El Hamdaoui en Ajax tot elkaar veroordeeld GVW maakt zich weinig illusies 281 sport Schaatsklassiekers komen er aan PSV, AZ en Feyenoord oases van rust woensdag 1 februari 2012 door Arnold Aarts veenendaal - Ongeacht de uitslag wordt de bekerwedstrijd bij AZ vanavond een hoogtepunt in de 65-jarige geschiedenis van de Gel ders Veenendaalse Voetbal Vereni ging. Binnen twee dagen waren de 2500 kaarten voor de uitvakken van het Afas Stadion verkocht. Bij GVW wordt deze zaterdagmid dag over bijna niets anders gespro ken dan de ontmoeting met AZ. Tenminste, aan de 'blauwe kant' van het complex. De rooien - de bijnaam van de buren Dovo - hou den zich stil. Het is al gênant ge noeg dat aartsvijand GVW sinds dit seizoen in de topklasse voet balt, terwijl zij genoegen moeten nemen met een marginale rol in de hoofdklasse. „Maar over Dovo wil ik het niet te veel hebben", zegt GVW-voorzitter Henny Ver- bruggen als hem wordt gevraagd naar de rivaliteit met de buren. Verbruggen glimt vandaag als een diamant. En wil iedereen die er naar vraagt vertellen hoe bijzon der het is dat zijn dub bij de laat ste acht van het bekertoernooi zit. „Het is een unieke belevenis die we als een feest ervaren. We zijn verschrikkdijk trots dat we dit heb ben bereikt." En op de kwartfinale plaats valt niets af te dingen. Geen gezwijn met de loting, maar puur op eigen kracht. Zo werd Excelsior in Rotterdam van de mat geveegd met 0-3. Stadsgenoot Sparta ging er twee maanden later ook aan. Heerenveen als eerste naar halve finale Heerenveen heeft zich gisteravond tegen Vitesse als eerste geplaatst voor de halve finale van de KN- VB-beker. In de eerste helft kwam Vitesse op voorsprong via Stanley Abora, na rust herstelden Viktor Elm en Bas Dost de averij: 1-2. Vanavond worden de kwartfinales Heracles-RKC (18.45 uur) en AZ-GVW (20.45 uur) gespeeld. Morgen volgt PSV-NEC (20.45 uur). ankeveen - De organisatoren van de twaalf schaatsklassiekers kun nen eind deze week in Nederland al een grote wedstrijd aankondi gen. Dat zei voorzitter David Pos. van de stichting Natuurijsklassie- kers gisteren. „Het ijs groeit met het uur. Het Schildmeer in Gronin gen ligt al helemaal dicht. Daar kan zondag wel een wedstrijd wor den gehouden", verwacht Pos. Het Nederlands kampioenschap kan volgens Pos ook op korte ter mijn worden uitgeschreven. „Maar dat is in deze ijszekere periode niet noodzakelijk. We kunnen eerst beter een groot aantal klassie kers organiseren en dan afsluiten met het NK. Dan werk je naar een climax toe." Het schaatspeloton bivakkeert op de Oostenrijkse Weissensee. Van daag wordt daarop het Open NK gehouden. „Ik begrijp dat de Mounir el Hamdaoui speelde dit seizoen nog geen minuut in Ajax 1. Vorig jaar scoorde hij 13 keer in 26 duels. Na 1-1 gaven strafschoppen de doorslag. Tot ongenoegen van trai ner Erik Assink verzuimde Sparta-collega Michel Vonk hem na afloop te feliciteren. „Dat noem ik onbeschoft, respectloos." Assink is opvallend mild over de twee punten die zijn ploeg (derde op de ranglijst) deze middag heeft laten liggen tegen middenmoter Lisse (1-1). De ervaren coach (hij had eerder Drachtster Boys, IJssel- meervogels, Sparta Nijkerk, Spa kenburg, Bennekom en Ter Leede onder zijn hoede) realiseert zich dat AZ nu al in de koppies van zijn spelers heeft meegespeeld. Dat is logisch, vindt spits Dennis van Meegdenburg. „Onbewust speelden de meesten op negentig procent. Normaal gesproken heb ben we veel meer drang naar vo ren, dat ontbrak nu. jongens wil den hoe dan ook fit blijven. En bij ons stonden drie jongens op scherp. Die gingen er iets minder hard in om te voorkomen dat ze een gele kaart zouden krijgen." Voor Van Meegdenburg - met twee goals de grote man tegen Ex celsior - is een bekerwedstrijd bij AZ niet uniek. Met zijn vorige club Bennekom speelde hij in sep tember 2006 ook al eens voor de beker tegen de Alkmaarders. Hij denkt er liever niet meer aan te rug. „Nul-tien werd het. Dat was in de tijd van Louis van Gaal. Die had tegen z'n spelers gezegd dat ze de volgende dag vrij zouden zijn als ze tien goals zouden maken. Die gasten gingen erop, dat wil je niet weten." Jn Veenendaal maken ze zich wei nig illusies over succes tegen AZ. „Twee, drie procent dat we win nen", schat Van Meegdenburg, wiens zoon Jaidy (9) vanavond als mascotte mee het veld op gaat. Ook coach Assink gelooft niet in een nieuw Veenendaals wonder. „We praten niet over een speel tuinclub, AZ heeft een ongeloof lijk fitte ploeg. Die zullen ons niet het plezier gunnen dat we lekker kunnen voetballen. Ons doel? La ten we eerst maar eens proberen over de middenlijn te komen." Ajax miste de slag gisteren op de laatste dag van de nationale transfermarkt. Mounir el Ham daoui ging niet weg, terwijl Lu ciano Narsingh niet kwam. FC Twente boerde daarentegen goed met de komst van Wesley Verhoek en Glynor Plet. amsterdam - Mounir El Ham daoui en Ajax zijn nog steeds niet van elkaar verlost. De aanvaller wil de dinsdagavond zijn handteke ning zetten onder een meerjarig contract bij Fiorentina. Maar de Ita liaanse club en El Hamdaoui be reikten uiteindelijk geen overeen stemming met de Amsterdamse club. Ajax en Fiorentina waren afgelo pen weekeinde al akkoord over een afkoopsom van twee miljoen euro, die met bonussen kon op lopen tot drie miljoen euro. Maar de club uit Florence kon tot gistera vond geen bankgarantie overleg gen. Daarbij bleven El Hamdaoui en Ajax het oneens over de voor waarden voor de ontbinding van het contract van de spits. De clubleiding van Ajax ontving gisteren ook niet zoals afgesproken een eerste betaling voor de aanval ler, die door trainer Frank de Boer naar het beloftenteam van de Am sterdamse club is verbannen. De zaakwaarnemer van El Hamdaoui liet maandag weten dat zijn cliënt eigenlijk recht had op een schade vergoeding. In zijn ogen heeft Ajax de loopbaan van El Hamdaoui be schadigd. El Hamdaoui sprak afgelopen zo mer ook met Espanyol. De Spaan se club haakte echter op het laatste moment af, omdat hij schrok van de persoonlijke eisen van de aan valler. Espanyol meldde zich tij dens de winterstop opnieuw voor El Hamdaoui Ook die besprekin gen leidden uiteindelijk niet tot een transfer. Eerder op de dag mislukte ook een paniekaanval van Ajax in Fries land. De Amsterdammers slaag den er op D-Day niet in hun plaatsgenoot Luciano Narsingh weg te kapen bij zijn werkgever Heerenveen. Ajax mist met Boer- rigter, Sightorsson en nu ook Sulej- mani een complete voorhoede, een beweging was daarom ver wacht. Het splijten van de geroem de Friese tandem Narsingh-Dost bleek echter een brug te ver. Nar singh heeft in Heerenveen nog een contract voor anderhalf jaar, de vraagprijs van naar verluidt zes miljoen bleek voor Ajax te gortig. Het drukste verkeer was in Ensche de te zien. FC Twente raakt het sco rend vermogen van Mare Janko kwijt aan FC Porto, maar krijgt er met Wesley Verhoek (van ADO) en Glynor Plet (van Heracles) twee volwaardige eredvisiespelers bij. Daarnaast verkasten twee jeug dige Twente-spelers naar Heracles: Ninos Gouriye en ]oey Belterman. den haag - Waar bij FC Twente en Ajax druk onderhandeld werd, bleef het bij de andere drie ploe gen uit de top vijf afgelopen dagen rustig. De niet verwachte, maar bij PSV wel gevreesde overval op een troef uit het kwartet Wijnal- dum-Mertens-Strootman-Toivo- nen bleef bij PSV uit. De Eindho- venaren bouwden afgelopen jaar aan een nieuwe ploeg en kochten in de zomer voor dertig miljoen euro in. Van het zevental Derijck, Strootman, Mertens, Willems, Ma- tavz, Wijnaldum en Tyton is al leen de Poolse doelman er niet in geslaagd een basisplek te verove ren. Hij is op dit moment nog ge huurd van Roda JC, PSV heeft al aangegeven dat Tyton tot midden 2016 wordt vastgelegd. AZ versterkte zich met rechtsback Matthias Johansson, maar verloor enkele weken geleden drijvende kracht Pontus Wembloom aan CS- KA Moskou. In Alkmaar werd ge vreesd voor een vertrek van Ras mus Elm, hij maakt het seizoen in Noord-Holland af. Net als bij PSV was het bij Feye noord een oase van rust. De Rot- terdammers legden in de winter maanden een aantal spelers langer vast, zoals Van Huijgevoort, Ram- steijn, Schaken en Clasie. Ruud Vormer (Roda JC) en John Goos- sens (NEC) werden alvast transfer vrij voor het volgende seizoen vast- schaatsbond momenteel geen lan delijke schaatsers toelaat bij surro gaatwedstrijden als in Noordlaren, Haaksbergen of Veenoord. Het is goed dat de rijders op last van de ploegleiders en de KNSB in Oos tenrijk blijven", vindt Pos. Desondanks verwacht hij dat het deelnemersveld van de alternatie ve Elfstedentocht, die zaterdag op de Weissensee staat gepland, be hoorlijk wordt uitgedund. „Maar misschien wordt die wedstrijd ook wel geschrapt. Je hebt met een 200-kilometerrace in dé benen ze ker een week nodig om te herstel len. De rijders gaan zich sparen voor de klassiekers in eigen land." Rudi Groenendal heeft gistera vond in het Groningse Noordlaren de eerste marathon op natuurijs van deze winter op zijn naam ge schreven. Hij was de rapste sprin ter in een kopgroep van zes man. Bobber Edwin van Calker is terug op de plaats waar hij twee jaar geleden de veelbesproken beslissing nam om zich terug te trekken voor de Olympische Spelen. foto Gerard den Elt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28