Invloed burger op type burgemeester Nog 166 woningen te gaan WALCHEREN Zendvergunning Medisch almanak Tip? redactie@pzc.nl WOENSDAG 1 februari 2012 21 Middelburgers kunnen via website voorkeur uitspreken: verbinder, procesregisseur, netwerker of aanjager door Theo Ciele MIDDELBURG - Via een speciale website (www.burgemeesterm.id- delburg.nl) kunnen inwoners van de gemeente Middelburg laten we ten wat voor type burgemeester ze willen als opvolger van Koos Schouwenaar. Schouwenaar legt per 1 mei zijn functie neer. De vertrouwenscom missie van Middelburg, samenge steld uit leden van de gemeente raad, maakt de profielschets waar de nieuwe burgemeester van Mid delburg aan moet voldoen. Deze commissie wil van de inwo ners weten wat ze van de nieuwe burgemeester verwachten. De commissie legt de burgers vier types voor. De vier bestuursstijlen waaruit gekozen kan worden zijn: verbinder, procesregisseur, netwer ker of aanjager. Per stijl kunnen de burgers aangeven hoeveel gewicht ze aan elke stijl willen toekennen. Er hoeft dus niet uit één stijl geko zen te worden. Op de site wordt ook uitgelegd wat er precies be doeld wordt met de genoemde be stuursstijlen. „Deze bestuursstijlen hebben we niet zelf bedacht", zegt raadsgrif- fier Edwin Israël. „Ze komen uit een handreiking voor de keuze van een burgemeester van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken." Tot 15 februari kunnen mensen hun mening kenbaar maken. „Het is geen referendum, maar de ver trouwenscommissie zal de mening van de burgers wel serieus meewe gen", zegt Israël. Wie zijn advies via de site geeft, wordt gevraagd naar zijn email adres en postcode. Het is een lage, zij het niet onneembare drempel, voor mensen van buiten de ge meente. Raadsgriffier Israël ver wacht echter niet dat veel mensen van buiten de gemeente misbruik zullen maken van de inspraakmo gelijkheid. Op 29 februari is er om 19.00 uur een extra openbare gemeenteraads vergadering waarin de profiel schets voor de nieuwe burgemees ter wordt vastgesteld. Bij de verga dering is ook commissaris van de koningin Karla Peijs aanwezig. De profielschets vormt de basis voor de tekst in advertentie waarin de vacature 'burgemeester Middel burg' kenbaar wordt gemaakt. MIDDELBURG - En dat is honderd. Gisteren werd een mijlpaal bereikt in het renovatieproject in Nieuw Middelburg met de oplevering van de honderdste woning. Dat bete- kent dat er nog 166 woningen te gaan zijn. I De opdrachtgever voor de renova- I tie, woningcorporatie Woongoed Middelburg, verwacht dat in I februari/maart 2013 het renovatie- project afgerond is. Noortje de Kroo en Lars Schuit zijn de bewoners van de honderd- ste gerenoveerde woning die in de Prins Mauritsstraat staat. Zij laten een woning aan de Jacob Cats- straaf achter. „Deze woning heeft een tuin met veel meer zon. Bo vendien houden we hier drie slaap kamers. In de Jacob Catsstraat wordt één slaapkamer omge bouwd tot badkamer", legt De Kroo de keuze voor een definitie ve verhuizing naar de Prins Mau ritsstraat uit. Ze hadden er ook voor kunnen kiezen om in de Ja cob Catsstraat te blijven, maar dan hadden ze tussentijds naar een wisselwoningen moeten verhui zen. Nu zijn ze in één keer klaar. Elke week worden vier. woningen opgeleverd. In april 2010 werd in de Jasmijnstraat, zeg maar de ach terburen van de Prins Maurits straat, de eerste woning overgedra gen aan de bewoners. .whwih y >111 min wiiiii iimiiiinr'm»-*»"*"-»»!»»» MIDDELBURG - De Stichting Media Walcheren heeft deze week de offi ciële zendvergunning ontvangen van het Commissariaat van de me dia voor de lokale omroep. De Stichting wil een lokale omroep opzetten voor de drie Walcherse gemeenten. In maart gaan Stich ting en gemeentebesturen rond de tafel om de financiering te bespre ken aan de hand van het beleids plan en de begroting van de Stich ting. Onlangs gingen de drie ge meenten akkoord met de samen stelling van de programmaraad voor de lokale omroep. foto Ruben Oreel Medische terminologie, het is voor een leek vaak erg ingewikkelde mate rie. Het volgende staaltje kon on langs worden opgetekend op de afde ling anesthesie in het Admiraal De Rugter Ziekenhuis in Goes, waar een patiënt die een kleine operatie moest ondergaan in de wachtkamer zat voor een afspraak met de arts. Na enige tijd nam een mede-patiënt plaats in de wachtkamer. Het ge sprek begon met de gebruikelijke en ongevaarlijke koetjes en kalfjes. Maar al gauw bleek dat de man het op zijn zachtst gezegd niet erg naar zijn zin had. Hij was duidelijk gejus teerd over zijn behandeling en over de organisatie van het ziekenhuis. Na wat binnensmonds gemopper en gegrom kwam uiteindelijk het hoge woord eruit. „Tsjongejonge, ben ik in behandeling bij de dokter in Vlissingen, moet ik toch helemaal in het ziekenhuis in Goes wezen voor mijn afspraak voor euthanasie." Noortje de Kroo aan het werk in haar nieuwe woning in de Prins Mauritsstraat. yf Alle* "'"«nbofie J* POt 2h*lale» betalen* Prijsplukker Intratuin Lepelplant (Spathiphyllum Sweet Ctiico) 3JJ».». f TTlUf Hoogte'50 cm, lialfschaduv? potmaat 13 cm. Geldig t/m 4 februari. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5> (Piovindaaiseweg tussen Vlissongen en Koudekerke) 01.18-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21