;ïaïThai«anC stipreizen.nl Amsterdam staat stil bij Hoofdstad gruwelen van Auschwitz 'lis Angels 'Leraar Cruisespecials met stip! 61 binnenland januarl-act.J; Dertien patiënten met norovirus besmet PW wil geen subsidie voor windmolens Pompbediende verjaagt overvallers Dronken jongen ramt pizzeria met auto moeder stipreizen.nl/thailandactie IPSHÜHPIIBi Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut excl. Calamlteltenfonds/reservertngskoslen. De kortingen zijn reeds verwerkt In de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. maandag 30 januari 2012 AMSTERDAM - Onder grote belang stelling is gisteren in Amsterdam de bevrijding herdacht van het ver nietigingskamp Auschwitz op 27 ja nuari 1945. Nabestaanden, hoogwaardigheids bekleders en de overige aanwezi gen herdachten ook de miljoenen Joden, zigeuners, homoseksuelen en anderen die door de nazi's wer den vermoord gedurende de Twee de Wereldoorlog. De belangstellenden liepen vanaf het stadhuis in een stille tocht naar het spiegelmonument 'Nooit Meer Auschwitz' van Jan Wolkers in her Wertheimpark, waar bloe men werden gelegd. Een van de sprekers was burgemeester Eber- hard van der Laan. Vertegenwoordigers en ambassa deurs van zo'n 20 landen woon den de plechtigheid bij. Rabijn Menno ten Brink sprak het Jizkor- en Kaddisj-gebed uit en er was mu ziek van Roma en Sinti. Staatssecretaris Marlies Veldhuij- zen van Zanten (VWS) zegde on langs financiële steun toe aan het programma van de jaarlijkse Inter- EINDHOVEN Dertien patiënten op de afdeling In wendige Geneeskunde van het Ca- tharina Ziekenhuis in Eindhoven hebben het norovirus, veroorzaker van buikgriep, opgelopen. Het vi rus is vrijdag geconstateerd. Om be smetting van andere patiënten te voorkomen is voor die afdeling een opnamestop afgekondigd, al dus een woordvoerder van het zie kenhuis gistermiddag. Ook worden de patiënten op deze afdeling niet verplaatst. Een stoet nabestaanden en belangstellenden loopt naar het Amsterdamse Wertheimpark tijdens de herdenking van de bevrijding van vernietigings kamp Auschwitz, 67 jaar geleden. foto Evert Elzinga/ANP nationale Holocaust Memorial Day (27 januari) om de herinne ring levend te houden en jongeren te betrekken bij herdenkingen. Ze kwam hiermee tegemoet aan het verzoek van het Nederlands AMSTERDAM Als het aan de PW ligt, moet de provincie Zuid-Holland stoppen met de ontwikkeling van windmo lenparken. Dat meldt Omroep West. Uit een recente studie blijkt dat windturbines onbetrouwbaar zijn. Ook zou windenergie flink duur der zijn dan fossiele brandstoffen. De PW heeft alle vertrouwen in windenergie verloren en wil dat de subsidiekraan voor windmolen parken wordt dichtgedraaid. Auschwitz Comité (NAC) om de herinnering aan de uitroeiing van hele bevolkingsgroepen levend te houden. Het NAC zei zeer verheugd te zijn met deze toezegging. MAASTRICHT Twee gewapende overvallers van een tankstation aan de Keurmees- tersdreef in Maastricht kozen zater dagavond het hazenpad toen de pompbediende onverwacht met een ijzeren staaf op hen afvloog. De pompbediende bleek niet on der de indruk van het vuurwapen dat de overvallers op hem gericht hielden. Volgens de politie hadden de over vallers het gemunt op de inhoud van de kassa. AMSTERDAM - Amsterdam gaat des gewenst advies geven aan gemeen ten in de regio om te voorkomen dat de Hells Angels die Amster dam moeten verlaten, zich daar vervolgens willen vestigen. Dat heeft de woordvoerder van burge meester Eberhard van der Laan af gelopen zaterdag gezegd. De Angels moeten vandaag hun clubhuis in Amsterdam-Oost heb ben verlaten. Het is nog niet be kend waar ze willen neerstrijken, maar veel gemeenten in de regio maken zich zorgen over een even tuele vestiging van de motorclub op hun grondgebied. De club wordt vaak in verband gebracht met de georganiseerde misdaad, zoals drugshandel. Van der Laan heeft ook minister Ivo Opstelten (Justitie) aangebo den andere gemeenten te helpen als die bestuurlijk willen optreden tegen partijen die mogelijk vergun ningen gebruiken voor misdrijven. De Hells Angels zaten decennia lang aan de H.J.E. Wenckebach- weg. Na een onteigeningsprocedu re moeten ze nu vertrekken. Ze krijgen wel 400.000 euro mee. Vandaag stapt ook Daniël Uneput- ty (Unu) op als president van de Hells Angels in Amsterdam. Une- putty volgde in 2004 Willem van Boxtel op, die betrokken' zou zijn geweest bij plannen om Willem Holleeder uit de weg te ruimen. Uneputty zei dat zijn opvolger in tern al bekend is, maar dat de per soon in kwestie dat te zijner tijd zelf bekend zal maken. Unu zei dat nog niet bekend is waar de An gels naar toe gaan, maar hij hoopt dat ze alsnog een plek vinden in Amsterdam. Tijdens de opleiding alvast een baan aannemen, komt leraren in opleiding duur te staan. Zij kunnen straks een boete krijgen omdat ze te lang studeren. door Annemieke Kooper arianne (28) was nog maar twee jaar verwij derd van een officieel lerarendiploma toen ze al een baan als docent kreeg aan geboden. „Ik was jong, wilde geld verdienen en ervaring opdoen", blikt ze terug. „Voor je het weet ga je zo op in je baan, je passie, dat je studie erbij inschiet. Had ik toen geweten dat ik nu een boete kan krijgen als ik niet snel afstudeer, dan had ik tijdens mijn opleiding nooit zoveel gewerkt." Vanwege het prangende lerarente kort op veel middelbare scholen kregen veel van zijn studenten van de lerarenopleiding alvast een baan aangeboden, vertelt leraren opleider Aad Monquil van de Ho geschool Rotterdam. Niet meer dan logisch vindt hij het dat zij stuJ dievertraging opliepen. „Oneerlijk", vindt Monquil het dan ook dat zo'n driehonderd stu denten aan zijn hogeschool vanaf 1 september een langstudeerders- boete dreigen te krijgen die kan op lopen tot 3.000 euro. De Onder wijsinspectie heeft toegestaan dat zij onbevoegd voor de klas ston den. „De overheid is daarom mede verantwoordelijk voor het feit dat zij zullen uitlopen. Er is van hen geprofiteerd en daarvoor worden ze nu gestraft." Er zijn studenten die daarom met "hun opleiding stoppen. Het lerarenvak wordt er minder SINT WILLEBRORD - Een 15-jarige jongen uit Sint Willebrord heeft zaterdagavond rond half elf de au to van zijn moeder door de gevel van een pizzeria in de Dorpstraat van zijn woonplaats geramd. Dé jongen had bijna driemaal de toe gestane hoeveelheid alcohol op, maakte de politie bekend. Het voertuig kwam in het restaurant vlak voor een tafeltje met eters tot stilstand. Er raakte niemand ge wond. „Ze hebben echt geluk ge had", zegt de politie. Het pand is zwaar beschadigd. De gemeente heeft de gevel gestut. De jongen en drie vrienden (twee van 14 en een van 16 jaar oud) die ook in de auto zaten, renden na het ongeval weg. De politie heeft; het viertal aangehouden. De bestuurder is op gepakt vanwege joyriden, de ande re drie vanwege het verlaten van de plaats van een ongeval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6