Bouw 'strandpaleis' Domburg Jongens hebben meer op kerfstok 241 zee! Knokke bang voor verzanding Zwin Veere wil de Langstraat in Zoutelande verder aanpakken woensdag 1 februari 2012 Verdachten overval ^S8iSK5i5JSSS(SS®'S55S®lffi<' MIDDELBURG - Twee van de vijf Walcherse jongens, die vorige week werden aangeho.uden voor een straatroof in Goes, hebben vol gens de politie nog meer op hun kerfstok. Ze zouden ook betrokken zijn bij een poging tot een overval op 20 december van het vorige jaar in de Europalaan in Middelburg. Daarbij hadden ze het gemunt op een 56-jarige Middelburger, zo meldde de politie gisteren. Volgens de politie wilde die man die dag wat spullen in zijn auto leg gen. Twee van die. jongeren zagen dat en dwongen hem vervolgens, onder bedreiging van een scherp voorwerp, om weer naar zijn wo ning terug te keren. Een van die twee liep met hem mee. De twee de bleef op de stoep staan wach ten. Volgens de politie zag die man toch nog kans zijn voordeur dicht te duwen voor zijn belager ook binnen was. Die gaf vervolgens wel nog enkele klappen op de voordeur en liep samen met zijn kompaan weg, richting de Euro- markt. De politie gaf gisteren ook meer details over de Goese straatroof De vijf jongeren uit de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen waren de 19e januari van dit jaar in Goes en duwden op de Oostsin gel een 48-jarige vrouw van haar fiets zodat zij viel. Volgens de politie bedreigden de vijf jongeren haar vervolgens met een stroomstootwapen en eisten ze dat ze hen geld zou geven. Toen een man met een hond aan kwam lopen, gingen ze er echter van door. Later konden de vijf toch nog worden opgepakt door de poli tie. De vijf jongens zitten nog steeds vast in Torentijd en ze zijn in ver zekering gesteld voor verder onder zoek Ze zijn tussen vijftien en zes tien jaar oud. Omwonenden en strandbezoekers liepen vorig jaar massaal te hoop tegen de vervanging van De Watertoren (foto) door een veel groter paviljoen. Veere heeft de vergunning inge trokken voor de bouw van een 'kolossaal' strandpaviljoen. Daar mee is het plan nog niet van de baan. Tegenstanders willen nu een algehele bouwstop voor het stuk strand. door Henk Postma DOMBURG - De omstreden bouw van een groot strandpaviljoen bij Domburg gaat voorlopig niet door. B en W van Veere hebben de 'om gevingsvergunning' ingetrokken. Dat is gebeurd op advies van de ge meentelijke commissie Bezwaar schriften. Die concludeert dat de vergunning in strijd is met het bestemmings plan. B en W betwijfelen dat, maar dur ven een juridische strijd niet aan. Wethouder Jaap Melse (SGP) sluit niet uit dat later opnieuw een ver gunning wordt verleend, maar wil nu eerst de juridische haalbaar heid onderzoeken. De belangenver eniging Nehalenniagebied heeft de gemeenteraad gisteren verzocht een bouwstop af te kondigen voor het onderhavige stuk strand. Dit in afwachting van nadere regels voor nieuwbouw van een meer be scheiden omvang. Domburgers liepen het afgelopen jaar massaal te hoop tegen het plan van hotelier Peter Bommeljé om het strandtentje De Waterto ren te vervangen door een vier keer zo groot paviljoen met restau rant. De commissie Bezwaarschrif ten kreeg vijftien bezwaarschriften op het bordje, waaronder een lijst met meer dan tweehonderd hand tekeningen. Groepen omwonenden en strand bezoekers vrezen ernstige overlast, Nieuwbouw op de plek van het bestaande strand tentje is niet toegestaan, oordeelt commissie door Martijn de Koning KNOKKE-HEIST - Het gemeentebe stuur van Knokke-Heist is bang dat de aanleg van strekdammen bij Cadzand-Bad leidt tot verzanding in natuurgebied Het Zwin. Daar moet onderzoek naar gedaan wor den, vinden de Vlamingen. Dat heeft het college van de Vlaamse kustgemeente laten weten aan het Sluise gemeentebestuur. Waterschap Scheldestromen wil de dammen van enkele honder den meters lang in 2014 aanleggen als onderdeel van kustversterkings- werkzaamheden. De Stichting Pro motie Cadzand sprong erop in door een plan te maken voor de aanleg van een jachthaven in een kom van één van die dammen. Volgens Knokke-Heist is er grote kans dat de aanleg van de dam men leidt tot verzanding van het nabijgelegen natuurgebied Het Zwin. De gemeente wijst erop dat de uitbreiding van de haven bij Zeebrugge de afgelopen jaren een zelfde gevolg voor Het Zwin had. Het Knokse gemeentebestuur heeft ook aanmerkingen op de komst van de jachthaven: het ver keer tussen Westkapelle en Ret- ranchement zou drukker worden, wat vraagt om maatregelen, meent het college. door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Hoewel de Zoute- landse Langstraat al een opknap beurt heeft gehad, valt er nog wel het een en ander te doen. Een con clusie die zowel de dorpsraad als de gemeente Veere delen. Tijdens de laatste dorpsraadverga dering kwam de winkelstraat in het dorpshart ter sprake. Frappant genoeg niet in verband met de nieuwbouw van een supermarkt, met 600 vierkante meter voor eco nomische doeleinden, aan de Westkapelseweg. Dit voornemen veroorzaakte een hoop onrust on der winkeliers die vreesden dat de nieuwbouw de Langstraat zou leeg zuigen. Wethouder Jaap Melse deed die onrust af als 'een storm in een glas water'. „Het is niet zo dat er een groot nieuw winkelgebied aan de Westkapelseweg komt. De super markt gaat er heen en voor die ove rige vierkante meters zijn allerlei ideeën, van een galerie tot een ves tiging van een bank." De gemeente wil de Langstraat wel verder bestuderen. Dat moet resulteren in een plan van aanpak, dat er voor de zomer moet liggen. In samenspraak met dorpsraad, on dernemersvereniging en belang hebbenden. Melse: „Het wordt een totaalaanpak. Niet per pand of per plannetje. We gaan eerst inven tariseren wat er leeft. Plannen zijn er genoeg, er is alleen geen bunde ling. Er zitten lege plekken tussen de bebouwing en in de zijstraatjes kan ook nog wel wat gebeuren." Het uiterlijk van de Langstraat is al flink veranderd. De bestrating is vernieuwd, duinovergangen aange pakt en er is inmiddels het veelbe sproken trappentheater. Het verzoek van de dorpsraad om doorzichtige kunststof platen aan weerszijden van de trappen te plaatsen is vooralsnog niet door de gemeente gehonoreerd. De wind houdt er dus voorlopig vrij spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24