Cannamella ontgint minder bekend repertoire zeeland 117 Zwijgende komedie The Artist wint grote regisseursprijs PORTUGAL Feelgoodfestival Scheldeblues brult agenda Voorpremière Oscar-kandidaat The Descendants Auditie The Hobbit RONDREIS PER TOURINGCAR De m&s door Jeanette Vergouwen "T onge musici die niet terug- I schrikken om minder bekende I muziek op te sporen en ook uit te voeren, verdienen meer dan een pluim. Aline Hopchet (blokfluit/barokhobo), richtte in 2004 het ensemble Cannamella op (zoethoutje en klein rieten fluitje in het Italiaans). De musici zoeken onbekend repertoire uit de 16de, 17de en vroeg 18de eeuw en ma ken er originele programma's mee. In Sint Kruis werd eerst de schijn werper gezet op de Poolse muziek, KAARSLICHTCONCERT Ensemble Cannamella Muzikale reis door Europa in de 1'7de en 18de eeuw. Door Ensemble Cannamella. Gehoord zaterdag 28 januari in de Dorpskerk in Sint Kruis. waarin de invloed de Italiaanse re naissance en vroeg barok te horen is. Meteen was duidelijk dat tenor Vincent Lesage een soepele stem heeft. Hij zong zonder vibrato, maandag 30 januari 2012 Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. mooi strak en zonder zich te force ren. Zijn adembeheersing was goed en hij maakte mooi gedoseer de versieringen. De instrumentale partijen waren verzorgd met een opvallend serene begeleidende par tij door Dimos De Beun (orgel/ klavecimbel). Marian Minnen (ba- rokcello) zorgde voor een indrin gende, stevige basso continuo. Het speelplezier was bij alle vier de musici ruim aanwezig. De werken, waarbij de hobo een belangrijke partij had, kwamen strak over. Bij enkele werken speelde Hopchet blokfluit. Knap en vaak virtuoos. Wel vond ik het jammer dat de slottonen, soms wegdraaiden. Heel muzikaal werd de Ricercar XI van Frescobaldi vertolkt op klave cimbel. Dit werk diende als over gang naar de interessante composi ties die Cannamella had gevonden in Liedboekjes (Brussel 1654). De liederen van Mommaert en Van der Minnen, met sprekende tek sten, werden vlot en met humor gebracht. Na een smaakvol vertolk te Sonata in e van Geminiani speel de Marian Minnen de Sonata I van Bononcini. Zij profileerde zich dus niet alleen als een gedegen en on dersteunende continuospeelster, maar ook als soliste. In deze sona te zong haar instrument, geholpen door de klavecimbelbegeleiding. Na de pauze klonk alleen nog ba rokmuziek. Na de stijlvol en emo- tierijke vertolking van een aria van Purcell klonken de variaties van A Division on a ground verrassend. Het werk van Eccles is boeiend en kreeg ook een spannende uitvoe ring. In het slotwerk, Love frows in beauteous Myra's eyes, van Pe- pusch blonk de tenor uit met gedo seerde versieringen en pittige 'ge schudde' loopjes. OP PAD Zierikzee Kennismakingsavond nieuwe inwoners Schouwen-Duiveland. Burgerzaal gemeentehuis, 19.30 uur. PODIUM VLISSINGEN - Waar menig bluesfestival flink wat sets, en bier, nodig heeft om op stoom te komen, daar had Scheldeblues de stemming er zaterdag avond vlak na aanvang al goed in zitten. Daar zorgde The Blue Clay (foto) wel voor. En het wa ren eens niet alleen babyboomers die op de brul lende stem van Bas Paardekooper, het opzwepen de pianospel van Gene Taylor en de volmaakt heid van Dr Feelgood af kwamen; in het Arsenaal waren ook opvallend veel jongeren. Scheldeblues is klaar om traditie te worden. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - The Descendants, de nieuwe film van regisseur Alexan der Payne About Schmidt, Side ways, Paris, je t'aimemet George Clooney in de hoofdrol, is deze week als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het Jaar'. De voorstellingen zijn morgen om 14.00 en 19.30 uur in CineCity in Vlissingen en woensdag om 16.00 en 20.00 uur in CineCity in Ter- neuzen. The Descendants is een van de voor naamste kandidaten bij de Oscars, die eind volgende maand worden uitgereikt. Goes Vlaamse cabaretier Philippe Geubels met zijn programma 'Made in Belgium', 't Beest, 20.30 uur LOS ANGELES - De regisseur van de zwijgende komedie The Artist heeft: zaterdagavond in Los Ange les de prijs van het Amerikaanse regisseursvakbond DGA ontvan gen. De prijs van de DGA wordt gezien als een van de graadmeters voor de Oscars, die eind februari worden uitgereikt. Regisseur Michel Hazanavicius ont ving eerder deze week al tien Os carnominaties, waaronder die voor beste film, regie, acteur en ac trice. De film, die vertelt over een acteur die eind jaren twintig in een de pressie raakt als de geluidsfilm zijn intrede doet, is al sinds de wereld première op het Filmfestival van Cannes één van de grote favorie ten voor de belangrijkste filmprij zen ter wereld. Sinds de DGA in 1948 begon met het uitreiken van een jaarlijkse prijs is het slechts zes keer gebeurd dat de winnaar ook de Oscar voor beste regisseur in de wacht sleep te. The Artist draait op dit moment in de Nederlandse bioscopen. WELLINGTON - Duizenden mensen hebben zaterdag in Nieuw-Zee- land geprobeerd een rol te krijgen in de film The Hobbit. De politie moest erbij komen, omdat men sen dwars over de weg in de rij wa ren gaan staan. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Ontdek het schitterende Portugal gse rondreis touringcar I april. mei. 8 juni. mber of 5 oktober Verlenging ie mogelijk Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIAAAVERAREIZEN.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57