zeeland 125 Brandweer VW's onderzoeken mogelijkheid om te komen tot één organisatie Waterschap verwerft restaurant op Veerplein Maak kans op een gratis verblijf in een luxe Safaritent van TentOCamp VOOr max. 6 personen (2 ouders en 4 kinderen) TERTO woensdag 1 februari 2012 OOSTBURG Vogelkijkhut De Blikken afgebrand De vogelkijkhut bij natuurgebied De Blikken, in de driehoek tussen Oostburg, Groede en Nieuwvliet, is maandagavond afgebrand. De brandweer was binnen een kwar tier ter plaatse, maar kon niet voor komen dat het gebouwtje helemaal verloren ging. De vogelkijkhut werd goed bezocht. Eigenaar Het Zeeuwse Landschap gaat uit van brandstichting. De eigenaar is niet verzekerd. SSESfiKKSSaSSSSSSJK VLISSINGEN Tweede editie van ZeelandMaritiem MIDDELBURG Gevonden kluis bleek leeg te zijn In Maritiem Instituut de Ruyter in Vlissingen wordt morgen vanaf 15.00 uur de tweede ZeelandMari tiem gehouden. Vier keer per jaar kunnen het Zeeuwse maritieme bedrijfsleven, onderwijs en overheden elkaar ont moeten. Initiatiefnemer is de Vereniging van Oud Leerlingen. Speciale gast is oud-minister Tine ke Netelenbos. Nadat de politie meldde dat op be drijventerrein Ramsburg in Middel burg een kluis was gevonden, heb ben diverse mensen zich gemeld als mogelijke eigenaar. Maar de ech te zat er niet bij, meldt de politie, en waarschijnlijk is die ook niet meer te achterhalen. Dat is ook niet zo erg, want de brandweer heeft de kluis inmiddels opengesle pen en er bleek helemaal niets in te zitten. door Luc Oggel GOES - De VW's willen hun sa menwerking op bepaalde terrei nen formaliseren. Onderzocht wordt of er gekomen kan worden tot één Zeeuwse VW. Eén en ander is nog zeer prema tuur, zegt directeur Lilian Aussems van de VW Zuid-Beveland en Tholen. „Alle modellen zijn nog mogelijk, maar het idee is om naar buiten toe meer één stem te heb ben." De VW's doen al heel veel samen, maar toch gebeurt er vol gens Aussems nog heel veel ad hoe. „Elk kantoor heeft ook zijn ei gen belangen, doelgroep en markt. Die regionale promotie zal ook blij ven, want daar zijn afspraken over gemaakt. Maar dat elk kantoor nu zelf nog veel ad hoe doet, is te kost baar." Als voorbeeld noemt Aus sems de verschillende beurzen waar VW's present zijn. „Wij als VW Zuïd-Beveland en Tholen zet ten niet echt in op kusttoerisme, want je hebt hier geen grote stran den. Maar toeristen zoeken niet op eiland als ze naar Zeeland willen, dus je kunt je op beurzen beter als één VW presenteren en heel Zee land." De 'fusieplannen' zullen zich dus in eerste instantie op de promotionele activiteiten van de VW zelf richten, zoals de website. „Dat lijkt ons redelijk", zegt Aus sems. Voor personeel hebben de plannen voorlopig ook geen gevol gen. Aussems verwacht niet dat de individuele regionamen zullen worden opgeofferd. „Maar ik zeg niet dat dat nooit gaat gebeuren. We beginnen nu met beurzen en de website, maar je kunt dat ook zien als een soort groeimodel waar in je steeds Op dit moment zijn er in Zeeland vier verschillende VW-regio's: Schouwen-Duiveland, Walcheren en Noord-Beveland, Zuid-beve land en Tholen en Zeeuws-Vlaan deren. Er zijn kantoren in Zierik- zee, Renesse, Burgh-Haamstede, Kamperland, Veere, Vrouwenpol der, Oost- en Westkapelle, Dom burg, Vlissingen, Goes, Yerseke, Sint-Maartensdijk, Hulst, Terneu- zen, Breskens en Cadzand. Tijdens de introductiebijeenkomst voor nieuwe inwoners mogen maatschappelij ke organisaties zich presenteren. Brandweercommandant Dirk-Jan Bestman meldde op Twitter een aantal kandidaat-vrijwilligers te hebben gesproken. ten doen." „Het is hier rustig en de mensen zijn vriendelijk," merkt een ex-inwoonster van Spij- kenisse op. Er was ook een jonger stel. Zij werkt in Goes, hij in Rot terdam. Een huis in Zierikzee werd het compromis. Een Zeeuws stel, dat tot voor kort in Italië woonde: „Er is hier geen indus trie, geen snelweg en geen spoor. Maar op cultureel en culinair ge foto Dirk-Jan Gjeltema bied is hier van alles te vinden." Een Tilburgse woonde tien jaar in Oosterland. Ze scheidde en ging te rug naar Brabant. Daar trouwde ze opnieuw. Nu wonen ze samen in Zierikzee. „Omdat het hier mooi en rustig is." De nieuwkomers zijn vrijwel zon der uitzondering positief over het eiland. Het enige kritische geluid betrof het openbaar vervoer. door Martijn de Koning BRESKENS - Waterschap Schelde- stromen heeft een akkoord bereikt met eigenaar De Milliano over de aankoop van het voormalige buf fetrestaurant op het Veerplein in Breskens. Dat maakt de weg vrij om de geplande kustversterkings- werkzaamheden uit te voeren en tegelijkertijd de infrastructuur rond het Veerplein aan te pakken. Het restaurant sloot de deuren na het verdwijnen van het autoveer in 2003 en staat nu te verpaupe ren. Het stond niemand in de weg, tot het waterschap plannen presen teerde voor een nieuwe ontslui- tingsweg, precies over de grond waar het gebouw staat. Het duur de even voordat beide partijen er uit waren. Maar nu is er witte rook, meldt het waterschap. Schel- destromen verwacht dat de sloop van het gebouw volgende maand begint. Volgende week gaat ook een elec- triciteitsgebouw op het plein te gen de vlakte. Eerder werden al bo men gekapt en een loods gesloopt. Vanaf morgen start de aanvoer van zand om de dijk mee te verho gen. Het komt uit de Vlaamse Vrouwkenshoekkreek bij Sint Lau- reins. Het gaat om zand met een erg fijne structuur. .tentocamp- Avontuurlijk kamperen in luxe tenten Voorwaarden: Reserveren is verplicht. Op basis van eigen vervoer. Op basis van logies. Voor meer informatie: www.tentocamp.nl 1 x een meivakantie op camping Le Bohat 1 x een meivakantie op camping La Bretonnière ||gl 1 x een vakantie van 23-6 t/m 30-6 op camping Domaine de Louvarel 1 x een vakantie van 16-6 t/m 23-6 op camping Les Grottes De Roffy Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 o,6o per gesprek). Toets uw telefoonnummer in en de code die staat bij de vakantie van uw keuze. U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 2 februari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41