zeeland 123 Het Clarahofje Iedereen met een indicatie kan er terecht Kennismaken met de gemeente Borsele via een deeltijdwoning m Nieuwbouw in Goes Mozaïek blijft intact, maar achter wandje woensdag 1 februari 2012 „Draag de ander in al zijn broosheid. Zoals je zelf gedragen zou willen wor den, als je in dezelfde omstandigheden zou verkeren." Vrijwilligers en ver pleegkundigen houden zich die regels voortdurend voor. Twee jaar geleden legde Marianne van Meer de eer ste steen voor de nieuwbouw van Het Clarahofje in Goes. Sindsdien werft ze fondsen voor de Stichting Vrienden van het Clarahofje. Volgens de vrijwilligers verzet ze achter de schermen nog bergen werk. Vlnr: Annemarie de Koster, Jacomien Marinussen, Jos Arts en Jennie Koene aan de keukentafel in Het Clarahofje. De keukentafel staat symbool voor de huiselijkheid van het hospice. foto's Willem Mieras Bij Stichting Het Clarahof je werken 48 vrijwilligers die er gedegen trainingen op hebben zitten. Zij wer ken allemaal twee dagdelen in de week in het hospice. Twaalf ver pleegkundigen mét een palliatieve opleiding werken maximaal 24 uur per week in Het Clarahofje, in BURGH-HAAMSTEDE - Het mozaïek van de Goede Herder in een muur van dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede wordt niet be dekt met een stuclaag. Door een verbouwing moest het mozaïek vlak geslepen worden. Daarmee zou het definitief verloren gaan. Ei genaar van het dorpshuis, woning bouwcorporatie Zeeuwland, heeft besloten in plaats daarvan een voorzetwand te plaatsen. Het mo zaïek wordt dan wel aan het zicht onttrokken, maar blijft bewaard. Het mozaïek herinnert aan de pro testants christelijke huishoud school, die daar van 1964 tot 1974 gevestigd was. dienst van Zorgstroom. Iedereen met een indicatie kan in Het Clara hofje terecht, ongeacht het inko men, ongeacht de problematiek. Behandelingen vinden in het hos pice niet plaats, want de bewoners zijn uitbehandeld. Wel zijn alle hulpmiddelen aanwezig om de mensen optimale palliatieve zorg te geven. Bezoekuren bestaan niet in Het Clarahofje. Familieleden of andere naasten kunnen blijven lo geren en een huisdier is meestal ook geen probleem. Naast de stichting die de vrijwilli gers opleidt, aanstuurt en verze kert, is er nog een stichting: de Vrienden van Het Clarahofje. Do naties, giften en legaten krijgen via de vrienden een goede bestem ming er worden zaken van betaald die niet uit de krappe zorgbudget ten kunnen.. Alles over Zorgstroom en beide stichtingen is té lezen op: www.hospicegoes.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het bezitten van een deeltijd- of tweede woning, geeft mensen meer kans kennis te maken met de regio waarin deze woning staat. En dat is weer een stimulans voor de leefbaarheid in met name de gebieden waar de krimp actueel is. Dat vindt wethouder Marga Ver- mue van de gemeente Borsele. „Kandidaten voor een deeltijdwo ning lopen nu tegen allerlei regels en beperkingen aan. Wij willen daarom de mogelijkheden gaan verruimen. Het komende jaar in ventariseren we de behoefte." Vermue heeft niet de illusie dat het stimuleren van het tweede wo- ningbezit het antwoord is op de te ruglopende bewonersaantallen. Ze onderschrijft hiermee de conclusie van het rapport van onderzoeker Ronald van Leeuwen, die in op dracht van de provincie uitzocht wat de kansen zijn van deeltijdwo nen in Zeeuws-Vlaanderen. Zijn conclusie is dat de strijd tegen krimp en leegstand niet kan wor den gewonnen door het stimule ren van deeltijdwonen en tweede woingbezit. „Alhoewel bij ons de leegstand slechts drie procent be draagt, ben ik het in hoofdlijnen eens met zijn conclusie. Door deel tijdwonen te stimuleren geef je de mensen wel meer mogelijkheden kennis te maken met ons gebied. Het gaat bijvoorbeeld om mensen met een drukke baan in de Rand stad en bij ons bijvoorbeeld een mooie boerderij zien om daar een paar dagen per week in te wonen. Dat is momenteel door allerlei re gels moeilijk en dat willen we ver anderen." De gemeente Borsele be schouwt dit jaar als experiment met het deeldtijdwonen. Vermue is het overigens ook eens met de aanbeveling van Van Leeu wen. „Beleidsmedewerkers moe ten er alles aan doen om de krimp te begeleiden. KRUININGEN Reimerswaal vervangt alle glascontainers Alle glascontainers in de gemeente Reimerswaal worden volgende week woensdag en donderdag ver vangen. Dat meldt de gemeente op de website. De containers zullen zoals gebruikelijk op woensdag worden geleegd. Daarna is het de bedoeling dat géén glas in de oude glascontainers wordt gegooid. De oude containers worden zo spoe dig mogelijk omgewisseld. KRUININGEN Stichting Seniorweb geeft computerlessen Stichting Seniorweb Kruiningen begint weer met een serie compu terlessen in het dorpshuis. Deze zijn niet alleen bedoeld voor senio ren, en worden bij wijze van proef worden óók in de avonduren gege ven. De basis- en vervolgcursussen vinden plaats van eind januari tot en met eind maart. Info en aanmel den: 0113-381437 of e-mail: info@dorpshuiskruiningen.nl GOES Olieverfschilderijen expositie in Casthuis Dirk de Vries houdt in de expositie ruimte van zorgcentrum het Gast huis in Goes een tentoonstelling van zijn olieverfschilderijen. De onderwerpen zijn divers, maar hebben vooral te maken met de zee in al haar facetten. De expositie is bezichtigen tijdens de openingstijden van zorgcen trum het Gasthuis aan de Kievit laan 64 in Goes. GOES Natuuroudercursus over schooltuinieren Het Milieu Educatief Centrum be gint in februari met een nieuwe na tuuroudercursus schooltuinieren. Aan bod komen onder meer grond bewerking, zaaien, snoeien, wie den en oogsten. Deelnemers krij gen een tuintje van 1 bij 1 meter on der hun hoede. De eerste les is op dinsdag 14 februari van 9.00 tot 11.00 uur. Informatie: www.mecde- bevelanden.nl of 0113-252628. KLOETINGE Burgemeester maakt kennis met bewoners Burgemeester René Verhulst maakt op dinsdagavond 14 februari tijdens de ledenvergadering van Vereniging Dorpsbelangen Kloetin- ge kennis met de bewoners van het dorp. De ledenvergadering, te vens bewonersavond, vindt plaats in dorpshuis Amicitia en begint om 20.00 uur. Ook wethouder Jo-Annes de Bat (CDA) zal op de bij eenkomst aanwezig zijn. GOES Feest Art. 1 in centrum Coese Polder In jeugdcentrum Goese Polder aan de Joseph Lunslaan vindt op vrij dag 17 februari het feest Art. 1 plaats. Op het programma staan op tredens van onder meer JPB (Zwa re Jongenz), Amier Papier (Hard voor weinig) en de lokale helden DJ Niels, VnC en De Tik. Aanvang om 20.00 uur, einde middernacht. Entree vóór 21.00 uur gratis, daar na 2 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45