zeeland 13 Te koop, voor een prikkie: beste winterbandjes Groot tumult in Kamer over hoorzitting Hedwige commentaar Troonswisseling Rabobank ziet Huizenprijzen nog jaren aaien woensdag 1 februari 2012 Het bandenhotel van Kwikfit. Met het schrikbeeld van de vorige winter voor ogen stonden de eerste autobe zitters in oktober en november al in de rij om de zomerbanden te la ten vervangen door winterhan den. Better safe then sorry, im mers. Nu de vrieskou in de oren bijt en de neuzen rood kleurt, komt de tweede golf in beweging. Op het prikbord van Zeelandnet worden opeens opvallend ,veel winterhan den aangeboden. Heeft u, met het oog op de naderende horrorwin- ter, wellicht interesse in vier stuks Michelin Alpin A3, bieden vanaf door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Groenlinks en D66 in de Tweede Kamer vragen de drie wetenschappers die de alternatie ve ontpolderingsplannen van het kabinet hebben beoordeeld om toelichting over hun bevindingen. Ze doen dat in een openbare verga dering in de Kamer. Dat bleek gisteren tijdens een over leg in de Tweede Kamer. Ook zul len Vlamingen worden uitgeno digd om hun visie op de discussie 65 euro, in Driewegen? Of een set je originele Hyundai velgen met Hankook winterhanden a 700 eu ro, te Burgh-Haamstede? Desge vraagd laat de eigenaar weten dat hij er écht geen stoepbandjes mee geramd heeft. Sterker: ze hebben nog niks te lijden gehad. Twee keer op en neer naar de winter sport, dat is zegge en schrijve 4000 kilometer. „Die kunnen nog wel tot 25.000 kilometer hebben, hoor. En ze hebben lichtmetalen velgen. Zelf heb ik er 1180 euro voor neer gelegd", verklaart hij. Voor wie be ver nieuwe heeft: in de magazij nen van bandengroothandel en fa- over het natuurherstel in de Wes- terschelde te geven. Groenlinks en D66 hadden in de PZC al aange kondigd de wetenschappers tij dens een hoorzitting aan de tand te willen voelen. Maar WD, CDA en PW hebben daar geen zin in en 'verzamelden gisteren hun troe pen' om een officiële hoorzitting tegen te houden. Door afwezig heid van de PvdA lukte dat. PW' er Richard de Mos: „We moe ten kappen met de ontpolder-kol- der. Ze willen het niet in Zeeland. brikant AutoUnie liggen maar liefst 14.000 banden van 27 ver schillende merken te wachten op uw bestelling. Charles Glimmer veen van AutoUnie verwacht er deze winter zo'n 10.000 te kunnen verkopen aan garages en auto dealers in Zeeland. Voor de vaste klanten die geen zin hebben om in de winter tegen een slordige stapel zomer banden aan te kijken, heeft Auto- Unie in Heinenoord een 'banden- hotel'. „Daar gaan we binnenkort ook een wasserij installeren. Dan krijgt de klant zijn wielen glim- Het moet nu gewoon een keer klaar zijn." Ad Koppejan (CDA): „In Zeeland - ik spreek nu als Zeeuw - zijn we de discussie spuugzat. Ik wil zo snel mogelijk een debat en dat een besluit wordt genomen." Ook de WD is de dis cussie beu. Helma Lodders: „Staatssecretaris Bleker is zijn huis werk aan het doen. Bovendien staat al een debat gepland." Nu een officiële hoorzitting is ge blokkeerd, nodigen GroenLinks en D66 op eigen initiatief mensen uit. mend schoon terug", vertelt Glim merveen. Bij Kwik-Fit hebben de monteurs de handen vol aan het verwisselen van banden. En passant maar meteen even kij ken of de accu de winter nog kan doorstaan, want bij koude neemt de startweerstand met zo'n 40 pro cent toe, laat de marktleider in au to-onderhoud weten. Per dag wor den nu honderden accu's verwis seld, zegt de woordvoerder. „Daar hebben we nog het meeste werk aan. Tip: repareer ook dat sterretje in de autoruit gelijk maar even: bij vorst wordt dat al snel een scheur. „Het is belangrijk dat je besluiten neemt met alle informatie op ta fel", zegt Liesbeth van Tongeren (GroenLinks). „Ook na herhaalde lijke verzoeken, krijgen we niet al les. Nu gaan we de vragen direct aan de wetenschappers stellen." Daarnaast worden de Belgen uitge nodigd, zegt Stientje van Veldho ven (D66). „We willen weten hoe zij de Scheldeverdragen interprete ren. De media zullen aanwezig zijn, dus heeft dit gesprek net zo veel effect als een hoorzitting." Maakt koningin Bea trix binnenkort de weg vrij voor prins Willem Alexander en prinses Maxima? Het gonst van de geruchten over een na kende abdicatie. Aanleiding voor de speculaties zijn onder andere dat koningin Beatrix gis teren de leeftijd van 74 jaar be reikte en dat ze binnenkort 32 jaar op de troon zit. Bovendien zijn er tal van Oranje-watchers die in elke beweging rond het koningshuis een indicatie voor een mogelijke troonswisseling zien. Ondertussen is de Nederlandse bevolking is zeer te spreken over onze vorstin. Vier van de vijf mensen hebben vertrou wen in haar. Maar ze mag de scepter ook doorgeven, want de kroonprins en zijn echtgeno te worden in staat geacht om het roer over te nemen. Dat is een gezonde situatie, want nu er geen externe aanleiding is voor een troonswisseling, kun nen koningin en kroonprins op basis van de juiste afwegingen een eigen beslissing nemen. DEN HAAG - De prijs van koopwo ningen blijft nog jaren dalen. De komende vier jaar neemt de ge middelde prijs per jaar met drie tot vijf procent af. In 2015 is een ge middelde koopwoning in Neder land twintig tot dertig procent goedkoper dan tijdens de topperio- de halverwege 2008. Dat voorspelt Rabobank in een nieuw rapport over de perspectie ven van de bouwsector. In de zo mer vari 2008 kostte een gemiddel de bestaande woning ruim 259.000 euro. Dat is inmiddels te ruggelopen naar zo'n 233.000 euro. De periode dat een huis te koop staat, loopt almaar op en is nu ne gen maanden. De mate waarin de prijzen verder dalen in de komen de jaren is afhankelijk van de ingre pen in het huidige woningmarkt- beleid, zoals het eventueel schrap pen van de hypotheekrenteaftrek. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 27-01- 2012 blijkt, dat t.v.v. Pieternella Albartina Albers, wonende te Vlis- singen aan MARINUS CORNELIS STUIK zonder bekende woon- of ver blijfplaats, is betekend een beschik king van de rechtbank te Middelburg d.d. 11-01 -2012 waarbij (ondermeer) de onderhoudsbijdrage ten behoeve van minderjarige kinderen is vastge steld, terwijl voorts bevel is gedaan tot betaling. Genoemde M.C. Stuik kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onder staande adressen GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 088-3314700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3