Ma Kittel genoemd in Duitse dopingaffaire sport 125 vl, Manchester City laat Guidetti bij Feyenoord Uefa schorst keeper Ribka voor twee jaar Advocaat Wammes herhaalt dreigement KNVB: geen interview in rust met arbiter Ajax voorlopig zonder Sulejmani dinsdag 31 januari 2012 ÏW >-&m v v.vv;-v. 'Als je op de bank zit en anderen op tv ziet rijden, ga je misschien iets meer sprint bij de waarderen wat je aan het doen bent' ser.die goud veroverde, rinter ter wereld. Stefan Groothuis ia het winnen van de wereldtitel. foto Mike Sturk/EPA door Patrick Delait DEN HAAG - Project it4i zal geen ac tie ondernemen tegen zijn Duitse renner Marcel Kittel. De sprinter van de Nederlandse ploeg (tot eind 2011 bekend als Skil-Shima- no) werd zondag op de Duitse tele visiezender ARD genoemd als ver dachte in een dopingzaak rond de Duitse arts Andreas Franke. Pro ject it4i-teammanager Iwan Spe- kenbrink ontkende gisteren dat er een onderzoek loopt tegen de ren ner, die vorig seizoen opzien baar de met zeventien overwinningen. „Ons team is niet op de hoogte ge bracht door de UCI, de politie of de anti-dopinginstanties. En ook volgens Kittel zelf is er niks aan de hand." Het onderzoek naar moge lijke dopingpraktijken in de Duit se topsport loopt al sinds medio 2011. Als arts van het Olympisch Steun punt in Thüringen zou Andreas Franke ongeveer dertig topspor ters illegaal hebben behandeld met bloedtransfusies. Daarbij werd afgetapt bloed met UV-stra- len behandeld, waarna het op nieuw werd ingespoten. Naast Kit tel werden bij de ARD ook schaats ster Claudia Pechstein en voorma lig topatleet Nils Schumann ge noemd als klanten van Franke. Schaatsster Judith Hesse en baan- wielrenner Jakob Steigmiller zijn inmiddels aangeklaagd door de Duitse Dopingautoriteit Nada. Vol gens de regels van het Wereld An- ti-dopingbureau (Wada) is elke vorm van bloedtransfusie verbo den. Project it4i-renner Kittel heeft te genover zijn ploeg bekend dat hij in 2008 door Franke is behandeld voor een infectie. Van ongeoorloof de praktijken is volgens manager Spekenbrink echter geen sprake. „Marcel was ziek en heeft zich net als veel andere atleten volgens een Marcel Kittel destijds gangbare manier laten be handelen door de arts van het Olympisch Steunpunt. Hij heeft de arts die hem werd toegewezen gewoon vertrouwd. Mocht hij bui ten zijn medeweten incorrect zijn behandeld dan voelt hij zich zwaar misbruikt. Marcel is in shock door de beschuldigingen." Franke ont kent intussen dat hij zich met do ping heeft ingelaten. De Duitse arts zegt dat hij al twintig jaar ge bruik maakt van UV-bestraling ter behandeling van infecties. De in jecties van dertig tot vijftig milli meter bloed hebben volgens hem geen enkel prestatiebevorderend ef fect. Voor een aantal topsporters die in de affaire-Franke worden ge noemd, is het niet de eerste keer dat ze in opspraak raken. Schaats ster Claudia Pechstein zat een tweejarige schorsing uit vanwege afwijkende bloedwaarden. Schu mann, voormalig olympisch kam pioen op de 800 meter (Sydney 2000), was in 2006 onderwerp van een dopingonderzoek, maar werd wegens gebrek aan bewijs vrijge sproken. ROTTERDAM John Guidetti maakt het seizoen de finitief af bij Feyenoord. Manches ter City had de mogelijkheid de Zweedse huurling terug te roepen, maar de termijn daarvoor is nu ver streken. „John blijft dit seizoen bij Feyenoord spelen en dat is hartstik ke mooi", zei technisch directeur Martin van Geel van Feyenoord gis teren. Een delegatie van Manches ter City zag Guidetti zondag in De Kuip met drie doelpunten uitblin ken in de klassieker tegen Ajax (4-2). De negentienjarige Zweed was dit seizoen al veertien keer trefzeker in de eredivisie. DONETSK De tuchtcommissie van de Europe se voetbalbond Uefa heeft doelman Oleksandr Ribka van Sjachtar Do netsk voor twee jaar geschorst. De international van Oekraïne kreeg die zware straf omdat hij bij een dopingtest positief heeft gerea geerd op een verboden vochtafdrij- vend middel. Sjachtar Donetsk liet direct weten in beroep te gaan. Als de lange schorsing gehand haafd blijft, mist Ribka (24) komen de zomer het EK in Polen en Oek raïne. DEN HAAG Turner Jeffrey Wammes overweegt naar de rechter te stappen als hij niet op korte termijn door gymnas- tiekbond KNGU wordt voorgedra gen voor deelname aan de Olympi sche Spelen. Dat heeft zijn advo caat Paul Scholten de bond giste ren per brief laten weten. Wammes is met Epke Zonderland in de race om één ticket voor Lon den 2012. De KNGU kiest op basis van me daillekansen en neemt die beslis sing uiterlijk op 10 februari. ZEIST De KNVB laat tijdens de rust van een voetbalwedstrijd geen camera meer toe in de kleedkamer van de scheidsrechter. Dat heeft de KNVB gisteren besloten na een experi ment tijdens de klassieker Feye noord - Ajax. Een verslaggever van tv-zender Eredivisie Live interview de scheidsrechter Björn Kuipers tij dens de rust van de klassieker, on der meer over de dubieuze straf schop die Kuipers aan Feyenoord gaf. Dat leidde vooral op sociale in ternetmedia tot commotie. AMSTERDAM Trainer Frank de Boer van Ajax kan voorlopig geen beroep doen op Miralem Sulejmani. De aanval ler viel zondag tijdens de uitwed strijd bij Feyenoord uit met een knieblessure. Hij moet minimaal twee weken rust houden. Daarna wordt duidelijk of de Serviër een operatie aan zijn meniscus moet ondergaan. Kolbeinn Sigthorsson, Derk Boerrigter, Toby Alderwei- reld, Gregory van der Wiel, Nicolai Boilesen en André Ooijer zijn ook nog niet inzetbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33