Bu-itm 13 AUes is ImuJobaAr Adoptiemoeder StteUe tweevoeter 1POLLO isi-iri'oii- 1 VIA A DY LADY I dinsdag 31 januari 2012 De eerste kuikens die in het voorjaar uit het ei kruipen zijn moeilijk te houden. Een struis- vogel kan niet alleen zijn en sterft als hij bij de geboorte geen soortgenoten om zich heen heeft. Op Monnikenwerve hebben ze daarvoor een oplossing gevonden. Een kip. Deze hen adopteert de struisvogeltjes als ware het haar eigen kuikens en doet voor hoe ze moeten eten en drinken. Struisvogels kunnen niet vliegen, maar compenseren dat met hun spring- en loopver mogen. De enorme poten zijn sterk. Daar mee halen de vogels topsnelheden tot wel 70 kilometer per uur. Het is de snelste tweevoeter in het dierenrijk. Hun uithoudingsvermogen is uitzonderlijk. Ze weten die topsnelheid maar liefst een half uur vol te houden. Is een vogel eenmaal op dreef, neemt hij stappen van onge veer drie meter. Elian van't Westeinde Als een struisvogel ruim honderd kilo weegt, is hij slachtrijp. Hij is dan ongeveer een jaar oud. Een slager in Sluis slacht de dieren. Alles van het dier wordt gebruikt: de pluimen voor de sier, van de huid worden tassen gemaakt en het donkerrode vlees is eetbaar. De smaak van een struisvogelbiefstuk is vergelijkbaar met rundvlees. Het is cholesterolarm en bevat geen chemische stoffen omdat de dieren van de Monnikenwerve geen medicijnen of groeibe- vorderende middelen krijgen. Onder aan de buik heeft een struisvogel een dikke vetlaag zitten. Deze laag is nodig om het dier warm te houden. Het persen van dit vet levert olie op die wordt gebruikt in cosmetica. I foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19