121 meningen 12.50 brieven Zakelijk zorgeloos wennen aan N Drie maanden uitproberen, dan het abonnement aanpassen tijdelijk f% H woensdag 1 februari 2012 WOSm5WSaSSSSaXXmAmSiBSaSfB^SIXXiXOS15GE8!Z8SSS56BZSBeaXKS«. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Opiniepeiling Als er eenszo beginnen veel sprookjes, zo ook de wekelijkse opi niepeiling van Maurice de Hond, die nu de SP als grootste partij aan geeft. De verliezende partijen zul len al het mogelijke doen om de gunst van de kiezers weer terug te krijgen, en daarbij gaat meestal par tijbelang boven het landsbelang, veel beloven wat later niet kan wor den nagekomen. Het wordt tijd dat de opiniepeilers eens serieus met hun vak bezig zijn, en niet 2,5 jaar voor de volgende verkiezingen ie dere week de publiciteit zoeken met deze onzin, wat een negatieve invloed heeft op het daadkrachtig besturen van ons land. De leiders van de politieke partijen zouden eens gezamenlijk moeten optrek ken tegen deze onrust makende pu bliciteit en tv- optredens moeten mijden. Kortom er moest geen Hond naar kijken. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Kaloot Redt de Kaloot heeft bezwaar aan getekend bij de Raad van State te gen het besluit \fèn het waterschap om de havenpier nabij het strand van de Kaloot te versterken. Echter op die havenpier hebben zich de af gelopen decennia estuariene duin- tjes gevormd. Deze duintjes vallen onder de Habitat Richtlijn omdat ze zich ontwikkeld hebben tot een natuurgebied met vele bijzondere planten en zeldzame paddenstoe len. De argumenten die het waterschap aandraagt zijn wel erg doorzichtig. Immers, het Scheldewater kan via de havenentree vrij in en uit stro men in de Sloehavens. Ik proef hier een vorm van wraak. De heer Poppelaars is in 2003 als Gedepu teerde onderuit gegaan bij de Raad van State in een poging de WCT aan te kunnen leggen op het strand van De Kaloot. Door nu de duintjes te vernielen en te voor zien van een asfaltlaag denkt hij, onder het mom van veiligheid, De Kaloot te ontdoen van het vallen onder de Habitat Richtlijn. Ik hoop dat de Raad van State deze truc doorziet. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Kaloot 2 De haast met verzwaring van de dijk aan de Kaloot is en blijft onbe grijpelijk. De dijk biedt geen enke le veiligheid tegen overstroming van het achterland, omdat de ach terdeur via de haven wijd open staat. Onzin om dit unieke stukje natuur te vernietigen, waar veel planten voorkomen die op de Ro de Lijsten staan onder andere de Blauwe Zeedistel; soorten die ze ker niet zullen terugkeren op een ondergrond van een ondoorlaten- de asfaltlaag. Een uitspraak van het waterschap tijdens de hoorzitting is me bijgebleven: „We moeten de ze dijk wel asfalteren om de hoge grondwaterstand van het achter land tegen te houden." Dat het ha vengebied kan afkalven en in zee terechtkomen is ook een zeer vreemde argumentatie. De zee is ver weg en het oude schor achter de dijk is vroeger steeds aange groeid en nooit afgekalfd. Helaas heeft men ruim 40 jaar geleden dit gebied opgeofferd voor nog een steeds braakliggend haventerrein. Freddy van Nieulande Scheldepoortstr. 56, N. en St-Joosland Schaapskudde De soap rond de Bevelandse schaapskudde gaat voort. Dat het stichtingsbestuur geen verstand, laat staan liefde, voor dieren heeft was allang duidelijk. Dat ze niet wensten te luisteren naar de zeer deskundige herder Koen Pille en naar hardwerkende vrijwilligers ge tuigt van arrogantie. Ook een visie op de landschappelijk en toeris tische waarde van de kudde ont breekt. De bloemendijkeh rond Nisse zijn uniek en trekken veel be zoek, de schaapskooi en de kudde zorgden voor een dimensie extra, maar werden in de uitverkoop ge daan. Na het vonnis van de rechter in het voordeel van Pille is het be stuur, voorzitter Gelok voorop, ook qua bestuurlijke deskundig heid door de mand gevallen. Zelfs de centen schijnen op te zijn. Ver liezers zijn de dieren, herder Pille en toerisme Zak van Zuid-Beve land. En het bestuur weigert van uit de ivoren toren te communice ren en blijft gewoon zitten. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Zeesluis Alleen al de ondertekening van de overeenkomst zal leiden tot uitbrei ding en aantrekken van bedrijven. Aldus sprookjesverteller voorzitter vereniging van Gentse Havenge bonden Bedrijven. Waarschijnlijk in de regio Gent, want Terneuzen zal daar weinig van merken, behal ve dat er veel overlast zal zijn en het kanaal weer verbreed zal moe ten worden. Na verdieping (9) van de Westerschelde en het onder wa ter zetten van de Hedwige, blijft er steeds minder over, hier woont toch weinig stemvee. Er wordt 800 miljoen geboden door België toch al onder druk vanwege de ratingbu reaus. Indien een van de volgende verdie pingen een dijkval veroorzaakt, be talen ze dan voor herstel? Je kunt hopen dat er eens een bootje van 400 meter dwars gaat liggen in het nauw van Bath. Tweehonderd jaar geleden is er een afspraak gemaakt over de Schelde, alleen is toen niet voorzien dat de schepen dergelijke afmetingen zouden krijgen. Herzie die afspraak eens, Calimero Peet- ers. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Kerncentrale De kerncentrale komt niet omdat er geen geld is en het een avontuur is met een niet calculeerbaar risico. De recessie werpt zijn eerste vruch ten af, want wie denkt dat een re cessie negatiefis, is daar verkeerd ingelicht. Omdat er geen waarde meer tegenover ons geld staat komt de financiële en politieke we reld weer tot rust en bezinning. Be sluiten worden nu weer overwo gen uit een gezonde geest en een lege kas. Abko Paauwe s-h-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Korpsleiding Van de individuele bromsnor mag je niet verwachten dat hij een afwe ging maakt tussen de conflicteren de belangen van een politie-onder- zoek en de overlast die dat onder zoek duizenden burgers bezorgt. Maar van de korpsleiding wel. In het geval van de volledige afslui ting van de A58 in twee richtingen gedurende twaalf uur is die belan genafweging volstrekt uit balans! De politie zal wel betogen om het eigen straatje schoon te vegen, dat het 'slechts' het stukje weg tussen de afritten Yerseke en Tholen be treft, maar feitelijk is de enige pro vinciale uitvalweg van 02.00 tot 14.00 uur versperd geweest, waar door duizenden burgers niet of slechts ten koste van veel extra tijd, overlast én geld Zeeland uit kun nen komen. Een dikke onvoldoen de voor de Zeeuwse korpschef en de korpsbeheerder Bert van Gelder Markt 7, IJzendijke Hedwige 3 Het gesjoemel van staatssecretaris Bleker met de titels van de 'exter ne' wetenschappers ter beoorde ling van zijn 'alternatieven' voor de ontpoldering van de Hedwige- polder werpt een ander licht op de kwestie. Een expert op het gebied van plankton en een met kijk op de Eems, moeten zich uitspraken over zijn plannetjes. Als die dan weten te melden dat ontpolderen van de Hedwige toch echt wel de beste oplossing is, draagt dat ge zien hun specialisatie weinig bij aan het debat, maar roept wel de vraag op wie hier eigenlijk zich 'groen' loopt te liegen. Ik consta teer dat dat niet de voornoemde specialisten zijn. Zij keken in op dracht alleen maar of de'alternatie ven redelijk zouden zijn als de Hedwige niet onpolderd zou wor den. Rest ons een Bleker die gigan tisch uit de bocht vliegt en net doet of er niks aan de hand is. Hoezo groene leugen? P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Hedwige 4 Alle stellingen gaan voorbij aan het feit dat de meerderheid van de Zeeuw niet en nergens wenst te ontpolderen. De discussie wordt gevoerd over onze hoofden heen en negeert de mening van de Zeeuwen. Het is duidelijk dat de bewoners van Zeeland niet voor vol worden aangezien. Heeft ie mand onze mening gevraagd? Neen. Het gaat over politiek gekon kel en betweterigheid waarbij de ene expert nog meer expertise heeft dan de andere expert. De me ning van de echte experts wordt niet gevraagd, de mensen die hun brood verdienen in en met de Wes terschelde. Tweederde van de we reld bestaat uit water, maar in het riool van België moet na verdie ping van de vaargeul milieuschade worden hersteld. Als het niet zo schrijnend was zou je er om moe ten lachen. De boodschap blijft, handen af van onze polders! A.C. Hannewijk Baashuisweg 15, Kamperland Auschwitz Dat één op de vijf jongeren in Duitsland Auschwitz niet kent, is voorpaginanieuws (krant 26 jan). Maar 4,9 op de 5 Nederlandse jon geren én volwassenen weten niet waarom Nederland van West-Euro pa procentueel de meeste Joden uitleverde. Evenmin dat er niet één verzetsdaad tegen de treinen van uit Westerbork werd uitgevoerd. Of dat Nederland tot 1939 Joodse vluchtelingen aan de grens terug stuurde en zelfs in een aantal geval len Nederlandse Joden na terug komst uit het concentratiekamp in 1945 vanwege! hun huwelijk met een partner van een andere natio naliteit, toegang weigerde. Dat alles mag als schokkender worden erva ren. Deze maand stelde oud-minis ter Els Borst dan ook terecht vast, dat Nederland excuses zou moeten aanbieden voor de slappe houding van de regering en de desinteresse van Wilhelmina in de Joodse trage die in oorlogstijd. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Sluis De burgemeester van Sluis, de heer Suurmond, appelleert op een bijeenkomst in Oostburg aan de ge meenschapszin om te zorgen voor een beetje meer inwoners. Hope lijk bedoelde hij dit als een grapje. Ik kan me niet voorstellen dat een weldenkend iemand en dat hoort een burgemeester van Sluis denk ik te zijn, zoiets werkelijk meent. Realiseert deze burgemeester zich dat de wereldbevolking zich in en kele tientalen jaren meer dan ver dubbeld heeft en momenteel meer bedraagt dan 7000 miljoen inwo ners? Dat deze wereldbevolking nog steeds groeit? Dat Nederland minderjarige asielzoekers uitzet of dreigt uit te zetten? Dat velen in middels in schrijnende armoede le ven? Dat grondstoffen in versneld tempo uitgeput raken? Mijnheer Suurmond, probeer uw blik te ver ruimen en zet u voor andere zaken in dan te streven naar meer inwo ners voor uw gemeente middels het krijgen van meer kinderen. Kees den Braven Hogeweg 5, Hoofdplaat voor ondernemers Met gratis HTC Sensation Met gratis Toestel vervangservice: bij defect binnen 4 uur een leeritoestel /mnd exct. btw: sluit je aan ir.ploaU var. JS.V/knndexct btw viaagri&èdc"ovxmjjfc v.xtvsuckhi kpn business center J k p nc om/zakeft jk j 0800 0105

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12