15 BuuukSl Buiten Krav Maya, dinsdag 31 januari 2012 „Aan particulieren, maar ook aan specifieke beroepsgroepen die met agressie te maken krijgen, zoals politie, defensie en beveiliging. De laatste tijd trouwens ook steeds vaker aan mensen uit de zorg, het openbaar vervoer en de middenstand. En zelfs aan kinderen." Wendy werkt in de zorg en maakt regelmatig bedreigingen mee. Collega Max runt samen met zijn moeder een restaurant in Terneuzen en deed jarenlang aan Oosterse vecht- en ver- dedigingssporten. „Ik miste daar de realiteit. Met Krav Maga oefen je waarheidsgetrouwe situaties, bijvoorbeeld 'n overval in je huis of in je auto, 'n bedreiging in een lift, verlaten steeg of overvolle discotheek. Op de acade mie in Antwerpen zijn dit soort simulaties nagebouwd." Bij agressie en dreiging is onze natuurlijke reactie er een van stress. De adrenaline en Cortisol gieren door je lijf Je verstijft van angst, raakt in paniek of wordt kwaad. Ie wil vechten of vluchten. Max en Wendy in koor: „Krav Maga leert je om anders te denken en te doen onder dit soort enorme stress. Met als resultaat meer zelfvertrouwen en grotere weerbaar heid." handpalmen naar buiten en vingers gespreid richting gezicht van de aanvaller. De aanval ler grijpt zijn slachtoffer, in dit geval Wendy, bij de keel. Zij zwaait haar rechterarm over de armen van de belager en draait haar lichaam mee, de overzwemtechniek. Automatisch komen de handen van de tegenstander los van Wendy's hals, ze houdt ze stevig vast in haar linkerhand. Voor een ellenboogstoot is hij te lang en zij te klein, dus doet ze met haar rech ter onderarm alsof ze tegen zijn hoofd en hals slaat Van schrik deinst haar belager achteruit en duikt ineen, hij valt op de grond en is uit geschakeld. Wendy schuifelt nu achterwaarts weg, om zich heen kijkend, ondertussen belt ze quasi 112. De groep is onder de indruk: Wegdraaien, even simpel als effectief Voor meer informatie over zuivere Krav Maga, kijk op www.kravmaga-zeeland.nl ofhttp:// kravmagaantwerp.wordpress.com/ foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21