6| Jaloezie Inbraak dinsdag 31 januari 2012 Energiezuinig. Het is zo'n beetje het toverwoord bij nieuw te bouwen woningen. Maar ook als je in een wat ouder huis woont, zoek je als milieubewuste burger naar manieren om minder te stoken. Eén van de dingen die je dan kunt doen, is je woning voorzien van luiken. In de zomer houden ze warmte tegen en in de winter werken ze isolerend. Daarnaast houden sommige luiken ook inbrekers buiten de deur. Buitenjaloezieën waren voorheen eigenlijk alleen bedoeld voor kantoren en bedrijfspanden. De laatste jaren zijn ze echter ook een design oplossing om in de zomer warmte buiten en in de winter juist binnenskamers te houden. De buitenjaloezieën van het type Raffstore van fabrikant Roma worden op hetzelfde platform gebouwd als rolluiken. Hierdoor is het systeem geschikt om te combineren met rolluiken. De jaloezieën geven de woning een hippe uitstraling. Ze kunnen in één van de ruim 350 kleuren worden gepoedercoat. Meer info: www.roma.de Dennis Rijsbergen Colöfpn Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 91,4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving:. Leo Minnaard en Sander van der Bijl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl De RV49 Safe rolluik is door Verano speciaal ontwikkeld om inbrekers te weren. Waar dieven andere luiken nog wel eens omhoog kunnen duwen, is dat bij de RV49 Safe van Verano niet mogelijk. In geval van ongewénst bezoek blokkeren de lamellen namelijk doordat de kleine tussenlamellen kantelen. Het is ook mogelijk het rolluik aan de binnenzijde te laten plaatsen. Ook de RV49 Safe is elektrisch bedienbaar. Meer is te lezen op www.verano.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22