Museum Ouders boos over valpartijen door gladheid wegen 50%^ zeeland 21 tilroeoptiek Tweede huizen lossen probleem krimp niet op Tegenstanders van Biz in Renesse zijn boos betaalbare brilmode Open Dag bij Buurtzorg midoost Vitaal Telen present op Agri Aqua beurs YourSurprise maakt telefooncase eigen brilmode contactlenzen dinsdag 31 januari 2012 S i 333 X,3SS'ft s3', VS.X. - -'7 r fm f%SgmW&m&St '^»^^^-ra«9gs»"'»'w«"=«o'>»qB«!ares!ggi8^^ door Luc Oggel GOES - Ouders van kinderen uit de gemeenten Goes en Borsele zijn woedend op de gemeentebestu ren, waterschap en provincie. Aan leiding zijn de tientallen valpartij en door gladheid afgelopen vrij- dag. 'Hoe is het mogelijk dat, zeker ge zien de vooraangekondigde vorst, er weer niet gestrooid was. Onze kinderen moeten 12,5 kilometer fietsen. Wij als ouders doen er al les aan dat dat veilig kan. Goeie fiets, licht aan, hesjes enzovoort, maar jullie daarentegen laten ver stek gaan wat betreft de veilig heid', schrijft Daniëlle van Dam me uit 's-Heer Arendskerke in een e-mail aan de verschillende overhe den. Zij doet dat 'namens vele bezorgde ouders van de om Goes liggende dorpen'. Volgens Van Damme was het vrijdagochtend chaos. 'Ambulan ces en politie overal. Dan rij ik over de Postweg Lewedorp, via 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hen drikskinderen naar Groenrijk. Tijdens deze rit zag ik bij het spoor het eerste ongeval (motor) en heb ik tientallen kinderen zien vallen vanwege de gladheid. Ook zag ik gestrande kinderen die met huis aan het bellen waren en ouders die kapotte fietsen aan het opladen waren'. Van Damme heeft zelf ook een smak gemaakt toen ze iemand wilde helpen. 'Met als resultaat kapotte kleding en mijn woede was toen compleet'. Haar dochter viel ter hoogte van de McDonald's in Goes. 'Daar was het helemaal erg volgens haar en haar klasgenootjes'. De 's-Heer Arendskerkse wil graag antwoord hoe dit nu voor de twee de keer heeft kunnen gebeuren in korte tijd. 'Wie is nou eigenlijk ver antwoordelijk? Wie gaat nu weer al die kosten van kapotte kleding en fietsen voor zijn rekening ne men?' Rien de Lange van de Dienst Infra- beheer van de provincie erkent dat er vrijdag problemen waren. „Er was sprake van lokale gladheid door grote temperatuurverschil len, daar kunnen we niet altijd even snel op reageren. Er was in derdaad voor vorst gewaarschuwd, maar de temperaturen bleven bo ven nul." Preventief strooien heeft volgens De Lange weinig zin, vooral op we gen waar weinig verkeer rijdt. „Je krijgt dan zoals ik het noem dood zout, dat doet z'n werk niet meer. Dus we willen zo kort mogelijk op die gladheid zitten. We doen ons stinkende best, maar vocht kan ontzettend snel omslaan in ijs." Bij wijze van kennismaking hebben de medewerkers eerst een uitstapje naar het Watersnoodmuseum gemaakt. ZIERIKZEE Om dichter bij de mensen in de buurt te zijn waar de zeven mede werkers mee te maken hebben, is Buurtzorg midoost Zierikzee ver huisd naar een pand aan de De Huybertstraat 43 jn Zierikzee. Daar houdt het buurtzorgteam woensdag 15 februari van 14.00 tot 17.00 uur een open dag. Mensen kunnen kantoor en magazijn bekij ken, kennismaken en informatie vergaren, schetst Margo Wilderom. „We willen er wat meer bekend heid aan geven." GOES Vitaal Telen staat met de VT-vitali- ser donderdag 9 en zaterdag 10 fe bruari op de Agri Aquabeurs in de Zeelandhallen in Goes. Arjo den Drijver uit Nieuwerkerk is verte genwoordiger in Zeeland van het bedrijf uit Schipluiden. Vitaal Te len gaat uit van de gedachte dat wa ter laag vitaal wordt door prikkels van zendmasten en draadloos inter net. Met een 'vitaliser' wordt het water weer op peil gebracht Nu is er ook een vitaliser voor land- en tuinbouw op de markt. ZIERIKZEE YourSurprise.com uit Zierikzee komt, volgens eigen zeggen, als eer ste in Nederland op de markt met gepersonaliseerde telefooncases. Via de website YourSurprise.com kunnen persoonlijke cases worden ontwerpen met foto, tekst of logo. Daarnaast kan uit een aantal origi nele ontwerpen worden gekozen. Het design wordt geprint en in de kunststof telefooncase geïmpreg neerd; de bedrukking is inclusief de randen. www.yoursurprise.nl OOSTBURG - De strijd tegen krimp en leegstand kan niet worden ge wonnen door het stimuleren van deeltijdwonen en tweede woning- bezit. Dat komt met name doordat mensen met belangstelling voor een tweede woning in de toe komst steeds vaker niet zullen vin den wat ze zoeken. Dat conclu deert onderzoeker Ronald van Leeuwen, die in opdracht van de provincie uitzocht wat de kansen zijn van deeltijdwonen in Zeeuws- Vlaanderen. De onderzoeker bekeek welke ei sen 'tweede woningzoekers' heb ben en vergeleek die met de ken merken van leegstaande huizen. Van Leeuwen concludeert dat in de regio vooral rijtjeswoningen en appartementen uit de jaren vijftig tot en met zeventig te koop staan. Een tweede woningbezitter wil juist een vrijstaand huis. llllllllll'lllllllilllllllllllllllllilWIIIIIillllllllllillllillllllllllllMllllliiailHII RENESSE - Tegenstanders van de be drijven investeringszone (Biz) Ren esse worden de mond gesnoerd. Dat zegt Jim Schleiger, onderne-' mer. Hij wil het adressenbestand van alle betrokken ondernemers van de gemeente, maar krijgt ze niet. Volgens Schleiger is dat oneerlijk. Hij stelt dat de ondernemersvereni ging wél de kans heeft gehad infor matie te sturen. „In de envelop van de gemeente met daarin het stemformulier zat ook een promo tiefolder van de ondernemersvere niging met daarin alle voordelen. Dat kan niet, de gemeente is zo niet neutraal." Volgens wethouder Ad Verseput klopt dat verhaal ab soluut niet. In de envelop zat in derdaad wel een folder, maar die is afkomstig van de Biz-vereniging. „En dat is wettelijk toegestaan." Volgens Verseput zou het niet juist zijn als voorstanders of tegen standers brieven bij de gemeentelij ke stukken zouden kunnen voe gen. Schleiger wilde de adressen gebruiken om informatie op te stu ren over de nadelen van de Biz. Hij vindt dat de ondernemers nu te eenzijdig worden geïnformeerd. Momenteel loopt de stemming of in Renesse een Biz wordt inge voerd. De uitslag is op 14 februari bekend. wij kunnen /'declareren bij vee -mrnverzekeraars nn de complete bril op de complete bru ongeacht de prijs collectie 2012 en nieuwste generatie multifocale glazen walstraat8l vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45