Knokke bang voor verzanding Zwin Kijkhut vogels afgebrand Ateliers in stadskantoor Sas ZEEUWS-VLAANDEREN Prijsplukker WOENSDAG 1 februari 2012 21 Twirlen is een pure topsport 22 en 23 Aanleg strekdammen bij Cadzand zou reden zijn voor uitstel van vergroting natuurgebied door Martijn de Koning KNOKKE-HEIST - Het gemeentebe stuur van Knokke-Heist is bang dat de aanleg van strekdammen bij Cadzand-Bad leidt tot verzanding in natuurgebied Het Zwin. Daar moet onderzoek naar gedaan wor den, vinden de Vlamingen. Dat heeft het college van de Vlaamse kustgemeente laten weten aan het Sluise gemeentebestuur. Waterschap Scheldestromen wil de dammen van enkele honder den meters lang in 2014 aanleggen als onderdeel van kustversterkings- werkzaamheden. De Stichting Pro motie Cadzand sprong erop in door een plan te maken voor de aanleg van een jachthaven in een kom van één van die dammen. De financiering daarvoor is zo goed als rond. Volgens Knokke-Heist is er grote kans dat de aanleg van de dam men leidt tot verzanding van het nabijgelegen natuurgebied Het Zwin. De gemeente wijst erop dat de uitbreiding van de haven bij Zeebrugge de afgelopen jaren een zelfde gevolg voor Het Zwin had. Het gemeentebestuur meldt in een bericht aan de eigen bevolking overigens niet duidelijk dat de aan leg van de strekdam noodzakelijk is voor de veiligheid. De gemeente suggereert daarmee dat de dam men er komen om de aanleg van de jachthaven mogelijk te maken. Dat is niet zo: het plan voor de ha ven springt enkel in op de komst van de strekdammen. Het Knokse gemeentebestuur heeft ook concrete aanmerkingen op de komst van de jachthaven: het verkeer tussen Westkapelle en Retranchement zou drukker wor den, wat vraagt om maatregelen, meent het college. Opvallend is dat in Vlaanderen meteen ook de roep klinkt om de geplande uitbreiding van Het Zwin uit te stellen tot duidelijk is wat de gevolgen zijn van de aanleg van de strekdammen. De gedachte dat de aanleg van de dammen en de jachthaven nu gebruikt worden om de uitbreidingsplannen voor Het Zwin te dwarsbomen, is dus snel gevormd. In Vlaanderen is im mers nogal wat weerstand tegen de vergroting van het natuurge bied. Schepen Maxim Wellens van Knokke-Heist ontkent dat het om zo'n 'politiek spel' gaat. „Wij ma ken geen bezwaar: niet tegen de dammen, die er toch wel komen, en al helemaal niet tegen de jacht haven. De komst daarvan is goed voor onze regio. Wij zijn 500 pro cent voor de aanleg ervan. Maar wij vinden wel dat we recht heb ben om te wijzen op aandachts punten." foto Het Zeeuwse Landschap door Martijn de Koning SAS VAN GENT - Het voormalige stadskantoor aan het Vlaanderen- plein in Sas van Gent is bij uitstek geschikt voor de vestiging van ate liers van (startende) kunstenaars. Het Terneuzense PvdA-raadslid Wim Ten Hoor heeft die suggestie op tafel gelegd bij het college van burgemeester en wethouders. Ten Hoor: „Het oude stadskantoor staat op dit moment te verpaupe ren. Het is goed om er een nieuwe bestemming aan te geven en dan denk ik in de eerste plaats aan ate liers voor beeldende kunstenaars." De PvdA'er wil weten of het colle ge daaraan mee wil werken. De meerderheid van de gemeente raad onderschreef vorige week een voorstel van D66'er Charles ten Hengel om leegstaande gemeente panden voortaan (tijdelijk) be schikbaar te stellen aan beginnen de kunstenaars of kunstenaars, die een eigen atlier niet kunnen beta len. Alleen TOP/GB en de SGP stemden tegen. Die wezen op alter natieven (Toonbeeld). TERNEUZEN Verkoop kunst voor Kika groot succes Havo-leerlingen van scholenge* meenschap de Rede in Temeuzen overhandigen vandaag een cheque van 1655 euro aan vertegenwoordi gers van de stichting Kika (Kinder kankerfonds). Tijdens een grote kerstmarkt, ruim een maand gele den, verkochten ze kunstwerken van leerlingen van Kunstzinnige en Beeldende Vorming, maar ook lootjes en versnaperingen. Het le verde - inclusief sponsorgeld -1159 euro op. De schoolleiding deed daar nog 500 euro bovenop. OOSTBURG - De vogelkijkhut bij na tuurgebied De Blikken, in de drie hoek tussen Oostburg, Groede en Nieuwvliet, is maandagavond afge brand. De brandweer was binnen een kwartier ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat het gebouwtje helemaal verloren ging. Eigenaar Het Zeeuwe Landschap gaat uit van brandstichting. Volgens districtbeheerder Fred Schenk gaat het om één van de best bezochte kijkhutten van de re gio. „De post werd dagelijks be zocht. In De Blikken zitten veel bij zondere vogels." Het Zeeuwse Landschap heeft wel vaker te maken met vandalisme in de verschillende kijkposten, die vaak erg afgelegen liggen. „Maar dan gaat het om dingen als een af gebroken plank", zegt Schenk. „Brandstichting maken we zelden mee. Anderhalf jaar geleden is het eens voorgekomen op Noord-Beve land. Maar hier is het gelukkig nog nooit gebeurd." De stichting, die hoopt dat getui gen naar de politie stappen, is niet verzekerd. Schenk: „We moeten nu op zoek naar geld om de hut opnieuw op te bouwen. Ik weet niet zeker of dat gaat lukken." De vogelkijkhut bij De Blikken vloog in brand en stortte kort daarna compleet in. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin Intratuin Lepelplant I (Spathiphyllum 1 Sweet Chico) 1 f I-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49