Officier: 'Met HWS is onderwereld in bovenwereld Zeeland doorgedrongen' zeeland 123 Al 100 jaar Motorrijders vragen om geleiderail dinsdag 31 januari 2012 Verzekerd van werk Het voorlichtingsproject voor basis scholieren Werken in de Zorg en Welzijn is een initiatief van Via- Zorg. Groepen 8 van het Zeeuwse basis onderwijs maken in dit project op een speelse manier kennis met de zorg: wat voor beroepen zijn er, waarom is het leuk werk? De gastlessen worden gegeven door 'ambassadeurs' uit de prak tijk, die zelf in de zorg werken. ViaZorg is opgezet door de Zorg- en welzijnsorganisaties in Zeeland, om het tekort aan personeel te bestrijden door instroom, door stroom en behoud van personeel in zorg en welzijn. De zorg- en welzijnssector is de af gelopen jaren uitgegroeid tot de grootste werkgever in Zeeland. Bijna één op de vijf Zeeuwen werkt in de zorg- en welzijnssec tor. Zo'n 27.000 Zeeuwen verdie nen er hun brood. Vooral naar verzorgenden is veel vraag. Dit kwartaal werd in 88 van de 280 vacatures gevraagd om een verzorgende. Q Ook in andere sectoren is meer vraag dan aanbod, met name bij: - verpleegkundigen - (para)medische beroepen - ondersteunende en huishoude lijke functies Een kwart van de leerlingen die een beroepsopleiding volgen aan een ROC, kiest voor zorg en wel zijn. Stageplaatsen zijn er over het alge meen voldoende. 6 Na hun afstuderen zijn studenten zorg en welzijn verzekerd van een baan, want het aantal vacatures zal door een lichte stijging in het aan tal banen en de vergrijzing van de beroepsbevolking alleen nog maar verder groeien. De gemiddelde leeftijd van werk nemers in de Zeeuwse zorg- en welzijnssector is 42 jaar; het aan deel 50-plussers is ten opzichte van vijf jaar geleden fors toegeno men. Vooral in de thuiszorg en verple ging zijn veel 50-plussers werk zaam. 6 Op zz.nl kunnen werkzoekenden hun CV plaatsen. MIDDELBURG - De motorvriendelij- ke en verkeersveilige geleiderail op provinciale en rijkswegen beperkt de gevolgen van een glijpartij. Op steeds meer wegen wordt de gelei derail geplaatst, meldt het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Met de Motorrijders Ac tie Groep (MAG) roept de ROVZ e wegbeheerders op om 'onderrijpla- ten' aan te brengen. Het ha venschap Zeeland Seaports heeft recent bij een scherpe bocht en een rotonde in Vlissingen-Oost de flexibele plank onder de vangrail aangebracht. Gemeenten en water schap kunnen subsidie aanvragen bij de Brede Doeluitkering. door Emile Calon MIDDELBURG - Hoogwerkersservice (HWS) Zeeland uit Kapelle drukte dankzij illegale drugswinsten bona fide bedrijven uit de markt, aldus officier van justitie J. de Smet. Ze beklemtoonde gisteren dat met de strafzaak tegen het bedrijf en de 25 verdachten duidelijk aangetoond wordt hoe de onderwereld is door gedrongen in de Zeeuwse boven wereld. De hoofdverdachte, een 46-jarige man uit Kapelle, zou op de achter grond de leiding hebben gehad over HWS. Op papier was zijn zoon (24) directeur. De hoofdverdachte had volgens de officier ook een growshop en be heerde de hele softdrugsproductie keten. Zo was hij, aldus de officier, betrokken bij een stekkenkwekerij, enkele kwekerijen waar hennep werd opgekweekt tot oogstrijpe planten, het transport van de soft drugs en de uitvoer naar het bui tenland. Volgens de officier zijn sinds de in val bij het bedrijf, begin november 2011, elke week nieuwe verdachten aangehouden. Ze verwacht dat er de komende tijd nog meer wor den opgepakt. In het kader van het onderzoek naar HWS heeft de politie 35 wo ningen en bedrijven doorzocht. Daarbij is vijftig kilo softdrugs ge vonden, zesduizend hennepstek jes in beslag genomen en 750 hen nepplanten. Ook is 130.000 euro aan contanten in beslag genomen. Gisteren verschenen vier verdach ten voor de rechtbank tijdens een tussentijdse zitting. Een van hen, een inwoner van Antwerpen die verdacht wordt van het transport van tien kilo softdrugs, mag de rechtszaak thuis afwachten. Het voorarrest van de anderen werd verlengd. De afgelopen weken zijn ook vier medewerkers van het energiebe drijf Delta opgepakt. Volgens de of ficier stuurde HWS valse nota's naar Delta en regelden de vier dat ze betaald werden. Een woordvoer der van de energieproducent be vestigde gisteren dat die vier zijn aangehouden. Lopende het onder zoek wil Delta echter geen com mentaar leveren op de aanhou ding noch kwijt om welke bedra gen het gaat. Wel liet de woord voerder weten dat Delta door HWS benadeeld is. Tijdens de tussentijdse zitting van de rechtbank bleek ook dat advo caat A. Bals in conflict is gekomen met het OM. Bals staat de zoon van de hoofdverdachte bij. Recent vroeg een andere verdachte aan de advocaat om ook hem als raads man bij te staan waarna Bals van het OM geen contact mocht heb ben met de zoon, wegens het ge vaar dat Bals informatie zou delen. De raadsman vond dat een grove aantasting van het recht op een ad vocaat. Door die nieuwe cliënt over te doen aan een andere raads man voorkwam hij dat het contact verbod langer zou duren. Volgens de officier wilde het OM alleen maar voorkomen dat informatie van de ene verdachte bij de andere terecht zou komen. Tijdens de zitting zei ze ook dat de boekhouding van HWS in het ge heel niet klopte. Volgens haar zijn er meer dan duizend goederen aan getroffen die niet deugdelijk zijn terug te vinden in de administra tie. Naar verwachting worden de verdachten eind dit jaar of begin 2013 daadwerkelijk berecht. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Al meer dan 100 jaar de hoorspecialist van Nederland. Kijk op www.beterhoren.nl of bel 0800 - 020 01 59 (gratis) voor een winkel bij u in de buurt. www.beterhoren.nl De hoorspecialist Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan een van de 250 winkels van Beter Horen. Daar staat de deur altijd voor u open voor een persoonlijk advies en een vakkundige hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gecertificeerde audiciens en profiteer van topkwaliteit producten en service.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31