buitenland 9 Foto-actie tegen rattenplaag New York Moeite met traplopen? molenaar V Celstraffen voor Noors complot tegen krant Lauwe staking treft openbaar vervoer België Bon voor GRAT^ brochure! BEïAAtf OSLO - Twee Noorse moslims zijn gisteren veroordeeld, omdat ze een aanslag wilden plegen op de Deense krant Jyllands-Posten. Het brein achter de plannen moet ze ven jaar de cel in, zijn handlanger 3,5 jaar. Een derde verdachte werd grotendeels vrijgesproken. Jyl lands-Posten publiceerde in 2005 omstreden spotprenten van de profeet Mohammed. De politie arresteerde het drietal in juli 2010. De hoofdverdachte is de Chinees-Oeigoerse Noor Mi- kael Davud. Hij stond volgens de Noorse inlichtingendienst PST in contact met terreurnetwerk Al Qaeda. Davud gaf toe dat hij een aanslag voorbereidde, maar die was volgens hem gericht tegen de Chinese ambassade in Noorwegen en niet tegen Jyllands-Posten. Justitie had elf jaar celstraf geëist tegen Davud en vijf jaar tegen de Koerdische Noor Shawan Sadek Saeed Bujak. Volgens Noorse me dia viel de straf lager uit, omdat de plannen voor een aanslag nog erg pril waren. Zo wisten de verdach ten nog niet wanneer en hoe ze de aanslag zouden uitvoeren. Ook wil den ze een vrij kleine bom gebrui ken, waardoor de kans op doden gering was. Met Davud en Bujak stond ook een derde verdachte terecht, de Oezbeekse Noor David Jakobsen. Justitie had vijf jaar celstraf tegen hem geëist, maar hij werd vrijge sproken van het voorbereiden van een aanslag. Volgens de rechters heeft Jakobsen de andere twee wel geholpen aan grondstoffen voor ex plosieven. Daarvoor moet hij vier maanden achter de tralies. Omdat hij die straf in voorarrest heeft uit gezeten, kon hij de rechtbank als vrij man verlaten. Jyllands-Posten veroorzaakte in 2005 opschudding in de islamiti sche wereld door spotprenten over de profeet Mohammed te publice ren. BRUSSEL - Het openbaar vervoer in België is gisteren vrijwel platgelegd door een nationale staking. In tal rijke bedrijven, ook van de over heid, werd niet gewerkt uit protest tegen asociale' bezuinigingsmaat regelen door de regering-Di Rupo. De vakbonden bestempelden de al gemene staking als een succes. Zij wilden het openbaar leven in heel het land treffen, maar volgens Bel gische media was dat niet het ge val. De stakingsoproep van de vakbon den vond het meest gehoor bij de spoorwegen. Treinen, ook de Tha- lys en Eurostar, reden niet. Ook het openbaar vervoer in de grote steden ondervond veel hinder. Op de nationale luchthaven Zaventem moest slechts een aantal vluchten worden afgelast. De staking had be perkte gevolgen voor de Europese top gistermiddag in Brussel. dinsdag 31 januari 2012 door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Er loopt een rat over het perron. Een wachtende man kijkt er vol verbazing naar. Een do de rat in een hoekje van een me trostation. Een rat die snuffelt - of likt - aan een blikje bier. Foto's van de ratten in de New Yorkse metro kunnen een maand gratis openbaar vervoer opleveren. Zolang de metro bestaat, zijn er ratten te vinden. Wachtende reizi gers worden regelmatig geconfron teerd met een grijs knaagdier, dat een zak van McDonald's of een snoepwikkel plots laat bewegen. Dat afval is juist het probleem, ver telt Jim Gannon van de vakbond voor transportpersoneel. Het vuil nis, meestal etensresten, blijft vaak dagen liggen voordat het wordt op gehaald door de servicetreinen van transportmaatschappij MTA. Dus komen ratten er massaal op af De MTA-woordvoerder weigert commentaar. „Ze hopen dat het vanzelf over gaat", zegt Gannon. Zijn vakbond bedacht een foto wedstrijd om het probleem aan de kaak te stellen. Degene die de vies te, naarste, engste foto van een rat op www.ratfreesubways.com zet, wordt beloond met een maand- kaart voor onbeperkt reizen. De rattenplaag teistert de reizigers steeds meer. In september werd een wachtende vrouw in haar voet gebeten. Vorig jaar liet een You- Tube-filmpje een rat zien die in een treinstel het been van een sla pende man opklimt en aan diens gezicht snuffelt. Maar het perso neel heeft de meeste last van de rattenplaag. Op sommige stations moeten me dewerkers handschoenen en 'ho ge' schoenen dragen om zich te be schermen tegen de scherpe tan den van de ratten en de ziekten die zij verspreiden. De vakbond hoopt dat de site MTA ertoe beweegt vaker afval op te ruimen, gaten en scheuren in de muren van metrostations te dichten en vaker de ongediertebe- strijder in te schakelen. MTA heeft al beloofd twee extra servicetrei nen in te zetten om het afval op metrostations op te halen. Zie onze website: buitenland: Man wordt in New Yorkse metro ge wekt door klimmende rat Voor alle trappen ✓Geruisloos en veilig ✓Klembeveiliging ✓Eenvoudige bediening ✓Compact ✓Snel leverbaar ✓Ook verhuur mogelijk! I E-mail: wk05_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Gratis brochure? Bel 0341 27 40 40 of kijk op www.rnQlenaarwelziji U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een traplift in huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. U neemt een zit, laat u com fortabel naar boven brengen en stapt veilig uit. Het is dus geen enkel probleem meer dat uw slaapkamer of badkamer zich op de eerste verdieping bevindt. Dankzij de trapliften van Molenaar is verhuizen niet nodig. Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. Ontdek de grootste collectie trapliften, comfortbedden, scootmobielen, fietsen en sta-op stoelen! Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Molenaar biedt vaste en opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherp- ste prijzen van Nederland! Maximaal verstelbaar en comfortabel. V.a. 399,- V I I of bel direct 0341 - 27 40 40 3Trapliften Bedden Scootmobielen Sta-op stoelen j jNaam: :Mevr: Adres: Postcode Plaats: I Telefoon: Rechte trap Buitenbocht Bmnenbocht Moeite met slapen? Kies voor een slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt, v.a. 420,- Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op. Zo eenvoudig is het v.a. 590,- Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Gratis thuisdemonstratie? Molenaar komt vrijblijvend naar u toe met de speciale demobus Bel direct: 0341 - 27 40 40 01 fiscus mee! WELZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9