Woede over valpartijen door gladheid BEVELANDEN/THOLEN Populieren wijken voor esdoorns en vrijliggend fietspad Grote temperatuurverschillen zorgden volgens medewerker provincie voor plotselinge lokale problemen Mannen opgepakt na verwonden portier Gratis lampjes voor fietsers zonder licht Automobilist rijdt door na aanrijding almanak Royaal DINSDAG 31 januari 2012 17 PZC Uiensector maakt zich geen zorgen over lage prijs 18 en 19 door Luc Oggel GOES - Ouders van kinderen uit de gemeenten Goes en Borsele zijn woedend op de gemeentebestu ren, waterschap en provincie. Aan leiding zijn de tientallen valpartij en door gladheid afgelopen vrij- dag. 'Hoe is het mogelijk dat, zeker ge zien de vooraangekondigde vorst, er weer niet gestrooid was. Onze kinderen moeten 12,5 kilometer fietsen. Wij als ouders doen er al les aan dat dat veilig kan. Goeie fiets, licht aan, hesjes enzovoort, maar jullie daarentegen laten ver stek gaan wat betreft de veilig heid', schrijft Daniëlle van Dam me uit 's-Heer Arendskerke in een e-mail aan de verschillende overhe den. Zij doet dat 'namens vele be zorgde ouders van de om Goes lig gende dorpen'. Volgens Van Damme was het vrijdagochtend chaos. 'Ambulan ces en politie overal. Dan rij ik over de Postweg Lewedorp, via 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hen drikskinderen naar Groenrijk. Tij dens deze rit zag ik bij het spoor het eerste ongeval (motor) en heb ik tientallen kinderen zien vallen vanwege de gladheid. Ook zag ik gestrande kinderen die met huis aan het bellen waren en ouders die kapotte fietsen aan het opla den waren'. Van Damme heeft zelf ook een smak gemaakt toen ze iemand wil de helpen. 'Met als resultaat kapot te kleding en mijn woede was toen compleet'. Haar dochter viel ter hoogte van de McDonald's in Goes. 'Daar was het helemaal erg volgens haar en haar klasgenoot jes'. De 's-Heer Arendskerkse wil graag antwoord hoe dit nu voor de twee de keer heeft kunnen gebeuren in korte tijd. 'Wie is nou eigenlijk ver antwoordelijk? Wie gaat nu weer al die kosten van kapotte kleding en fietsen voor zijn rekening ne men?' Rien de Lange van de Dienst Infra- beheer van de provincie erkent dat er vrijdag problemen waren. „Er was sprake van lokale gladheid door grote temperatuurverschil len, daar kunnen we niet altijd even snel op reageren. Er was in derdaad voor vorst gewaarschuwd, maar de temperaturen bleven bo ven nul." Preventief strooien heeft volgens De Lange weinig zin, vooral op we gen waar weinig verkeer rijdt. „Je krijgt dan zoals ik het noem dood zout, dat doet z'n werk niet meer. Dus we willen zo kort mogelijk op die gladheid zitten. We doen ons stinkende best, maar vocht kan ontzettend snel omslaan in ijs." GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag drie mannen aan gehouden op de Grote Markt in Goes. De drie worden verdacht betrok ken te zijn bij een incident waarbij een portier van een café op de Gro te Markt gewond raakte door een glas. De twee Middelburgers van 19 en 24 jaar oud en de Vlissinger van 25 jaar oud, zitten vast. 'S-GRAVENPOLDER Fietsers met kapotte lampen kre gen gisterochtend in 's-Gravenpol- der nieuwe lampjes van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Dat hield met de politie een fietsverlichtingscontro le tussen 7.15 uur en 8.15 uur op de Goesestraatweg. Er is zeventien keer een bekeuring gegeven voor kapotte of ontbrekende verlichting aan fietsers. GOES De politie zoekt een automobilist die afgelopen donderdagochtend even na half negen een zeventienja rig meisje in een rolstoel heeft aan gereden in de Populierenstraat in Goes. Het meisje kwam met rol stoel en al ten val, maar raakte niet gewond. De automobilist is doorge reden. Eventuele getuigen kunnen bellen naar 0900-8844 of het poli tiebureau in Goes. BHBans&aHHMHmBSMBB Tip? redactie@pzc.ni Op de markt in Antwerpen raakte af gelopen zaterdag een Middelburgse in gesprek met een koopman. Aan haar stem hoorde hij dat zij uit Ne derland kwam. Hij vertelde haar dat hij belijdend moslim is en dat hij op afstand de politieke ontwikkelingen volgt in zijn buurland. Hij had dan ook de discussie gevolgd over het be zoek van de koninklijke familie aan de Golfstaten en het dragen door de koningin van een hoofddoek tijdens haar bezoeken aan verschillende mos keeën. Namens zijn geloofsgenoten bedankte hij de Middelburgse voor het feit dat haar koningin op die wij ze eerbied toonde voor zijn religie. Als dank gaf hij haar met een royaal gebaar een groot brood cadeau. „Ko ninklijk groot." SINT-ANNAIAND - Het waterschap Scheldestro- weg is zolang afgesloten. De omleidingsroute ke fietsenstalling gemaakt. De oude populie- voor in de plaats, waarna het asfalt wordt ver men is gisteren begonnen met de kap van wordt met borden aangegeven en de bushalte ren hebben met hun wortels en schaduwwer- nieuwd. Tegelijk wordt dan een vrijliggend 150 populieren langs de Stoofweg in Sint-An- is verplaatst naar de Veilingweg. Op het brand- king het asfalt beschadigd. Dit najaar komen fietspad langs de Stoofweg aangelegd, naland. Het werk duurt twee weken en de weerterrein heeft het waterschap een tijdelij- er veel minder hoge en duurzame esdoorns foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47