Terneuzen gaat verkrotting te lijf Nog even doorbijten ZEEUWS-VLAANDEREN wijk vereniging moet Carnaval in Sas van Gent gaat door Voorzitter wijkraad binnenstad roept gemeente op zelf het goede voorbeeld te geven Van Denderen stopt, inzameling gaat door dit jaar kunnen blijven door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Gemakkelijk is het niet, maar de gemeente Terneuzen wil niet langer bij de pakken neer zitten. Een offensief tegen de ver paupering van woningen, winkels en andere panden is in de maak. Wethouder Frank van Hulle wil al lereerst de pijlen richten op de Ter- neuzense binnenstad. Terneuzen werkt voor de aanpak van verkrotting samen met Hulst en Sluis. Volgens Van Hulle is het te merken dat verpaupering een groter probleem wordt. „Vanuit dorps- en stadsraden horen we er in elk geval steeds meer over." Zo praat de stadsraad Axel regelmatig over het aantal leegstaande win kels in het centrum. Om verdere verkrotting tegen te gaan willen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten alles uit de kast halen. „Al zijn onze juridische mogelijk heden beperkt, omdat het om par ticulier bezit gaat", tekent wethou der Van Hulle aan. Eigenaren kun nen pas met succes tot actie wor den gedwongen, als de veiligheid en/of de volksgezondheid in het geding zijn. Het landelijke bouwbe sluit biedt daarvoor handvatten. Om mensen sneller tot de actie te bewegen, wordt nu gedacht aan de aanscherping van de gemeentelij ke welstandseisen. Als de nieuwe aanpak is uitge werkt, wil Van Hulle die bij wijze van proef eerst testen in de Terneu- zense binnenstad. In het centrum is het aantal 'slechte' panden al aar dig in beeld gebracht. „En we moe ten ergens starten", aldus de wet houder. Subsidie als smeerolie, om eigenaren een zetje in de goede richting te geven, is er overigens niet, behalve voor energiebesparen de maatregelen. Hans Vlottes, voorzitter wijkraad binnenstad, is blij met de actie en kritisch. „Dit had al jaren geleden moeten gebeuren, maar beter laat dan nooit." Het 'dorp binnenstad' heeft volgens Vlottes alles in zich om een aantrekkelijke woonwijk te worden. „In de Randstad zou het onbetaalbaar zijn om er te wo nen, met alle voorzieningen direct bij de hand." Vlottes onderkent dat de gemeen te geen ijzer met handen kan bre ken. „Maar een brief schrijven kan al een schrikreactie veroorzaken." Hij doet nog een oproep aan de ge meente. „Terneuzen moet het goe de voorbeeld geven, door snel te slopen op de Kop van de Noord- straat en door eigen verpauperde panden in één van de Verbinding straten op te knappen. Je laat dan zien hoe het kan." Voor wethouder Van Hulle is dit een bekend geluid. „We zijn daar mee bezig, maar ik moet er eerlijk bij zeggen dat we niet alles in één keer kunnen optimaliseren. We worden ook met bezuinigingen ge confronteerd." DINSDAG 31 januari 2012 Van Bij Ons blijft streekartiesten TERNEUZEN - De ingrijpendste rioolwerken in Terneuzen sinds tijden zijn volop bezig. De ro tonde vanaf de Scheldeboulevard richting Wil lem de Zwijgerlaan, één van de hoofdverkeer- aders in Terneuzen, ligt er helemaal voor open. Vanaf een pand bij de rotonde is dat goed te zien. Aannemer KWS legt in opdracht van de gemeente een gescheiden rioolstelsel aan. Schoon regenwater stroomt straks in de vijver bij de Churchilllaan en vies rioolwater naar de zuivering. De Van Steenbergenlaan en Verlengde Van Steenbergenlaan moeten nog volledig op de schop, tot de Kennedylaan. Ijs en weder dienende is de rotonde eind maart af, de hele klus duurt tot half juli. Totale kos ten: 1,75 miljoen euro. foto Mark Neelemans KOEWACHT Sjaak en Maria van Denderen stop pen vanwege hun leeftijd met kle ding inzamelen aan het Zand 32 in Koewacht. Zestien jaar hebben ze dit vrijwillig gedaan voor Mensen in Nood. Ze waren goed voor ge middeld 2500 kilo per jaar. Tot hun grote opluchting gaat de inzame ling in Koewacht wel door. Er ko men containers aan de Emmabaan 12 op het terrein van Freespaneel. ZANDSTRAAT Wijkvereniging De Straete in buurt schap Zandstraat moet nog tot 1 ja nuari 2013 in het wijkgebouw bij de rooms-katholieke kerk kunnen blijven. B en W van Terneuzen ei sen dit in ruil voor steun aan de bouw van een huis op het kerkter- rein. Zij bepleiten ook behoud van de kerk, mogelijk als woning. Bis dom Breda wil echter geen woon functie meer in gewijde kerken. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Hoe ze het voor el kaar gaan krijgen is nog niet hele maal helder, maar één ding is ze ker: het georganiseerde carnavals feest in Sas van Gent gaat dit jaar gewoon door. Carnavalsstichting De Betekoppen verspreidde een brief om aan alle onrust een einde te maken. Ten minste, als het om de viering van carnaval in 2012 gaat. Het gewijzig de evenementenbeleid van de ge meente Terneuzen zorgt ervoor dat organisaties van evenementen meer zelf moeten doen op het ge bied van schoonmaak en verkeers veiligheid. Zo niet, dan kost de in zet van gemeentepersoneel de or ganisaties geld. De Betekoppen werden verrast door die maatregel. In financieel opzicht, maar ook organisatorisch: zij vrezen ook dat het ondoenlijk is om op korte termijn nog meer vrijwilligers te vinden. De stich ting zoekt met de gemeente een oplossing. In de brief roept prins Michelangelo de Sassenaren op daar waar kan een helpende hand toe te steken. Het carnavalsfeest is van 17 tot en met 21 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53