Snelle doorstroming naar het hbo BEVELANDEN/THOLEN Gevonden kluis bleek leeg te zijn almanak Medisch WOENSDAG 1'februari 2012 21 PZC Interesse in kustlab groeit 24 en 25 Edudelta College Goes begint bedrijfskundige groenopleiding door Nadia Berkelder GOES - Jongeren die na de zomer vakantie van 2012 aan een vmbo opleiding beginnen aan het Edu delta College in Goes kunnen na zes jaar doorstromen naar het ho ger beroeps onderwijs. Nu duurt zo'n combinatie van vm bo en mbo nog minimaal zeven jaar. „Dat is dus een jaar sneller", zegt locatiedirecteur Jeroen van Drie. „Via vmbo en havo duurt het zes jaar. Maar onze opleiding is speciaal voor jongeren die prak tisch ingesteld zijn, maar wel de hersenen hebben om uiteindelijk hoger beroepsonderwijs te vol gen." De vmbo-ers volgen de ge mengde leerweg. Het is mogelijk om - door een extra vak te volgen - een diploma op een niveau ho ger te halen. De nieuwe opleiding combineert een praktisch groen vak met be drijfskunde. „We leiden op tot groen ondernemersschap. Leerlin gen kunnen als ze klaar zijn akker bouwer worden, of fruitteler of een bloemenwinkel beginnen. Om dat succesvol te doen heb je onder nemersvaardigheden nodig. De kracht van onze opleiding is dat leerlingen - ook als ze niet in de groene sector terecht komen - wel aan de bak kunnen met die onder nemersvaardigheden." Het Edudeltacollege - het voorma lige groencollege - heeft nu ook al vmbo en mbo onder één dak. „Dat is een groot voordeel bij het starten van zo'n opleiding", vindt Van Drie. „Het is voor ons makke lijker te realiseren voor scholen die vmbo of mbo los aanbieden." Edudelta is net als alle andere groenopleidingen een vreemde eend in de bijt: het valt onder het ministerie van Eli (Landbouw) en niet onder dat van Onderwijs. Daarom zit het groenonderwijs niet bij het ROC. De school wil na de zomer met één klas leerlingen van start. Vol gens Van Drie is de belangstelling groot. „Maar we willen niet met meer leerlingen beginnen, omdat we rustig willen starten. Het moet eerst goed gaan lopen." Edudelta is niet de eerste school in Nederland die een verkort traject naar het hbo aanbiedt. „In het land is het op een aantal plaatsen een groot succes. Dit biedt echt perspectief Vooral voor leerlingen die op zich een prima score heb ben bij de citotoets, maar liever lekker praktisch willen leren. Daar zijn er inderdaad best veel van." foto Willem Mieras Leerlingen van het Edudelta College bij de les bloemschikken. MIDDELBURG - Nadat de politie had bekendgemaakt dat op bedrijven terrein Ramsburg in Middelburg een kluis was gevonden, hebben diverse mensen zich gemeld als mogelijke eigenaar. Maar de echte zat er niet bij, zegt de politie, en waarschijnlijk is die ook niet meer te achterhalen. Dat is ook weer niet zo erg, want de brandweer heeft de kluis inmid dels opengeslepen en er bleek hele maal niets in te zitten, aldus de Zeeuwse politie. Medische terminologie, het is voor een leek vaak erg ingewikkelde mate rie. Het volgende staaltje kon on langs worden opgetekend op de afde ling anesthesie in het Admiraal De Rug ter Ziekenhuis in Goes, waar een patiënt die een kleine operatie moest ondergaan in de wachtkamer zat voor een afspraak met de arts. Na enige tijd nam een mede-patiënt plaats in de wachtkamer. Het ge sprek begon met de gebruikelijke en ongevaarlijke koetjes en kalfjes. Tip? redactie@pzc.nl Maar al gauw bleek dat de man het op zijn zachtst gezegd niet erg naar zijn zin had. Hij was duidelijk gefrus- teerd over zijn behandeling en over de organisatie van het ziekenhuis. Na wat binnensmonds gemopper en gegrom kwam uiteindelijk het hoge woord eruit. „Tsjongejonge, ben ik in behandeling bij de dokter in Vlissingen, moet ik toch helemaal in het ziekenhuis in Goes wezen voor mijn afspraak voor euthanasie." Prijsplukker Intratuin Lepelplant J (Spathiphyllum Sweet Chico) Hoogte 5 potmaat Geldig t/m Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43