IhS®?"'*'0 zeeland 127 Eén loket voor Wabo nodig Van Gelder: Rond snel Westerscheldedossier af •liUiMAH OM: Wethouder Kapelle geen verdachte HWS Subsidie voor Emergis-bedrijven pt iïmisic woensdag 1 februari 2012 Coffeeshop Checkpoint in Terneuzen. '£3£22ss&%&8ss&f6 door Frank Balkenende BREDA - Het Zeeuwse bedrijfsleven is gebaat bij één loket voor de om- gevingswet Wabo. In die wet zijn 24 verschillende bouw-, milieu-, natuur- en monumentenvergun ningen ondergebratht. In de praktijk blijkt dat aanvragen nogal traag worden behandeld, me de omdat zé veel schijven lopen. Het zou goed zijn als de Wabo on der één bevoegd gezag komt met één loket voor de uitvoering van de wet. Dat staat in een advies van de Kamer van Koophandel (KvK) en de BZW (Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging). De KvK en BZW pleiten al langer voor het verminderen van allerlei regeltjes. Wil je als bedrijf innove ren en/of een vestiging in het bui tenland openen, dan is het snel en soepel aanvragen van vergunnin gen wel zo prettig. De Wabo (Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht) werd vorig jaar oktober van kracht. Doel van de Wabo is vergunningen sneller te verlenen en de dienstverlening van overheden op het terrein van bouwen, ruimte en milieu te ver beteren. Daarvoor is de zogeheten omgevingsvergunning geïntrodu ceerd. De KvK en de BZW juichen de nieuwe wet toe. Maar hoe werkt de nieuwe omgevingswet in de praktijk? Om antwoord te krijgen op die vraag heeft SPM Manage- MIDDELBURG - De eventuele red ding van de Hertogin Hedwigepol- der valt in het niet bij de schade aan de beeldvorming en daarmee aan de Nederlands-Vlaamse sa menwerking. Wat oud-commissa ris van de koningin Wim van Gel der betreft wordt het Westerschel dedossier zo snel mogelijk afge rond en liefst volgens de lijn: af spraak is afspraak. Tijdens een toespraak over de Vlaams-Nederlandse samenwer king voor het Algemeen-Neder lands Verbond stelde Van Gelder vast dat bij de tegenstanders van ontpoldering anti-Vlaamse gevoe lens een rol spelen. Vooral Antwer pen is de gebeten hond. Van Gel der zei dat die tegenstanders zich niet realiseren dat de doorvoer van Antwerpen voor een groot deel voor Zuid-Nederland bestemd is, dat de Nederlandse binnenvaart in grote mate de Antwerpse door voer over de binnenwateren ver zorgt en dat ook het Nederlandse wegvervoer een belangrijk aandeel in de doorvoer over land heeft. Veel bedrijven zijn zowel in Neder landse als in Vlaamse havens ac tief Van Gelder: „Het belang van Antwerpen is ook in grote mate een Nederlands belang." KLOETINGE - De werkleerbedrijven van Emergis krijgen subsidie subsi die van het Oranje Fonds voor het project Man 2.0. Het gaat om een bedrag van 25.000 euro. Het pro ject Man 2.0 richt zich op mannen met een afstand tot de maatschap pij die hun sociaal netwerk willen uitbreiden en die meer structuur in hun leven willen. Het project helpt hen om weer activiteiten te ondernemen, mensen te ontmoe ten en sterker in hun schoenen te staan. Het geld wordt besteed aan seksespecifieke ondersteuning ge richt op mannen, begeleiding voor mannengroepen, extra werkerva ringsplaatsen voor nieuwe deelne mers en trainingen voor medewer kers. Ook worden met het toege kende bedrag activiteiten, work shops en een netwerk opgezet waarbinnen mannen kunnen wer ken aan zelfvertrouwen, zelfbeeld, zelfregie en sociaal contact. Ook vorig jaar kregen de werkleerbe drijven subsidie van het Oranje Fonds voor Man 2.0. Direct aan de boulevard. Super voordelig! VI Li foto Ronald den Dekker Appartementen Guadiana 8 dagen vertrek 2,9,16 a Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NU of 010-2452S55 mStmUBKKMUgmBS mentadvies Brabant in opdracht van de KvK en de BZW kort na de invoering van de Wabo (oktober 2011) een kort onderzoek verricht. De resultaten hiervan zijn neerge legd in het rapport 'De Wabo on der de loep'. De belangrijkste conclusie uit het onderzoek is dat de Wabo een ver betering betekent. Als het gaat om simpele, enkelvoudige aanvragen werkt de wet goed. Bij meer com plexe zaken blijken uitvoering en gezag te versnipperd over de diver se overheden. Ook is er soms spra ke van een gebrek aan deskundig heid. Dit leidt soms tot vertraging, onduidelijkheid en soms zelfs het intrekken van vergunningaanvra gen. door Nadia Berkelder KAPELLE - Wethouder Jon Hersel- man is op dit moment geen ver dachte in de Kapelse witwaszaak. Dat zegt het Openbaar Ministerie. Herselman's bedrijf deed de boek houding voor hoogwerkerbedrijf HWS Zeeland. Justitie heeft inmiddels 25 verdach ten in het „vizier. Via HWS Zee land zou geld dat verdiend was met kweek en handel in softdrugs witgewassen zijn. Vier medewer kers van Delta worden verdacht van het schrijven van valse factu ren. Zij zijn ook opgepakt. Toen de zaak aan het licht kwam, zei burgemeester Stapelkamp van Kapelle al dat Herselman niet ver dacht werd. De wethouder zelf be nadrukte dat hij van fraude niet op de hoogte was. Het OM wilde toen niet bevestigen dat de wet houder niet verdacht werd. Woordvoerder Martine Pilaar van het OM zegt dat het onderzoek naar de witwaspraktijken nog steeds loopt. Herselman wil niet uitgebreid reageren op de zaak. „Ik kom in het hele dossier eigenlijk niet voor. Ik ben nooit onder vraagd door de politie, wij zijn al leen de externe boekhouder ge weest. Zij leverden de administra tie bij ons in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27