Het wordt nog winter 21 zeeland Obesibus dinsdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Staking in Beigië legt scheepvaart op Gent en Antwerpen vrijwel plat PZv dinsdag 31 januari 2012 door Marleen Blommaert Soms vind ik opvoeden een helse opgaaf. Geduld is iets wat sommigen van nature in huis hebben. Ik niet. De kleine twintig jaar dat ik nu min of meer opvoed, zijn op dat punt nogal een leerschool geweest om het zwakjes uit te drukken. - „Ik moet nog even mijn haar kammen!". Twee uur later dan ge pland bereik ik mijn bestemming, weliswaar met kind, maar toch. Ik heb ook wel eens de reis aanvaard zonder kind moet ik bekennen, terwijl het toch echt richting school ging. Het schaamrood stijgt me nog naar de kaken. Dus behalve ongeduldig ben ik ook nog een tikje ongeorganiseerd. Gelukkig hoeven ze nu niet meer om de andere dag als kikker, elfje of boskabouter naar school. En de dagen van de geknutselde trakta tie liggen godzijdank ook al weer enige jaren achter ons. Verder is er iedere keer als ik denk dat alles op rolletjes loopt, er wel één krijger uit het leger van virus sen of bacteriën die een geslaagde aanval op het kroost uitvoert. „Sor ry, ik moet de afspraak afzeggen." Dit alles is hard werken maar nog wel te doen. Nu breekt misschien echter de moeilijkste fase aan. De denkende puber. Op weg naar de volwassenheid ziet zij mij (in mijn geval altijd een zij) als een ex ponent van de volwassen wereld. Ik mag uitleggen wat er waarom in deze wereld gebeurt. Boerkaver- bod? Leg het maar uit. Honger in de wereld? Dierenleed, mensen leed, onrechtvaardigheid, Hollee der, 1040-urennorm, ophokuren, financiële crisis: allemaal mag ik het uitleggen. Ik doe geduldig mijn best, maar soms houdt het op. Zoals nu weer. Een busbedrijf verbiedt het op eten van boterhammetjes in de bus maar hangt wel snoepautoma ten op in zijn bussen. Ondertus sen organiseren wij in Den Haag de BalansTop met tal van promi nente sprekers over het probleem van obesitas bij jongeren. Mam, dat is toch raar? Ik kan het uitleg gen, daar zit het probleem niet. Maar het feit dat je iets kunt ver klaren wil nog niet zeggen dat het deugt. En eigenlijk vind ik dat heel vervelend om uit te leggen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON 111111/?;; PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: beveianden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.hl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00- 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV- Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazs) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal ina28) Ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (i>6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening el persoonsgegevens, In Voetzooltjes van honden worden bij extreme kou minder veerkrachtig, Gebruik tegen de wondjes specia le teer of vaseline, verkrijgbaar bij de dierenarts/apotheek. Wees op uw hoede voor ijs. Honden kunnen niet in schatten of het ijs betrouwbaar is of niet. Zorg dat het kattenluikje werkt, zo kan de kat thuis overnachten en hoeft dan niet buiten ergens een an der plekje te zoeken. Katten zijn creatief in het vinden van een warme, beschutte plaats. Klop daarom op de motorkap, voor dat u de auto start, zodat de kat tijd heeft om te ver trekken. Dek het drinkwater tijdens een strenge winter wel af met een stuk gaas, zodat de vogels niet bevriezen doordat ze gaan badderen. Meng, met mate, druivensuiker in de drinkbakjes. Het water bevriest hierdoor minder snel en het geeft de dieren ook nog eens energie. Laat huisdieren geen sneeuw eten, dit kan leiden tot maagklachten. foto ANP/Vincent Jannink Leg 's avonds een stuk karton achter de ruitenwis sers, om bevroren ramen te voorkomen. Of zet indien mogelijk uw auto binnen. Een auto met winterhanden heeft meer grip op glad wegdek. Het voordeel begint al bij 6 graden. Chi nese winterhanden zijn doorgaans de goedkoopste (rond 60 euro) inclusief montage. De prijs loopt op tot 200 euro. Vorig jaar waren de winterhanden snel uitverkocht, door twee koude winters op rij. Nu zijn er voldoende winterhanden. Smeer rubbers in met siliconenspray, om bevriezing van de portieren te voorkomen. Het heeft geen zin om een deken over de motor te leggen. Auto's die voor de onderhoudsbeurten naar goed aangeschreven garagebedrijven gaan, hoeven door gaans geen koelvloeistof voor de motor toe te voegen. De motor kan zeker 35 graden onder het vriespunt aan. Maar wordt het zo koud, dan start wellicht geen auto meer in Nederland De ruitersproeier vullen met wintervloeistof, waar anti-vries inzit. foto Marco de Swart www.pzc.nl GENT - De algemene staking in Bel gië tegen de pensioenplannen van de nieuwe regering heeft gisteren het scheepvaartverkeer op de ha vens van Gent en Antwerpen vrij wel volledig platgelegd. Veel zeeschepen konden niet weg of binnenkomen, omdat de onder steunende dienst van het Vlaams loodswezen niet werkte. Vlaamse loodsen konden niet van of aan boord worden geholpen. Het was daardoor erg rustig op de Wester- schelde. Hetzelfde gold voor het Kanaal Gent-Terneuzen. Personeel van de sluizen bij Evergem en van de brug bij Zelzate staakten. De brug bij Zelzate was lange tijd ook niet beschikbaar voor het wegver keer, omdat de brug was openge zet. Van de twee veren over het Ka naal voer er slechts één. Verschil lende bedrijven in het Gentse ha vengebied lagen ook stil. Het ha venbedrijf van Antwerpen schatte de schade op één miljoen euro aan toegevoegde waarde per uur, indus trie en haven samen. VIDEO Brasserie naast Watersnoodmuseum draait warm voor de opening. Bekijk onze video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2