Met gezin op campagne 81 buitenland Costa Concordia blijft nog lang liggen Artsen vinden in kind parasitaire tweeling Kandidaten verkiezingen VS nemen steeds vaker hun vrouw en kinderen mee op tournee Ex-president Scalfaro van Italië overleden Voorzichtig overleg met Taliban in Qatar Ban in de bres voor homo's in Afrika Gratis Spotify Premium bij t Alles-in-één Pakket Extra Nu de eerste 3 maanden. 15: maandag 30 januari 2012 GIGLIO PORTO Het wrak van de Costa Concordia blijft waarschijnlijk tot eind dit jaar voor de kust liggen. De Italiaan se dienst Bescherming Bevolking meldde dit gisteren. Het duurt vol gens de dienst nog 7 tot 10 maan den voor het wrak in stukken wordt verwijderd. Zaterdag von den duikers nog een slachtoffer in het schip. Er zijn 17 doden gevallen en 15 mensen worden nog vermist. LIMA Artsen in Peru hebben een 'parasi taire tweeling' in de maag van een 3-jarige jongen gevonden. Ze wil len het weefsel vandaag operatief verwijderen. De aandoening komt volgens arts Castor Astocondor bij het Las Mercedes ziekenhuis in Chi- clayo een keer per half miljoen ge boortes voor. De deels gevormde foetus weegt zevenhonderd gram en is ongeveer 25 centimeter lang. Oscar Luigi Scalfaro foto AP ROME De voormalige Italiaanse president Oscar Luigi Scalfaro is op 93-jarige leeftijd overleden. Scalfaro was staatshoofd ten tijde van een groot schalig corruptieschandaal waar door de politieke orde in Italië in de jaren '90 volledig op de schop ging. Scalfaro heeft als een van de weinigen drie hoge posten gehad: staatshoofd, senaatsvoorzitter en voorzitter van het Lagerhuis. KABUL Afgevaardigden van de radicaalisla- mitische Taliban zijn in Qatar ge sprekken begonnen met Ameri kaanse functionarissen. Onder werp van gesprek is de vrijlating van een aantal Talibanstrijders uit Guantanamo Bay. Ook moet de ba sis worden gelegd voor latere vre- desgesprekken, meldde The New York Times gisteren. De krant sprak met oud-Talibanleden. ADDIS ABEBA VN-topman Ban Ki-moon is in de bres gesprongen voor homoseksue len in Afrikaanse landen. Hij deed dat gisteren in een toespraak in het hoofdkwartier van de Afrikaanse Unie in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië, zo meldde de BBC. Homoseksualiteit is verboden in veel landen in Afrika. Ban zei dat er een eind moet komen aan deze vorm van discriminatie. De Republikeinse presi dentskandidaten nemen hun echtgenotes en kinde ren mee op campagne. Zo ook voor de voorverkiezin gen in Florida. door onze correspondent Hanneke Keultjes Ann Romney lacht verle gen en pakt de micro foon met twee handen vast. Ze vertelt over haar vijf zonen en haar rol als kapi tein op het schip dat gezin heet. De vrouw van presidentskandi daat Mitt Romney lijkt nerveus, alsof ze voor het eerst in een fa briekshal een mensenmassa toe spreekt. Het is gespeeld. Zij is al tijd degene die haar man introdu ceert. „Het is een slimme manier om de kandidaten menselijk te maken", stelt hoogleraar Jennifer Lawless, gespecialiseerd in de rol van vrou wen in de politiek. „Familieleden laten zien dat een kandidaat meer is dan alleen een politicus; hij is een echtgenoot, een vader." Want niet alleen de echtgenotes, ook hun kinderen zijn in deze campagne zichtbaarder dan ooit. „Kinderen hebben een verwach tingsvolle werking op kiezers, voor al op vrouwen", weet presidentieel historicus Doug Wead. Hij schreef het boek All the President's Child ren en ontdekte dat het terug te herleiden valt naar George Was hington, de eerste president van de Verenigde Staten. „Die liet zich doorgaans vergezellen door zijn stiefzoon." Wead, die werkte als assistent van president George Bush senior, zegt dat loyaliteit een grote factor is. „Er zijn duizenden mensen nodig om een campagne te runnen en fa milie kun je hoe dan ook vertrou wen." Wead geeft nu advies aan kandi daat Ron Paul, die 54 jaar ge trouwd is met Carol, vijf kinderen heeft en achttien kleinkinderen. Allemaal hebben ze een rol achter de schermen, vertelt Wead. Maar zijn zoon, senator Rand Paul, is de gene die hem doorgaans introdu ceert. „Ron is 76 jaar oud en laat hiermee zien dat Rand zijn troon opvolger is. De kiezers zien op die manier de toekomst van zijn cam pagne." De kinderen worden ook strate gisch ingezet. Santorum legt uit waarom hij de "hervorming van de gezondheidszorg wil terugdraaien door over de ernstige chromo soomafwijking van zijn drie jaar oude dochter te vertellen. Die is overigens opgenomen in het zie kenhuis, reden voor Santorum zijn campagne meteen te staken. En toen ex-vrouw Marianne tij dens een interview vertelde dat Newt Gingrich haar om een open huwelijk vroeg, waren het zijn twee volwassen dochters die hem verdedigden. „Zijn dochters ken nen hem het best. Als zij zeggen dat hun vader veranderd is, dan ge loven kiezers dat", verklaart Wead. De enige vrouw die altijd op de voorgrond staat, maar-nooit op de voorgrond treedt, is Callista, de vrouw van Gingrich. Zij neemt vrijwel nooit het woord. Als ze spreekt, is het over haar liefde voor de kunsten - ze speelt piano en hoorn - niet bepaald een the ma dat de Republikeinen omar men. Meestal kijkt ze, met perfect gekapt blond haar, vaak gekleed in iets roods, haar man bewonderend aan, klinkt instemmend en klapt. Daarmee verschilt ze van Ann Romney. „Als er straks in meerde re staten tegelijk campagne ge voerd gaat worden, heeft zij het in zich om als plaatsvervanger van Mitt Romney op te treden", voor spelt professor Lawless. Wead ziet die rol ook voor de vijf zonen. „Zo bereik je toch vijf keer meer kie zers dan wanneer je alleen op pad gaat." Newt Gingrich afgelopen zaterdag op campagne in Florida. Rechts naast hem zijn vrouw Callista. Zij staat altijd naast hem, maar voert in tegenstelling tot andere kandidaatsvrouwen nooit het woord. foto Jim Lo Scalzo/EPA Met Interactieve TV, Internet, Bellen en Spotify 'dcrieve TV O'ltemei .pp'SxcL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8