binnenland 15 Kamer wil onderzoek misbruik 'Geen mails gelekt' weekendcompany WMO onder de loep rechter blijven SP voor parlementaire enquête RK-Kerk 4-daagse Stedentrip Berlijn! Jgtef' i. f flittfj- 4 75,-p„ 169 beschikbaar! OP=OP 1 1 I I 1 www.weekendcompany.nlm Parkiet veroorzaakt verkeersongeval 'Paal in de kerk' mag van André van Duin Duo opgepakt voor vernieling 80 auto's h- maandag 30 januari 2012 foto Phil Nijhuis/ANP Wel riepen de betogers gistermid dag medestanders op om naar het tentenkampje te komen. Rond half 6 stonden er circa dertig de monstranten. Zij scandeerden leu zen terwijl de politie zich niet liet zien. Actievoerders van Occupy bivakke ren al meer dan drie maanden op het Malieveld om hun onvrede te uiten over de 'graaicultuur' bin nen de financiële sector. Vanwege de kou hebbep ruim hon derd daklozen in Amsterdam zich gisteren aan het begin van de urMiiHwriTHHBaagHm 1"iw DEN HAAG - De twee raadsleden die zich onlangs afscheidden van de Haagse PW-fractie, willen niet ingaan op aantijgingen van de PW dat zij correspondentie over een verkeerszwartboek naar de pers hebben gelekt. Dat hebben zij gisteren laten weten. De PW Den Haag kwam zaterdag onder vuur te liggen over het mo gelijk verzinnen van sommige klachten ineen zwartboek over het omstreden Haagse verkeerscir culatieplan. Raadslid Richard de Mos ontkende de aantijging en stelde dat de voormalige PW'ers uit rancune de informatie naar de Volkskrant zouden hebben gelekt. Raadslid Marjolein de Waal van Onafhankelijk Den Haag wilde gis teren 'absoluut niet ingaan' op de vraag of zij de mails heeft gelekt om haar voormalige collega's zwart te maken. Fractieleider Ar- noud van Doorn stelt de mails niet te hebben gelekt, maar 'ik kan avond gemeld bij de speciale win- teropvang die is ingesteld. Er zijn voor hen extra bedden beschik baar gesteld, aldus een woordvoer ster van de GGD gezegd. De Amerikaanse politie heeft zater dag meer dan tweehonderd men sen gearresteerd die meededen aan een Occupy-protest in Oak land in de staat Californië. De de monstranten werden door de agen ten tegengehouden toen zij onder meer probeerden een conferentie centrum en het stadhuis binnen te vallen. De meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat er meer infor matie boven water moet komen over seksueel misbruik binnen de r-k kerk. Ook moet duidelijk worden welke rol de overheid precies speelde. De SP wil zelfs een parlementaire enquête. AMSTERDAM - Een meerderheid in de Tweede Kamer van PvdA, PW, SP en GroenLinks wil dat er meer onderzoek gedaan wordt naar het misbruik binnen de katholieke kerk en de rol van de overheid. De SP wil dat dat uiteindelijk uit mondt in een parlementaire en quête. Dat is het zwaarste middel van de T\veede Kamer omdat getui gen onder ede worden verhoord. De Kamer praat morgen over het rapport van de commissie-Deet- man naar het seksueel misbruik binnen de r.-k kerk. SP-Kamerlid Sharon Gesthuizen zei gisteren in het tv-programma Buitenhof dat oud-minister Wim Deetman goed werk heeft geleverd. Maar volgens haar zijn nog zaken onderbelicht gebleven, zoals mishandeling en de positie van vrouwen. Ook PvdA en PW vinden dat er nog te weinig is gekeken naar de situatie van meisjes. Daarnaast wil Gesthuizen dat ver der gekeken wordt hoe het mis bruik jarenlang en wijdverbreid heeft kunnen plaatsvinden en wat de overheid heeft gedaan. „Er zijn nog te veel vragen onbeant woord", vindt ook PvdA-Kamerlid Khadija Arib. D66 wacht af met welke voorstellen de andere par tijen precies komen en wil horen wat het kabinet morgen in het de bat naar voren brengt. Regeringspartijen WD en CDA zien geen aanleiding voor extra on derzoek. „Het rapport-Deetman is zorgvuldig en uitgebreid", aldus WD-Kamerlid Ard van der Steur. „In de uitvoering van de voorstel len wil de WD aandacht voor slachtoffers van geweld en speci fiek voor vrouwen en meisjes." CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg wil dat de kerk de ge dane toezeggingen aan slachtoffers nakomt. Gisteren hebben 32 slacht offers van seksueel misbruik in een instelling of pleeggezin een bij eenkomst bijgewoond in Amers foort. Het gaat om slachtoffers die zich gemeld hebben bij de commis sie onder leiding van Rieke Samson die het misbruik van kin deren onderzoekt die door de over heid uit huis zijn geplaatst. „Het is goed dat slachtoffers met el kaar hun ervaringen delen", aldus Samson. „Dat helpt bij de verwer king, maar heeft ook praktische kanten. Zo kunnen er tips gegeven worden over hoe slachtoffers met hun emoties kunnen omgaan." Het rapport van Samson is naar verwachting eind dit jaar klaar. De commissie wil dat er ook na derhand een plek is waar slachtof fers van seksueel misbruik terecht kunnen. „Dat moet een onafhanke lijk meldpunt zijn, met een lage drempel en een deskundige bezet ting", aldus Samson. zie onze website:binnenland Reportage: de gevolgen van het mis bruik voor de slachtoffers Vacuuiiie.30jcuuiaM.Q01a niet voor mijn collega spreken'. De PW Den Haag heeft vorig jaar een e-mail verstuurd waarin werd gevraagd klachten over het omstre den Verkeerscirculatieplan (VCP) te verzinnen. Maar de medewer ker die hier verantwoordelijk voor was, is volgens raadslid De Mos di rect tot de orde geroepen. In het uiteindelijke zwartboek dat de PW heeft samengesteld, staan geen verzonnen klachten, stelt hij. De Volkskrant claimde zaterdag op basis van anonieme bronnen bij de fractie dat een deel van het zwartboek wel was verzonnen. Voormalige PW'ers Arnoud van Doorn en Marjolein van de Waal stapten eind vorig jaar uit de par tij. Ze stelden het niet eens te zijn met de harde werkwijze binnen de fractie. De PW-fractie in de Haagse gemeenteraad is groot te genstander van het plan om de. binnenstad deels autovrij te ma ken. 3 overnachtingen hiel, ontbijt Best Western Kantstrasse Gratis draadloos internet In het centrum van Berlijn Exclusief vervoer Verblijf tot 31 maart 2012 m, 1 t w 1 0% 10 ?0 40 so 60 70 80 00 100% >Smm Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) 'Excl. reservefingskosten 12.50 par boeking. Let op! Alleen op 30 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. GRONINGEN - Stichting De Om budsman stelt een onderzoek in naar inkomenspolitiek bij de uit voering van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO). De Ombudsman wil van alle ge meenten weten hoe ze omgaan met de wet. Dat werd afgelopen weekeinde bekendgemaakt in het consumentenprogramma Kassa. Wie een WMO-voorziening als een scootmobiel, deeltaxi, traplift of werkster nodig heeft, moet zich sinds 2007 melden bij zijn eigen gemeente. Gemeenten beoordelen wie daarvoor in aanmerking komt. Steeds meer gemeenten stellen in komensgrenzen of vragen een in komensafhankelijke eigen bijdrage zodat mensen zelf voor (een deel) van de kosten opdraaien. Volgens de Ombudsman mag inko menspolitiek bedrijven niet met de WMO. De stichting baseert zich op een recente uitspraak van de Centrale Raad van Beroep, de hoogste rechter op het gebied van sociaal bestuursrecht. De Ombudsman raadt mensen die onterecht gemaakte kosten niet vergoed hebben gekregen, aan te wachten op een persoonlijk be sluit en daarna een bezwaarschrift in te dienen. ECHT Door een parkiet belandde een man uit Roermond zaterdag met zijn auto op de vangrail langs de A2 bij Echt. Volgens de politie zat de parkiet in een doos, maar wist hij te ontsnappen. Toen de man (24) wilde afslaan naar de A73, ont nam de parkiet hem het zicht. De auto belandde op de vangrail en kwam na 50 meter tot stilstand. De parkiet was de doos weer in ge vlucht. DOETINCHEM André van Duin heeft er zaterdag persoonlijk toestemming voor ge geven dat Michel Wolsink, zanger uit Braamt, het lied Er staat een paal in de kerk mag uitbrengen op de me lodie van zijn eigen carnavalskra ker uit 1981 Er staat een paard in de gang. Volgens zijn woordvoerster zei Van Duin: „Het is carnaval, laat die jongen lekker dat nummer op nemen." BEMMEL/HAALDEREN In de Gelderse plaatsen Bemmel en Haalderen zijn in de nacht van za terdag op zondag tachtig auto's ver nield, zo maakte de politie gisteren bekend. Twee jongemannen van 18 en 19 jaar zijn aangehouden. De twee komen uit Haalderen en Elle- com. De twee jongens zaten op een scooter en trapten spiegels van au to's en sloegen ruiten in. Omstan ders hielden het duo aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5