20 zeeland Tijd dringt voor nieuw ziekenhuis Laatste loodjes brasserie Wachthuisje Hoedekenskerke krijgt nieuwe plek op haventerrein Procedures kunnen bouw vertragen Nieuw team Ondernemersplein dinsdag 31 januari 2012 De Vierbannen gaat met een club van vijftien medewerkers van start; deels vast in dienst, deels oproepbaar. Bijzonder, vindt manager Alex Klein. „Het is het mooiste wat er is na tuurlijk. Datje met z'n allen nieuw bent, maar dat ook al les aan het bedrijf nieuw is. ledereen is enthousiast." In 2015 moet in de Mortiere bij Middelburg het nieuwe Walcher- se ziekenhuis staan. Het is de vraag of dat haalbaar is. De tijd begint in elk geval wel heel erg te dringen gezien de procedures die nog moeten worden doorlo pen. door Emile Calon Om te beginnen heeft de kavel die het ADRZ op het oog heeft, in de ok sel van de A58 en de Middelburgse Schroeweg, nog niet de juiste bestemming. Een be stemmingsplanwijziging is dan ook nodig. Dat neemt volgens de Middelburgse beleidsambtenaar Jos Kouwer een half jaar in beslag. Daar kan bezwaar worden ge maakt, waardoor de procedure lan ger kan duren. Op voorhand is volgens Kouwer niet te voorspellen hoeveel bezwa ren er worden ingediend en door wie. Wie dat doen, is allesbepa lend. Bezwaarmakers moeten na melijk een direct belang hebben om succesvol te kunnen zijn tij dens bezwaarprocedures. Een buurman van het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg, die het verve- lerid vindt dat het ziekenhuis ver dwijnt uit Vlissingen, kan wel be zwaar maken. Maar de kans is zeer groot dat zijn bezwaar niet ontvan kelijk wordt verklaard omdat hij, volgens de bestaande regels, niet gezien wordt als direct belangheb bende bij de bestemmingsplanwij ziging. Anders ligt het bij de eige naren van de percelen naast de be oogde bouwkavel. Dat zijn direct belanghebbenden en hun eventue le bezwaren leggen gewicht in de schaal. Dat geldt ook voor omwo nenden wiens uitzicht op Middel burg zal veranderen door de bouw van een ziekenhuis. De directie van het ADRZ heeft nog geen verzoek gedaan voor het wijzigen van het bestemmings plan. Architect Taco Tuinhof van RDH Architecten geeft aan dat dat meestal het traject is dat de mees te tijd in beslag neemt. Het ont werpen en bouwen van een zie kenhuis neemt volgens hem maxi maal drie jaar in beslag. Omdat er bij de Mortiere geen ziekenhuis komt met een IC-afdeling gaat het volgens hem niet om een moeilijk of tijdrovend project. Hij waar schuwt ook dat de bezwarenproce dures, naast het vinden van finan ciers, veel tijd in beslag kunnen ne men. Er is namelijk ook een omge vingsvergunning nodig voor er ge bouwd kan worden. Tegen deze uitgebreide bouwvergunning kan ook op verschillende niveaus be zwaar worden gemaakt. Volgens Kouwer is ook niet op voorhand precies te vertellen hoe veel tijd gemoeid is met het door lopen van deze procedure. Veel hangt af van de agendavoering bij de rechtbank en de Raad van Sta te. De Middelburgse beleidsambte naar stelt wel duidelijk dat het niet de bedoeling is dat de gemeente vooraf met omwonenden gaat pra ten om op die manier te polsen of ze bezwaar gaan maken tegen één van de vergunningen. Hij stelt dat zoiets riekt naar achterkamertjes politiek en daar wil de gemeente Middelburg niet mee geassocieerd worden. Het ADRZ wacht momenteel niet lijdzaam af tot de financiers zijn ge vonden voor het start met de voor bereidingen. Het heeft vorig jaar Arcus Projectontwikkeling de op dracht gegeven om voor het nieu we ziekenhuis in de Mortiere een stedebouwkundig en planologisch kader te schrijven en voorbereidin gen te treffen voor een master- plan. Op basis van dat onderzoek, aldus woordvoerder Jaap Nele mans, wordt een programma van eisen geschreven. door Esme Soesman Aan de voltooiing van de gloednieuwe bras serie De Vierbannen in Ouwerkerk wordt nog snoeihard ge werkt, maar in de keuken roert chef de cuisine Wouter Kik (af komstig van Inter Scaldis) al in de pannen. Dinsdag 14 februari gaat het restaurant open. Voorafgaand daaraan zit het team van De Vier bannen bepaald niet stil. Na installatie van de keuken afgelo pen weekend werden meteen de eerste gasten verwelkomd. Win naars van een door het restaurant op poten gezette prijsvraag wer den getrakteerd op een intiem di ner in de keuken. En vandaag wordt de lunch verzorgd voor tach tig Amerikaanse gasten van het naast gelegen Watersnoodmu seum. Het is een prima manier om el kaar beter te leren kennen en op el kaar ingespeeld te raken, aldus ma nager en gastheer Alex Klein. „Zo leert iedereen z'n werkplek een beetje kennen en we kunnen ze wegwijs maken in onze filosofie." Die filosofie bestaat onder meer uit het werken met zoveel moge lijk streekgebonden producten, af komstig van lokale leveranciers. Chef de cuisine Wouter Kik en manager Alex Klein in de nieuwe keuken van de Vierbannen. foto Dirk-Jan Cjeltema „Een betaalbare kaart met eerlijke, seizoensgebonden gerechten." Op de benedenverdieping draait straks de brasserie met veel klas siekers in een modern jasje'. Op de eerste verdieping komt het restau rant 'met een uitgebreide kaart met wat luxere producten'. „Twee concepten onder één dak in een multifunctioneel pand." Want er zijn ook nog drie - of desge wenst door schakeling twee - apar te ruimten die voor vergaderingen of andere bijeenkomsten zijn te ge bruiken. Inclusief terrassen aan di verse zijden van het gebouw, waar bij van veel uitzicht over de Ooster- schelde valt te genieten. De omge ving is van grote betekenis voor het nieuwe horeca-etablissement. Zo hebben de naastgelegen caissons waarin het Watersnood museum is gevestigd, zichtbaar als inspiratiebron gediend voor het ontwerp van het restaurant. Het grijze beton (inclusief scheeflo- pend dak zoals de caissons) wordt echter met grote raampartijen doorbroken. Maar ook qua interi eur is sprake van afstemming. „Zeeblauw, zeegroen en bruin. Na tuurlijke tinten, die aansluiten bij de omgeving." www.devierbannen.nl door Frank van Cooten en Luc Oggel HOEDEKENSKERKE - 't Wachtlokaal op het havenplateau in Hoedeken- kerke is gered. Vrijwilligers van de Stichting Stoomtrein Goes-Borsele en Watersportvereniging De Val verplaatsen het cultuurhistorisch waardevolle gebouwtje in- mei naar een zichtlocatie op het haven terrein. Provincie, gemeente Borsele, Rijks waterstaat en waterschap Schelde- stromen hebben de handen ineen geslagen en bekostigen samen de verplaatsing van het wachthuisje. De gemeente en de provincie beta len ieder 20.000 euro. De rest komt van het waterschap. „Ieder een draagt zijn steentje bij", zegt wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele. „Wij geven 15.000 euro aan de SGB en 5000 euro aan de watersportvereniging voor de inrichting van het gebouw tje." De SGB wilde het wachtlokaal eerst verplaatsen naar het eigen ter rein aan de andere kant van de dijk. Daar is mede op advies van Vermue van afgezien. „Het is sim peler een dergelijk gebouw te ver plaatsen over een afstand van der tig meter dan over de dijk. En nu profiteert ook de watersportvereni ging van het gebouwtje." Het waterschap had al een sloop vergunning aangevraagd bij de ge meente Borsele. Maar die is inge trokken. De vrijwilligers streven ernaar om het gebouw vanaf juni te kunnen tonen. Het gebouw moest weg, omdat projectbureau Zeeweringen (een samenwerkingsverband tus sen Rijkswaterstaat en het water schap) dit jaar daar de steenbekle ding van de dijk versterkt, 't Wachtlokaal was onderdeel van de Provinciale Stoomboot Dienst (PSD). Het gebouwtje uit 1930 her innert aan het veer Hoedekensker ke - Terneuzen. Hier konden passa giers beschut wachten op de boot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44