Veere blijft in jeugdsportfonds Gemeente: Tijd dringt voor nieuw ziekenhuis 181 zeeland Steuntje in de rug Nummer 19.558 laatste blok van de zeewering 15% Duo moet winst op drugs afstaan 10% HET IS LENTE BIJ VERSTRATEN EN WALH0UT! 20% tuingereedschap kamerplanten bomen dinsdag 31 januari 2012 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Kinderen uit gezinnen met een minimuminkomen kun nen in de gemeente Veere toch meedoen aan een sport. Veere wil opnieuw voor een periode van drie jaar deelnemen aan het jeugd sportfonds. Het jeugdsportfonds is een landelij ke minimaregeling, bedoeld om kinderen uit gezinnen met lagere inkomens toch de mogelijkheid te bieden om een sport te beoefenen. Een aanvraag voor een bijdrage uit het fonds kan niet door de ouders zelf worden ingediend. Dat moet gebeuren door professionele inter mediairs zoals Jeugdzorg, Vluchte lingenwerk, Orionis Walcheren, Ju- vent, scholen en gemeenten. Als een kind in aanmerking komt voor een bijdrage, betaalt het jeugdsportfonds rechtstreeks de contributie aan de gekozen sport vereniging. Daarnaast is een ver goeding beschikbaar voor sportma- terialen. In totaal is er maximaal 225 euro per kind per jaar beschik baar. Om in aanmerking te komen voor dat financiële steuntje in de rug, mag het totale inkomen van de ouders niet hoger zijn dan 120 pro cent van het wettelijk sociaal mini mum. Veere sloot zich in 2008 als derde Zeeuwse gemeente aan bij het fonds. Inmiddels doen elf van de dertien Zeeuwse gemeente mee Uit een exploot d.d. 27-1-2012 van (t.k.-)gerechts- deurwaarder E.J.M. de Vries te Gouda, blijkt dat ten verzoeke van de vereniging vereniging van eigenaars stelleplas, gevestigd te Heinkenszand, gemeente Borsele, PATRICK WEEGENAAR, geboren op 15-10-1972, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd gedagvaard om op maandag 14 mei tweeduizendtwaalf te 10.00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan de Kousteen- sedijk 2 te Middelburg ter zake een geldvordering. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 209 2980 ref.:1989169 Haans Advocaten Joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom Tel. 0164-707172 ref: 610811 aan de regeling. Eind 2010 deden 23 Veerse kinderen mee aan het fonds. In september 2011, toen het contract van drie jaar met het fonds afliep, waren dat er 30. Het college van B en W van Veere wil een nieuw contract afsluiten, dat tot eind 2014 loopt. Het streven is om per jaar 35 Veerse kinderen te laten sporten via het fonds. De kosten voor de gemeente Veere zijn, als er 35 kinderen meedoen, ongeveer 5000 euro per jaar. De hoogte van dat bedrag hangt af van hoeveel sponsorgeld binnenge haald wordt en hoe hoog de bijdra ge is van het landelijk jeugdsport fonds. De Veerse kosten worden gedekt uit de reserve Sociaal be leid. Sportwethouder Chris Maas on derstreepte afgelopen jaar bij de presentatie van zijn sportnota 2011-2015 al duidelijk het belang van sport voor de jeugd. Hij gaf toen aan dat het college wil bekij ken of er, naast het sportfonds, an dere manieren zijn om de minder draagkrachtigen te ondersteunen. Ondanks de bezuinigingen waar voor ook Veere zich geplaatst ziet, heeft de gemeente 36.000 euro op jaarbasis uitgetrokken voor sport beleid. Kinderen uit gezinnen met een minimuminko men kunnen terecht bij het jeugdsportfonds. MEEST GELEZEN 1. Bushalte komt niet dichter bij hoofdingang Ter Reede (foto) 2. Tranen van geluk bij Van Langen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Op voorhand is niet te voorspellen hoeveel bezwaren er worden ingediend en door wie. Wie dat doen, is allesbepalend. Bezwaarmakers moeten namelijk een direct belang heb ben om succesvol te kunnen zijn tijdens bezwaarprocedures. In 2015 moet in de Mortiere bij Middelburg het nieuwe Walcher- se ziekenhuis staan. Het is de vraag of dat haalbaar is. De tijd begint in elk geval wel heel erg te dringen gezien de procedures die nog moeten worden doorlo pen. door Emiie Gallon Om te beginnen heeft de kavel die het ADRZ op het oog heeft, in de ok sel van de A58 en de Middelburgse Schroeweg, nog niet de juiste bestemming. Een be stemmingsplanwijziging is dan ook nodig. Een dergelijke wijzi ging neemt volgens de Middelburg se beleidsambtenaar Jos Kouwer een half jaar in beslag. Tegen een dergelijke wijziging kan bezwaar worden gemaakt, waardoor de pro cedure langer kan duren. Éérst bij de gemeente zelf, daarna bij de rechtbank en tot slot bij de Raad van State. Op voorhand is volgens Kouwer niet te voorspellen hoeveel bezwa ren er worden ingediend en door wie. Wie dat doen, is allesbepa lend. Bezwaarmakers moeten na melijk een direct belang hebben om succesvol te kunnen zijn tij dens bezwaarprocedures. Een buurman van het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg, die het verve lend vindt dat het ziekenhuis ver dwijnt uit Vlissingen, kan wel be zwaar maken. Maar de kans is zeer groot dat zijn bezwaar niet ontvan kelijk wordt verklaard omdat hij, volgens de bestaande regels, niet gezien wordt als direct belangheb bende bij de bestemmingsplanwij ziging. Anders ligt het bij de eige naren van de percelen naast de be oogde bouwkavel. Dat zijn direct belanghebbenden en hun eventue le bezwaren leggen gewicht in de schaal. Dat geldt ook voor omwo nenden, zoals de gezinnen die aan de overkant van de A58 wonen en wiens uitzicht op Middelburg zal veranderen door de bouw van een ziekenhuis.- De directie van het ADRZ heeft nog geen verzoek gedaan voor het wijzigen van het bestemmings plan. Ze is nu nog op zoek naar fi nanciers die geld willen steken in de nieuwbouw. Architect Taco Tuinhof van RDH Architecten geeft aan dat dat meestal het tra ject is dat de meeste tijd in beslag neemt. Het ontwerpen en bou wen van een ziekenhuis neemt vol gens hem maximaal een drietal ja ren in beslag. Omdat er bij de Mor tiere geen ziekenhuis komt met een IC-afdeling gaat het volgens hem niet om een moeilijk of tijdro vend project. Hij waarschuwt ook dat de bezwarenprocedures, naast het vinden van financiers, veel tijd in beslag kunnen nemen. Er is na melijk ook een omgevingsvergun ning nodig voor er daadwerkelijk gebouwd kan worden. Tegen deze uitgebreide bouwvergunning kan ook bezwaar worden gemaakt. Eerst bij de gemeente, vervolgens bij de rechtbank en tot slot bij de Raad van Staten. Ook hier geldt weer dat direct belanghebbenden veel meer invloed hebben op het al dan niet verstrekken van die ver gunning dan mensen die niet di rect in de omgeving wonen of ei gendom hebben. Volgens Kouwer is ook niet op voorhand precies te vertellen hoe veel tijd gemoeid is met het door lopen van deze procedure. Veel hangt af van de agendavoering bij de rechtbank en de Raad van Sta te. De Middelburgse beleidsambte naar stelt wel duidelijk dat het niet de bedoeling is dat de gemeente vooraf met omwonenden gaat pra ten om op die manier te polsen of ze bezwaar gaan maken tegen één van de vergunningen. Hij stelt klip en klaar dat zoiets riekt naar ach terkamertjespolitiek en daar wil de gemeente Middelburg niet mee geassocieerd worden. Het ADRZ wacht momenteel niet lijdzaam af tot de financiers zijn ge vonden voor het start met de voor bereidingen. Het heeft medio vo rig jaar Arcus Projectontwikkeling bv uit Middelburg de opdracht ge geven om voor het nieuwe zieken huis in de Mortiere een steden bouwkundig en planologisch ka der te schrijven en voorbereidin gen te treffen voor een master- plan. Als de financiering rond is, kan op basis van dat onderzoek, al dus woordvoerder Jaap Nelemans, vervolgens het programma van ei sen worden geschreven en kan een architect aan de slag. MIDDELBURG - Vorige maand droeg de Middelburgse raad het college van B en W op, 'zodanige stappen te ondernemen naar andere over heden, zorgverzekeraars en naar het bestuur van ADRZ, om ADRZ te helpen haar businessplan uit te voeren'. Raadslid Jan Zwemer ROTTERDAM - Eén van de belang rijkste onderdelen in de aanleg van de Tweede Maasvlakte is giste ren afgerond. De Rotterdamse wet houder Jeannette Baljeu (Haven, Verkeer en Regionale Economie) plaatste gisteren het laatste blok in de dam van de harde zeewering van het nieuwe haventerrein in de Noordzee. De blokkendam moet er voor zor gen dat de haven tijdens de hevig ste stormen beschermd is. Aanne mer Puma, een combinatie van de bedrijven Boskalis en Van Oord, begon april 2011 aan de klus. Voor de bouw van de dam is een specia le kraan ontwikkeld, de Blockbus ter. Er wordt 24 uur per dag mee gewerkt. De vierkante betonblok ken van 2,5 meter zijn afkomstig uit de zeewering van de bestaande Maasvlakte. De dam bestaat nu uit 19.558 betonblokken die elk ruim 40.000 kilo wegen. De Blockbus ter is nog ongeveer een maand be zig met het plaatsen van zware wa terbouwsteen. De aannemerscom binatie verwacht de volledige zee wering dit voorjaar aan Havenbe drijf Rotterdam op te leveren. De werkzaamhedenlopen goed op schema, meldt het Havenbedrijf Rotterdam. Minister-president Mark Rutte brengt morgen een be zoek aan de Tweede Maasvlakte. (CDA), die het initiatief nam om als gemeente het ADRZ een steun tje in de rug te geven, wil met col legeraadsleden in Veere en Vlissin gen in overleg om er voor te zor gen dat ook deze gemeenten mee helpen het ziekenhuis in De Mor tiere van de grond te krijgen. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie heeft maandag geëist dat een 26-jarige Vlissinger een bedrag van 190.000 euro in de staatskas stort. Een 50-jarige man uit Assen, die destijds in Vlissingen woonde moet 10.000 euro betalen. Volgens justitie heeft het duo dat geld ver diend met de handel in drugs. Vorig jaar mei werden beide man nen tot taak- en celstraffen veroor deeld voor hun betrokkenheid bij enkele softdrugstransporten naar Denemarken en Noorwegen. Dat het stel ook betrokken was ge weest bij harddrugstransporten achtte de rechtbank destijds niet bewezen. De beslissing van de rechtbank wordt medio juli ver wacht. korting korting gazon aanug en onderhoud- wij staan voor u v klaar! Openingstijden: ma-vrvon 8.00 lot 18.00 uur zavon 8.00 lolV7.00 uur korting \lersfrnten en VJnlhoat Tuingereedschap voor iedere tuinklus Bloeiende en groene planten t Zuil-, lei-, dak-, groenblijvende De groente en bloemzaden zijn er weer! Begin vroeg in het voorjaar met zooien onder glos of in een kweekhof- Veerseweg 124-0 Middelburg t 0118 - 612380 www.verslrotenenwalnout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26