevende bij vereniging Kloor- tje in Kloosterzande. Ze deed zo wel in een team, in een duo en als soliste mee aan wedstrijden, maar vond dat ze erg op hetzelfde ni veau bleef hangen. Toen Sabrina op haar 15e gevraagd werd om zich aan te sluiten bij The Showgirls in 's-Heerenhoek, twijfelde ze dan ook geen mo ment. Aan 'de overkant' kwam Sa brina tot bloei: „Ik heb bij The Showgirls routines geleerd die ik dacht nooit te kunnen." Met resul taat, want ze werd zowel in 2007 Sabrina geeft elke week twirlingles in De Emmahal in Kloosterzande. Zelf traint ze ook meerdere malen per week in deze locatie. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning als in 2010 Nederlands Kampioen. In september van vorig jaar wilde de ambitieuze Lamswaardse een nieuwe uitdaging aangaan: zich se lecteren voor het nationale team. Ze deed auditie en werd, welis waar als reserve, lid van de Neder landse ploeg. Op dit moment twirlt Sabrina bijna dagelijks. Ze traint één tot twee keer per maand bij voorma lig Nederlands kampioen Anita Kaandorp in Naalwijk, om de week bij het nationale team op ver schillende plaatsen in heel Neder land en zelf traint ze ook nog eens twee tot drie keer per week in de Emmahal in Kloosterzande. De sport is nog niet erg bekend en daarom is het ook lastig om spon sors te vinden. Sabrina: „Ik moet alles zelf betalen; de benzine, de schoenen en mijn kleding. De twirlpakjes ontwerpt ze overigens zelf en worden op maat gemaakt. Toen ze in 2008 mee wilde doen aan The National Cup in Ierland, hield ze met het hele gezin een wafelactie om haar deelname te bekostigen. Maar meestal is alles voor eigen reke ning. Maar het is het waard: „Het mooi ste aan de sport vind ik de uitda ging: het combineren van muziek, dans en de batons. Het geeft elke keer ontzettend veel voldoening als een routine na soms weken trai nen lukt. Je moet een echte door zetter zijn en zelfdiscipline heb ben." Sabrina, die in het dagelijks leven juf is op de basisschool, vindt het belangrijk om de sport te promo ten. Daarom geeft ze tijdens de gymles af een toe een lesje twir len. Met succes, want het heeft tot nu toe vijf jonge twirlsters opgele verd die nu wekelijks van haar les- krijgen in de Emmahal in Klooster zande. BRESKENS - Waterschap Schelde- stromen heeft een akkoord bereikt met eigenaar De Milliano over de aankoop van het voormalige buf fetrestaurant op het Veerplein in Breskens. Dat maakt de weg vrij om de geplande kustversterkings- werkzaamheden uit te voeren en tegelijkertijd de infrastructuur rond het Veerplein aan te pakken. Het restaurant sloot de deuren na het verdwijnen van het autoveer, in 2003, en staat nu te verpaupe ren. Het stond niemand in de weg, tot het waterschap plannen presen teerde voor een nieuwe ontslui- tingsweg, precies over de grond waar het gebouw staat. Het duur de even voordat beide partijen er uit waren, maar nu is er witte rook, meldt het waterschap. Schel- destromen verwacht dat de sloop van het gebouw volgende- maand begint. Volgende week gaat ook een elec- triciteitsgebouw op het plein te gen de vlakte. Eerder werden al bo men gekapt en een loods gesloopt. Vanaf morgen start de aanvoer van zand om de dijk mee te verho gen. Het komt uit de Vlaamse Vrouwkenshoekkreek bij Sint Lau- reins. Het gaat om zand met een erg fijne structuur. SMMNHMMMMCflBMBMHBMMRBSBBMMMMMMSNMMnMMBBnMMHMlMBMHMHMMMMMM HULST Derde rommelmarkt in Den Dullaert In het cultureel centrum Den Dul laert in Hulst wordt zaterdag 4 fe bruari de derde rommelmarkt van het seizoen gehouden. Deze is zo als gewoonlijk geopend van 9.00 tot 15.00 uur en de toegang is gra tis. Er kunnen geen verkoopplaat sen meer gereserveerd worden, om dat de rommelmarkt helemaal vol is. De volgende rommelmarkt is op 7 april en ook die is nu al weer he lemaal uitverkocht. WESTDORPE Wintertentoonstelling in Galerie 45 Mieke van den Hoogen (keramiek) Margareta Van Acker (sieraden), Edy van den Abeele en Mimi van Bindsbergen (schilderijen) expose ren vanaf zaterdag hun werk in Ga lerie 45 in Westdorpe. De tentoon stelling is een maandlang gratis te zien van donderdag tot en met zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. HULST Collage van woord en muziek in Baudeloo Louis Freund (voordracht) en Pie- ter Overduin (piano) brengen zon dag een samenspel van woord en muziek. Het optreden is van 15.00-16.15 uur in Baudeloo in Hulst. De entree bedraagt 6 euro. OSSENISSE Ook Margaretha en gevolg kijken wagens Carnavalsstichting d'Ossekoppen houdt zowel vrijdag als zaterdag het traditionele wagentje kijken. Prinses Margaretha en haar gevolg brengen een bezoek aan de twintig wagenbouwers die op de zondag na het reguliere carnaval (26 februa ri) met hun praalwagens de stoet in Ossenisse opvrolijken. d'Osse koppen steken de bouwers in de koude schuren een hart onder de riem met koffie of thee met cake. EEDE Edelstenenexpositie in Natuurgeneespraktijk Een bijzondere collectie edelste nen is vanaf 5 februari elke eerste zondag van de maand te bezichti gen in de Natuurgeneeskundige- praktijk aan de Dorpsplein in Eede. De toegang, van 14 tot 17 uur, is gra tis. Aanleiding voor de expositie is een edelstenentherapie die in de praktijk wordt gegeven. TERNEUZEN Muzikaal drieluik Leger des Heils Het Leger des Heils viert haar 125-jarig bestaan met een muzikaal drieluik. De eerste muziekmiddag wordt zondag gehouden om 15.00 uur in het gebouw aan Dijkstraat 90 in Terneuzen. Toegang is gratis. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Als het aan het vereni gingsleven in de gemeente Terneu zen ligt, wordt de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen in 2014 een waar volksfeest. Dat werd maandagavond duidelijk tijdens de derde en laatste denkses- sie van de Stichting Zeeuws-Vlaan deren 2014 in de Brouwzaele in Terneuzen. Voorzitter Frans Reij- niers van de stichting trapte af met een gloedvol betoog. „We gaan Zeeuws-Vlaanderen op de kaart zetten in 2014. En wel op een positieve manier. Maar daar hebben we de hulp van u wel bij nodig." Vervolgens vlogen de creatieve sug gesties door de zaal. Van een dra- kenbootrace op het Kanaal van Gent naar Terneuzen tot het ver lichten van oud-Terneuzen, Hulst, Sluis en IJzendijke. Anderen voel den weer meer voor een zeskamp aan de Schelde of toneelverenigin gen die door Zeeuws-Vlaanderen trekken. Organisator Peter Oggel hoopt dat verenigingen in de aanloop naar 2014 veel werk op zich nemen. „Sa men staan we immers sterk. We willen in 2014 het hele jaar activi teiten organiseren. Daarbij gaan we zeker drie keer met een topeve- nement knallen." Als besluit van de avond zongen de ruim honderd aanwezigen het Zeeuws-Vlaamse volkslied. door Martijn de Koning NIEUWVLIET - Bouw- en timmerbe drijf Buijze uit Nieuwvliet neemt het initiatief om dertien woningen te laten bouwen aan de Cadzandse- weg in dat dorp. De huizen ko men naast elkaar, aansluitend op de lintbebouwing die er nu al staat, tot aan de hoek met de Sint Jansdijk. Er wordt uitgegaan van indivi dueel opdrachtgeverschap: bewo ners kiezen zelf het ontwerp van hun woning. Wel moeten de hui zen onderlinge samenhang verto nen, waardoor de bouwers zich aan een aantal voorwaarden moe ten houden. Het gaat om vrijstaan de woningen of twee huizen aan elkaar. De kavels worden 15 tot 25 meter breed. Tussen de gebouwen door moet genoeg zicht zijn op het achterliggende polderland schap. Verder moet er een schuine kap op het huis; het liefst een zadel dak. Bouwers moeten, in overleg met de gemeente, streekeigen ma terialen gebruiken. Het voorontwerpbestemmings plan ligt momenteel bij de ge meente Sluis ter inzage. Het uitein delijke plan moet uiteindelijk goed gekeurd worden door de gemeen teraad. MEEST CELEZEN 1Terneuzen gaat verkrotting te lijf 2. Carnaval Sas van Gent gaat door 3. Terneuzen steunt kinderpardon WEBLOGS PZC- red acte uren beheren weblogs over allerlei onderwerpen. Kijk op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51