Sterrenelftal 'JE! De Meersman laatste nieuwe speler Hoek zich5voor nk"151 V'tesse-sP'*s Bony Nicole Geelhoed in onder twintig scoort voor Ivoorkust actie op NK allround 261 sport Nyemb ontstijgt de middelmaat Wolff heeft weer hoop op volledig herstel dinsdag 31 januari 2012 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het was een mager weekeinde qua cijferwaarderingen in het Zeeuwse amateurvoetbal. Slechts één speler ontsteeg de grij ze middelmaat. Yves Nyemb kreeg dit weekeinde als enige een acht. De aanvaller van Goes was een plaag voor de fysiek sterke verdedi gers van opponent Geldrop. Nyemb maakte twee doelpunten voor de Bevelandse zondag-eerste klasser, maar kon uiteindelijk een nederlaag (2-3) niet voorkomen. Natuurlijk heeft Nyemb deze week een prominente plaats in het Sterrenteam. Voor het overige vie len er bij de hoogst spelende ploe gen vijfjes, zesjes en zeventjes te noteren. Bij de strijd om de Zeeuwse topscorerstitel kwamen Yves Nyemb en Dennie le Comte (Duiveland) de top tien binnen. 'J>r£ <l>\ per 30-01 -2012 1 Stefan Wielemaker 2 Arjan Koopmans 3 Alexjobse 4 Marinus Baas Arjen Pattenier Martijn van Grunsven Robin Provoost Yves Nyemb 9 Peter van Gorsel Dennie le Comte MarkMinderhoud Danny Weber Frank den Engelsman Michal Szczawinski VCK Rillandia Serooskerke Arnemuiden Oostkapelle MZC11 ZSC62 Goes Dauwendaele Duiveland De Noormannen Krabbendijke Noad'67 HVV'24 klasse; 3A 38 i zat 2E j zat 2Ë 3A 3B zat 4B zat IC zon 2E zat 2E zat 3A zat 7-3B. I zat 3B i zat 3A I zon zat zat zat !lz goals 17 14 13 j 12 12 j 12 j is 9 j 11 S#tj. Kfi||| 11 11 i 11 factor 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 2 1,5 1,5 1,5 1,5 Bat 21 19,5 18 18 18 18 18 16,5 16,5 1 16,5 16,5 16,5 L 16,5 «PI Y P; 1 W TM®! v;\ m Vlak voor het verstrijken van de deadline, heeft Hoek met Tim de Meersman nog een nieuwe speler aan de selectie toege voegd. Tegelijkertijd vertrekt doelman Robbie de Moor. Dat brengt het aantal mutaties bij de hoofdklasser tijdens dit seizoen op elf voetballers. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Tim de Meersman was zaterdag aandachtig toeschou wer bij het duel tussen Hoek en Excelsior Maassluis (2-2). Het Ne derlandse voetbal was geen onbe kend terrein voor de middenvel der, die eerder voor onder meer Vi tesse, FC Eindhoven en ADO Den Haag speelde. „Ik denk dat Hoek iets volwassener moet voetballen", zei De Meersman gisteren. „Dat past wel bij me." De Belg kwam tijdens de winter stop bij zijn club Sint-Niklaas op een zijspoor terecht. „Het bestuur was niet tevreden over de presta ties in de eerste competitiehelft", legde hij uit. „Er zijn veel nieuwe spelers gehaald en een aantal jon gens dat veel had gespeeld, werd naar de beloften verbannen. Ik dus ook. Bij de beloften van Sint- Niklaas liepen allemaal leuke gas ten, maar de intensiteit lag veel la ger tijdens de trainingen. En wed strijden mocht ik niet spelen." Volgens De Meersman, die mor gen zijn 27e verjaardag viert, is het een win-winsituatie. „Sint-Niklaas is van mij af, ik ben blij dat ik weer op niveau kan trainen en spe len, en Hoek heeft er als het goed is een aanwinst bij. Ik ben de afge lopen jaren een ander niveau ge wend geweest en denk dat ik met mijn kwaliteiten een meerwaarde moet kunnen zijn. Met Hoek kun- .nen we hopelijk nog een rol van betekenis spelen in de derde perio de." In de Nederlandse eredivisie slaag de hij er niet in door te breken. De Meersman stond van 2004 tot 2007 onder contract bij Vitesse. In januari 2007 werd hij verhuurd aan FC Eindhoven, waar hij ook het daaropvolgende seizoen speel de. Bij de eerstedivisionist verdien de hij een transfer naar ADO Den Haag, maar daar werd hij net als bij Vitesse geen vaste waarde. De Meersman: „Ik had het er nog met mijn zaakwaarnemer Bart van den Eede over. Dat ik weer in Nederland kan voetballen, bete kent voor mij een beetje thuisko men. Het voetbal ligt me denk ik Raymond Wolff bracht gisteren op nieuw een bezoek aan het zieken huis in Antwerpen. Daar werd vrij dag geconstateerd dat zijn been sinds zijn dubbele beenbreuk vijf tien graden te scheef staat. Giste ren kreeg Wolff van de chirurgen te horen dat ze een oplossing den ken te hebben. „Over-: drie weken kan ik waarschijnlijk terecht", zei Wolff. „Ze halen de pin eruit en daarna kan ik een maand niets doen. Ik ben echt blij, want ik kan dan weer helemaal fit worden." wel en ik wil er weer plezier in hebben. In Nederland ligt het tem po in alles hoger, vind ik. In België wordt vaak heel tactisch gespeeld, waar het in Nederland wat meer opportuun is. Soms is het over het hele veld één tegen één. Dat vind ik wel mooi." Bij Hoek komt De Meersman keeper Robbie de Moor niet meer tegen. Hij is op het laatste mo ment nog vertrokken bij de zater dag-hoofdklasser. De doelman kwam afgelopen zomer gebles seerd binnen bij Hoek, waarna de club besloot met Jordi de Jonghe nog een derde keeper binnen te ha len. Eenmaal weer fit mocht De Moor daardoor alleen nog maar trainen. Temse, dat een flink keepersprobleem had, heeft hem nu weggehaald bij Hoek. De Zeeuwse club maakt het seizoen af met De Jonghe en tweede keeper Gilles Berckmoes. Met de komst van De Meersman en het vertrek van De Moor is het aantal mutaties bij Hoek dit sei zoen al op elf gekomen. De Pool Konrad Helt trainde tijdens de voorbereiding mee, ging op de teamfoto (zie graphic rechts), maar werd vervolgens afgetest. De Braziliaan Lima vertrok toen het seizoen net begonnen was, David van Hoyweghen en Mille Mendes lieten Hoek tijdens de winterstop achter zich. Lionel Lord kreeg vori ge week te horen dat hij niet meer welkom was bij de club. Nadat afgelopen zomer tijdens de laatste weken van de voorberei ding D'Haeseleer en De Jonghe nog werden gehaald, volgden nu tijdens de winterstop Rachid Kha li, Van Oppens en De Meersman. GILZE/ZUIDLAND - De Zeeuwse ju doka's Iris Catsburg, Tess van 't Westende en Sjors Riddersma heb ben zich via de districtskampioen schappen geplaatst voor het Neder lands kampioenschap onder twin tig jaar. De Oostburgse Catsburg, die uit komt in de klasse -78, pakte goud tijdens de Zuid-Nederlandse kam pioenschappen in Gilze. De judo ka van sportschool Frans de Boeve- re was lang uit de roulatie door blessureleed. Maar ondanks het ge mis aan wedstrijdritme won ze al haar drie partijen op ippon. De Vlissingse Van 't Westende (-57) en de Middelburger Ridders- ma (-90) bleven eveneens ongesla gen tijdens de Zuid-Hollandse kampioenschappen in Zuidland. Van 't Westende is de topfavoriet voor de nationale titel. Het NK is op 11 februari in Nijmegen. LIBREVILLE - Ivoorkust heeft ook zijn laatste groepsduel in het toer nooi om de Afrika Cup, in Equato riaal-Guinea en Gabon, gewon nen. Gisteren was Angola de on derliggende partij: 2-0. Vitesse-spits Wilfried Bony maak te de tweede treffer, al was de bal ook zonder hem wel over de doel lijn gerold. Dani Massunguna kop te terug terwijl keeper Wilson Pe- reira net uitkwam. Emmanuel Eboué had de score voor rust geopend in het Nuevo Estadio van Malabo. Ook dat was een vrij simpele intikker na onop lettendheid in de Angolese defen sie. De Ivorianen waren al zeker van een plek in de kwartfinale. Ve detten als Didier Drogba, die de laatste tien minuten nog meedeed, Gervinho en Salomon Kalou zaten derhalve op de bank. Sudan ging dankzij een zege op Burkina Faso (2-1) uit groep B mee naar de laatste acht door een beter doelsaldo dan Angola. Mudathir El- taib scoorde tweemaal in het Esta dio de Bata. Moumouni Dagano deed pas ver in blessuretijd iets te rug. Sparta heeft gisteravond in De venter Go Ahead Eagles verslagen. Het duel in de Jupiler League ein digde in 1-2. De Rotterdammers kwamen vroeg op voorsprong door Mario Bilate. Na een uur her stelde Karim Fachtali het even wicht. Jeremy Bokila hielp Sparta in de slotfase aan de zege. Door dat resultaat nam Sparta met 38 punten de derde plaats in de rangschikking over van FC Den Bosch. Koploper FC Zwolle is met 50 punten voorlopig nog niet in beeld. Go Ahead is vooralsnog niet meer dan een bescheiden midden moter en staat dertiende. MIDDELBURG - Schaatsster Nicole Geelhoed mag komend weekeinde meedoen aan het NK allround in Thialf in Heerenveen. Door afzeg gingen van Ireen Wüst en Diana Valkenburg werd de inwoonster van Zoutelande alsnog toegelaten tot het startveld. Geelhoed is nog juniore A en lid van SSC De Poel. De pas achttienjarige Zoutelandse kijkt er naar uit om haar debuut te maken op een NK. „Ik ben ge wend om voor tien mensen te schaatsen en nu mag ik voor een vol Thialf rijden", liet ze gistera vond weten. „Het was voor mij al een verras sing dat ik op de reservelijst te recht was gekomen. Dat was al een prestatie op zich en ook hele maal geen doel. Ik ga er heel erg van genieten. Het zou zo maar kunnen dat ik als laatste ga eindi gen, want ik ben als laatste ge- Nicole Geelhoed plaatst, maar ik heb niets te verlie zen", aldus Geelhoed. Valkenburg doet niet aan het NK mee wegens een rugblessure. Ze mist daardoor ook het WK all round. Van Ireen Wüst was al lan ger bekend dat ze niet mee zou doen aan het NK allround. Zie ook video op pzc.nl/geelhoed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34