50 'U/O Korting tilroeoptiek zeeland 121 Ouders woest over strooibeleid rond Goes betaalbare brilmode Barbara Voogt Hof Welgelegen begint winkel in Vlissingen Bakwedstrijd cupcakes van Dille Kamille Tussen vloedlijnen en strandpalen Lezing over grote drie van Vlaamse School No Mercy van Racoon in meezingrepetitie Gratis lampjes voor fietsers zonder licht brilmode contactlenzen dinsdag 31 januari 2012 „Je ziet van die trends: eerst moest overal friet bij, toen kreeg je dat alle gerechten gestapeld moesten worden en nu zie je weer van die glaasjes met klei ne gerechten. Daar doen wij allemaal niet aan mee." aan bloemenzaak Pluk de dag, die nu nog om de hoek zit, in de Gort- straat. Bob van der Hout en Barbara Voogt stoppen na een kwart eeuw met hun restaurant de Koperen Ketel: „We hebben toch iets neergezet." foto Ruben Oreel VLiSSiNGEN - 't Hof Welgelegen in Middelburg begint een groente winkel in de binnenstad van Vlis singen. Die vestiging, in de Jacobsstraat, gaat volgens het bedrijf eind maart open. Klanten kunnen er dan vier of vijf ochtenden per week terecht voor een biologisch assortiment van fruit, eieren, brood, droogwa- ren, zuivel en producten van de ve getarische slager. De groenten en fruit komen voor namelijk van eigen land, aan de Noordweg in Middelburg, 't Stadswienkeltje is een aanvul ling op de bestaande boerderijwin kel en de groentetasabonnemen- ten, waarvan er volgens het bedrijf honderd wekelijks in Vlissingen worden bezorgd. Die abonneehouders kunnen hun tas vanaf dit voorjaar ook ophalen bij die nieuwe winkel aan de Ja cobsstraat. MIDDELBURG - Dille Kamille Mid delburg houdt de eerste 'Zeeuwse Bakwedstrijd'. De inspiratie kwam onder andere van de BBC-serie 'The Great British Bake Off. Nu kunnen ook de Zeeuwse thuisbak- kers laten zien wat ze kunnen. Deze wedstrijd wordt een jaarlijks terugkerend evenement. Thema dit jaar is de cupcake. Die moeten worden gebakken en gepresen teerd in cupcake-vormpjes van Dil le 8c Kamille, tot en met vrijdag 10 februari gratis af te halen in de winkel. De baksels kunnen van maandag 6 tot en met zaterdag 11 februari worden ingeleverd bij Dil le 8c Kamille. In samenwerking met theehuis Honeypie en café-res taurant De Vriendschap worden de inzendingen beoordeeld. De prijzen worden zaterdag 18. februa ri om 16.00 uur uitgereikt in de winkel van Dille 8c Kamille. OOSTKAPELLE Een gids van Terra Maris neemt morgenmiddag mensen mee naar het strand voor een zoektocht 'tus sen vloedlijnen en strandpalen'. In elk seizoen valt daar wel iets te be leven. Strandpalen, poeltjes, vloed lijnen en zand worden onder de loep genomen. De activiteit start om 14.00 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle en duurt tot 15.30 uur. De kosten zijn €3 p.p. Vooraf aanmelden kan via 0118-582620 of via mail: reserveringen@terramaris.nl GOES Birgitte Mommers van Art and Leisure geeft in Historisch Mu seum de Bevelanden een lezing over 'Rubens, van Dyck en Jor- daens in de Hermitage'. Zij vertelt over de grote schilders van de Vlaamse School naar aanlei ding van de expositie in de Hermi tage in Amsterdam, die nog tot 16 maart duurt. De lezing is zondag 5 februari van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelden: secretariaat@hmdb.nl GOES Het popkoor Seaside Rendez-Vous uit Goes houdt op de dinsdagavon den 7 en 14 februari meezingrepeti- ties om zangers te stimuleren lid te worden van het koor. Tijdens de twee repetities wordt het nummer No Mercy van Racoon ingestu deerd onder leiding van Frank de Vreeze en met begeleiding van de vaste, vijfkoppige begeleidings band. De repetities beginnen om 20.00 uur in De Vroone in Kapelle. 'S-GRAVENPOLDER Fietsers met kapotte lampen kre gen gisterochtend in 's-Gravenpol- der nieuwe lampjes van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Dat hield met de politie een fiets verlichtingscontrole tussen 07.15 uur en 08.15 uur op de Goesestraat- weg. Zeventien fietsers kregen een bekeuring voor kapotte of ontbre kende verlichting. door Luc Oggel GOES - Ouders van kinderen uit de gemeenten Goes en Borsele zijn woedend op de gemeentebestu ren, waterschap en provincie. Aan leiding zijn de tientallen valpartij en door gladheid afgelopen vrij dag. „Hoe is het mogelijk dat, ze ker gezien de vooraangekondigde vorst, er weer niet gestrooid was. Onze kinderen moeten 12,5 kilo meter fietsen. Wij als ouders doen er alles aan dat dat veilig kan. Goeie fiets, licht aan, hesjes enzo voort, maar jullie daarentegen la ten verstek gaan wat betreft de vei- ligheid", schrijft Daniëlle van Dam me uit 's-Heer Arendskerke in een e-mail aan de verschillende overhe den. Zij doet dat 'namens vele be zorgde ouders van de om Goes lig gende dorpen'. Volgens Van Dam me was het vrijdagochtend chaos. Rien de Lange van de Dienst Infra- beheer van de provincie erkent dat er vrijdag problemen waren. „Er was sprake van lokale gladheid door grote temperatuurverschil len, daar kunnen we niet altijd even snel op reageren." Preventief strooien heeft volgens De Lange weinig zin, vooral op we gen waar weinig verkeer rijdt. „Je krijgt dan zoals ik het noem dood zout, dat doet z'n werk niet meer." wij kunnen /'declareren bij vele - ™raverzekeraars op de complete bril ongeacht de pnjs collectie 2012 en nieuwste generatie multifocale glazen walstraatSl vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29