Fusieplan gekraakt PZC Eerste marathon op natuurijs Heerlijk als toetje! NOORDLAREN - In het Groningse Noordlaren is gisteren de eerste marathon op natuurijs verreden. De profs de den niet mee, die zijn in Oostenrijk waar op de Weissen- see het Nederlands Kampioenschap wordt verreden. foto Catrïnus van der Veen/ANP pagina 28: schaatsklassiekers komen eraan AMSTERDAM Schrijfster Doeschka Meijsing overleden Schrijfster Doeschka Meijsing is maandagavond in haar woonplaats Amsterdam overleden. Dat meldde uitgeverij Querido gisteren. Meij sing was 64 jaar. Ze stierf aan de complicaties van een zware opera tie. Meijsing won de AKO Litera tuurprijs, de F. Bordewijkprijs en de Opzij Literatuurprijs voor de ro man Over de liefde uit 2008. pagina 7: Meijsing literair geroemd AMSTERDAM Verzekering duurder voor dikke mensen Mensen die te dik zijn, moeten meer premie betalen voor een le vensverzekering. De extra kosten kunnen oplopen tot vele duizen den euro's. Nieuwe klanten moeten een ge zondheidsverklaring invullen en daar wordt hen gevraagd naar hun gewicht, leeftijd en lengte. Vooral Aegon en Nationale Nederlanden letten scherp op het gewicht van hun klanten als ze een risicoverze kering nodig hebben. MIDDELBURG Zeeland in de race voor EK wielrennen Zeeland is in de race om in augus tus het Europees kampioenschap wielrennen op de weg voor belof ten en junioren te organiseren. Cees Priem, organisator van groot schalige wïelerevenementen, heeft de licentie voor de vierdaagse titel strijd bemachtigd. Binnen twee we ken hoopt Priem definitief uitsluit sel te krijgen. pagina 32: Priem: Dit is een gouden kans voor Zeeland OSS Pastoor wil af van bisdom Den Bosch Pastoor Frans Vervoort van de Hei lig Hartparochie in Oss, heeft het gehad met het bisdom Den Bosch. Hij zou zijn parochie het liefst af scheiden van Den Bosch. Vervoort ruziet met het bisdom over het uit schrijven van parochianen die niet meedoen aan de actie Kerkbalans. Het bisdom stelt dat je een parochi aan niet als lid kunt schrappen als die niet betaalt. De pastoor is het daarmee oneens. Het bisdom som meert hem z'n actie te beëindigen. DE STELLING Ik maak me geen zorgen over de waardedaling van mijn huis zie pagina 3 Reageeroppzc.nl UW MENING 444 reacties Beatrix kan nog jaren mee als koningin eens HHSBHBHSM 59% oneens 41 c. /V\ Gtashandel 2 W MELIESTE goede service nette prijs Wild wonders of Europe 8 - delige DVD serie Kijk op www.p2c.nl/DVD mss^sssso11 HAITI Niemand durft oud-dictator 'Baby Doe' Duvalier aan te pakken 9 'Samengaan Emergis is visioen' door Ondine van der Vleuten GOES - Het fusieplan van Emergis, dat wil samengaan met het veel grotere Parnassia, is volstrekt on voldoende onderbouwd. Dat stelt bedrijfseconoom prof dr. Hans Schenk. Hij is specialist op het gebied van fusies en heeft op verzoek van de Ondernemings raad van Emergis het fusieplan ge analyseerd. Voorzitter Wim van Goch: „Wij hadden forse kritiek op de argumenten. Je moet kosten en baten goed in kaart brengen, fi nancieel en zorginhoudelijk. Dat gebeurt niet. Wel wordt het ver haal 'fusie' steeds gunstiger belicht en het alternatief, zelfstandigheid, steeds negatiever. Dit is een visi oen, geen onderbouwing." Het fusieplan schetst bij zelfstan dig blijven het risico, dat onderde len moeten worden afgestoten. Schenk noteert dat de noodzaak hiertoe niet voldoende onder bouwd wordt. Sluitingen 'worden eenvoudigweg als gegeven aange nomen', schrijft hij. Een uitspraak over Ithaka ('te klein om voldoen de kwalitatief personeel te wer ven') roept bij hem veel onbeant woorde vragen op. Zo zet hij vijf pagina's lang kanttekeningen. Parnassia, dat in mei 2011 in beeld kwam als fiisiepartner, is zes a ze ven keer zo groot als Emergis. De OR ziet voordelen (professionalise ring van het zorgaanbod) maar ook nadelen. Van Goch: „Als je op gaat in zo'n grote holding, raak je iets kwijt. Wendbaarheid, gevoelig heid voor netwerken in Zeeland, een sterk wij-gevoel in de samen werking met andere zorgverleners. Bovendien verschuift het centrum naar het noorden. Als je dan moet bezuinigen, kan het zijn dat werk loosheid elders invloed heeft op de werkgelegenheid hier. Ook als de intenties goed zijn." Emergis is financieel kerngezond. „Onze uitgangspositie is dus sterk. Is die fusie noodzakelijk?" Leen van Leersum, voorzitter van de Raad van Bestuur, erkent dat verschillend wordt geoordeeld over de onderbouwing van de fu sie. „Maar", benadrukt hij, „de pro vincie, de Inspectie voor de Ge zondheidszorg en zorgverzekeraar CZ vinden de onderbouwing wel goed. Kijk eens naar de specifieke situatie van Emergis in Zeeland. Wij zijn in alle onderdelen de kleinste van Nederland. Dit is een kans om kwetsbare activiteiten zo als kinder- en jeugdpsychiatrie en verslavingszorg voor Zeeland te be houden en versterken. Met be houd en groei van werkgelegen heid." De cliëntenraad heeft een negatief advies aangekondigd. OR en Raad van Bestuur gaan op 13 februari nog eens rond de tafel zitten om dieper op de kwestie in te gaan. WOENSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Guur en zonnig 1 februari 2012 254e jaargang nr. 27 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 "*1*" winterweer, -30 www.nieuwstip.nl Nieuws^ Hollands op zijn lekkerst! De nieuwe pappen van Friesche Vlag zijn fruitig, zoet en lekker licht van smaak. Verrassende pappen in de varianten Rijstepap met appel en kaneel en Griesmeelpap met bosvruchten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1