Burgeradvies burgemeester Breed draagvlak Waterschap verwerft restaurant op Veerplein Loods van boord Raad roept ROC-bestuur op zich te bezinnen Gewonden bij botsing Wolphaartsdijk woensdag 1 februari 2012 1 A I7PP in# Opvolger voor Koos Schouwenaar door Theo Giele MIDDELBURG - Via een speciale website (www.burgemeestermid- delburg.nl) kunnen inwoners van de gemeente Middelburg laten we ten wat voor type burgemeester ze willen als opvolger van Koos Schouwenaar. Schouwenaar legt per mei zijn functie neer. De vertrouwenscom missie van Middelburg, samenge steld uit leden van de gemeente raad, maakt de profielschets waar de nieuwe burgemeester van Mid delburg aan moet voldoen. Deze commissie van de inwoners wélen wat ze van de nieuwe burge meester verwachten. De commissie legt de burgers vier types voor. De vier bestuursstijlen waaruit gekozen kan worden zijn: verbinder, procesregisseur, netwer ker of aanjager. Per stijl kunnen de burgers aange ven hoeveel gewicht ze aan elke stijl willen toekennen. Er hoeft dus niet uit één stijl gekozen te worden. Op de site wordt ook uit gelegd wat er precies bedoeld wordt met de genoemde bestuurs stijlen. door Martijn de Koning BRESKENS - Waterschap Schelde- stromen heeft een akkoord bereikt met eigenaar De Milliano over de aankoop van het voormalige buf fetrestaurant op het Veerplein in Breskens. Dat maakt de weg vrij om de geplande kustversterkings- werkzaamheden uit te voeren en tegelijkertijd de infrastructuur rond het Veerplein aan te pakken. Het restaurant sloot de deuren na het verdwijnen van het autoveer, in 2003, en staat nu te verpaupe ren. Het stond niemand in de weg, Onder de Zeeuwse bevolking bestaat een breed draagvlak voor het Kustla- boratorium. Uit een enquête, die Het Zeeuwse Landschap in 2011 hield on der bijna 500 Zeeuwen bleek 85 procent positief te zijn over het plan. „Deze bestuursstijlen hebben we niet zelf bedacht", zegt raadsgrif- fier Edwin Israël. „Ze komen uit een handreiking voor de keuze van een burgemeester van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken." Tot 15 februari kunnen mensen hun mening kenbaar maken. „Het is geen referendum, maar de ver trouwenscommissie zal de mening van de burgers wel serieus meewet- gen", aldus Israël. Wie zijn advies via de site geeft, wordt gevraagd naar zijn email adres en postcode. Het is een lage, zij het niet onneembare drempel, voor mensen van buiten de ge meente. Raadsgriffier Israël ver wacht niet dat veel mensen van buiten de gemeente misbruik zul len maken van de inspraakmoge lijkheid. Op 29 februari is er om 19.00 uur een extra openbare gemeenteraads vergadering waarin de profiel schets voor de nieuwe burgemees ter wordt vastgesteld. Bij de vergadering is ook de com missaris van de koningin aanwe zig, De profielschets vormt de ba sis voor de tekst in advertentie waarin de vacature kenbaar wordt gemaakt. -- - tot het waterschap plannen presen teerde voor een nieuwe ontslui- tingsweg, precies over de grond waar het gebouw staat. Het duur de even voordat beide partijen er uit waren, maar nu is er witte rook, meldt het waterschap. Schel- destromen verwacht dat de sloop van het gebouw volgende maand begint. Volgende week gaat ook een electriciteitsgebouw op het plein tegen de vlakte. Eerder wer den al bomen gekapt en een loods gesloopt. Vanaf morgen start de aanvoer van zand om de dijk mee te verhogen. Op de beoogde plek van het Kustlaboratorium grazen nu nog schapen. foto Dirk-Jan Gjeltema WESTKAPELLE - Met de redding boot Uly van KNRM-station West- kapelle is maandagavond om 21.30 uur een loods met ademhalings problemen van boord gehaald. Na een nacht in het Vlissingense zie kenhuis was de man uit Koudeker- ke gisterochtend weer hersteld. De KNRM-bemanning was juist in het botenhuis bezig met een EHBO-oefening, toen de Kust wacht alarm sloeg. Daardoor was de Uly binnen tien minuten bij de loodskotter Menkar. De loods had zich verslikt en kreeg het be nauwd. Bij het KNRM-station stond een ambulance klaar die de loods naar het ziekenhuis bracht. en neer naar Terneuzen moet rij den. „Het verplaatsen van werkgelegen heid van de ene Zeeuwse gemeen te naar de andere Zeeuwse ge meente draagt niet bij aan het ver sterken van de werkgelegenheid in onze provincie. Het versterken van de ene regio (Zeeuws-Vlaanderen, red.) binnen de provincie gaat op deze manier ten koste van de ande re (Walcheren,red.)." Eerder al uitte het Middelburgse college van burgemeester en wet houders zijn verontwaardiging over het besluit van het ROC-be stuur het hoofdkantoor naar Ter- neuzen te verplaatsen. MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad roept het bestuur van het ROC op geen onderwijsgeld te besteden aan de verhuizing van het hoofdkantoor naar Terneuzen. Een motie van Groenlinks met de ze strekking kreeg maandagavond de steun van een meerderheid in de gemeenteraad. De oproep is tevens gericht aan an dere overheden (provincie, Zeeuws-Vlaamse gemeenten), be drijven en organisaties (Dow, ZorgSaam) die de aan de extra kos ten van de verhuizing meebetalen. De kosten bestaan uit hogere las ten voor de huisvesting en de reis kosten van het personeel dat op WOLPHAARTSDIJK - Bij een ongeluk op de Oudelandsedijk in Wolphaarts dijk zijn gisterochend rond 10.00 uur twee mensen gewond geraakt. Een 64-jarige vrouw uit de gemeente Goes kwam op het weggedeelte van een tegenligger, een 70-jarige man uit de gemeente Borsele. De vrouw moest uit haar auto worden geknipt en klaagde over pijn in haar nek. De man had last van zijn borst. Ze zijn allebei naar het ziekenhuis gebracht. De auto's raakten zwaar beschadigd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46