Sooscontacten Club 26 biedt jeugd vertier zeeland 115 De Neuters boeken winst bij carnavalsquiz Verlichting maakt remmers veiliger 'Knus mee 50+' opent carnaval in De Luifel Lampionoptocht voor verjaardag Beatrix Spullen knutselen voor Muppets bij AH Dansmiddag bij Kiel voor 50-plussers Laptop, sieraden en geld uit huis gestolen Breskens-Brugge rijdt maar tot grens België Mosselveiling voldoet niet aan eisen des tijds z maandag 30 januari 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Jeugdbestuurders Robby van den Bossche en Quinten Allaart willen contoct leggen met andere sozen in West-Zeeuws-Vlaanderen om gezamenlijk gezel lige en soms grootschaliger activiteiten op te kunnen zetten. De jeugd van Schoondijke had sinds 2003 al een soos naast de voetbalclub aan Tragel-West. Maar zaterdag werd een opge knapte keet in gebruik geno men. Geen oubollige soos maar een club: Club 26, naar het 'huis nummer' van de keet. door René Hoonhorst X ongeren boven de 16, te her- I kennen aan een polsbandje, 1 mochten zaterdagavond een biertje drinken in Club 26. Maar alleen omdat de Schoondijk- se jeugdsoos vierde dat ze een ge slaagde transformatie had onder gaan. Tijdens de normale, twee keer in de maand te houden, soos- avonden voor de jeugd van 12 tot 18 jaar worden geen alcoholhou dende dranken geschonken. Leeftijdsgenoten zullen zich niet door die 'drooglegging' laten af schrikken, weten bestuursleden Robby van den Bossche (18) en Quinten Allaart (17) zeker. Het nieuwe honk is geen 'oubollige' jeugdsoos meer, maar een club. „We hebben een prachtig nieuw groot televisiescherm om op te ga- men en de disco-installatie is ver nieuwd en geschikt voor feestjes. Bovendien willen we regelmatig een filmavond houden. We vragen jongeren via Facebook welke films ze willen zien en draaien dan die Een tafelvoetbalspel, een disco-in stallatie, een telvisie om te gamen, nieuw meubilari, een nieuw plafond en een fris verfje maken Club 26 tot jeugdparadijs. foto Mark Neelemans waar de meeste vraag naar is." Quinten en Robby zijn jongerenle- den in het bestuur, maar zij ma ken niet alleen de dienst uit. De ge meente Sluis heeft het beheer van de jeugdsozen in handen gegeven van de Stichting Welzijn west- Zeeuws-Vlaanderen. Dus overlegt welzijnsmedewerkster Lola Oost- dam met de gebruikers van Club 26. Bovendien doen stichting en jongeren een beroep op vrijwilli gers om - tijdens een bardienst - een oogje in het zeil te houden tij dens soosavonden. Een aantal van die vrijwilligers werd zaterdag in de bloemen ge zet, omdat ze al jaren klaar staan voor de jeugd en ook bij het op knappen van Club 26 veel werk hebben verzet. Marleen Dees gaat al heel wat jaren mee als 'soosmoe- der'. Ze doet het - net als een vast clubje anderen - graag voor de jeugd. Maar het zou fijn zijn als er nog wat meer mensen bijkomen om meer te kunnen rouleren, stelt ze. En om meer keren open te kun nen gaan voor speciale jeugdactivi- teiten, vullen Robby en Quinten aan. „We hebben nu per maand twee zaterdagavonden van zeven tot half twaalf De eerste vrijdaga vond van de maand is het van ze ven tot tien soos voor basisscholie ren in de bovenbouw. Voor de 12- tot 18-jarigen kunnen er nog wel wat avonden bij." Stichting Welzijn vindt het hou den van meer activiteiten voor de jeugd prima. Maar Oostdam voegt daar aan toe dat Schoondijkenaren ook gebruik kunnen maken van Club 26 voor vergaderingen, oude- renactiviteiten of (kinderfeestjes. CADZAND De nieuwe verkeersremmers op de Zuidzandseweg, bij de entree van Cadzand-Dorp, worden binnenkort goed verlicht Dat beloofde wethou der Jan Schaalje de Sluise raad op verzoek van Nieuw Gemeentebe lang. De remmers zijn 's nachts en bij slecht weer moeilijk te zien, waardoor de situatie juist onveili ger is, meldde die fractie. LAMSWAARDE Vijftigplussers bijten komende za terdag het bijt spits af van het car naval in Lamswaarde. In De Luifel is het vanaf 14.00 uur feest onder de noemer Knus mee 50+, ingevuld met humor, theater, zang en dans. De boerenkapel der Lamsoren toe tert erop los. Presentatoren Frank en Es praten en zingen het festijn met sketches en liedjes aan elkaar. AXEL Stichting Oranjevieringen voorma lig Groot Axel laat de 74ste verjaar dag van koningin Beatrix morgen, dinsdag, niet zomaar passeren. Ze houdt morgenavond een lampion optocht door Axel. De stoet ver trekt om 19.00 uur vanaf de Markt Na afloop staat gratis warme en koude chocolademelk klaar bij café Caipbrinus aan de Markt. TERNEUZEN Kinderen van 5 tot 10 jaar kunnen woensdagmiddag van 13 tot 16 uur iets leuks maken voor hun gespaar de Muppets. Terwijl pa of ma win kelt bij Albert Heijn - of iets geheel anders gaat doen - maken de kinde ren 'een handtas voor Miss Piggy of een microfoon voor Kermit'. De knutselmiddag is in de passage van winkelcentrum Zuidpolder. TERNEUZEN GROEDE Dansschool Kiel houdt woensdag een dansmiddag voor 50-plussers in haar onderkomen aan de Mr F.J.Haarmanweg. Dansers kunnen zich van 13.45 tot 16.45 uur uitle ven, terwijl leraar Henk Kiel de ge legenheid biedt een nieuwe solo- dans te leren: de Danza Kuduro op muziek van Don Omar. ZEEUWS-VLAANDEREN In België vindt vandaag, maandag, een algemene staking plaats tegen de pensioenplannen van de nieu we regering. De verwachting is dat veel buschauffeurs het werk zullen neerleggen. Vervoersmaatschappij Veolia dat in Zeeuws-Vlaanderen het openbaar vervoer rijdt, heeft daarom besloten vandaag op lijn 42 Breskens-Brugge slechts tot de Bel gische grens te rijden. De ritten van de Vlaamse vervoer der De Lijn worden door Veolia overgenomen. Lijn 19 Hulst-Breda rijdt wel volgens de dienstregeling. Uit een woning aan de Jonkheer Meester De Casembrootstraat zijn vrijdag een laptop, geld en siera den ontvreemd. De inbraak heeft tussen vrijdagmiddag vier uur en vrijdagavond negen uur plaatsge vonden. De daders verschaften zich toegang tot de woning door een ruit te vernielen. MEEST CELEZEN 1. Fokveedag verhuist naar Sluis. 2. Boetes bij controle fietsverlichting. 3. Jeugdsoos Schoondijke heropend. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl YERSEKE - Het huidige mosselvei lingsysteem is niet meer van deze tijd. Er zijn minder aanbieders en minder aanvoerders en de partijen mosselen verschillen te veel van el kaar. Dat zegt directeur Ko Prins van Prins en Dingemanse. Volgens Prins loopt nu minder dan de helft van de mosselaanvoer via de veilingklok, buitenlandse mosselen inbegrepen. De mossel veiling in zijn huidige vorm is over haar houdbaarheidsdatum heen, vindt Prins. Huub Lacor, directeur van Roem van Yerseke, stelt dat het veilingsys teem moet worden aangepast aan de groeiende internationalisering van mosselbedrijven. Een goed werkende, aan de huidige en toe komstige realiteit aangepaste, vei ling kan de basis zijn voor gezon de, internationale mosselvisserij en -handel, betoogt Lacor. door Edy de Witte HULST - Hoeveel centimeter is prins Carolus van de Hulster Vos sen, welke liedjes uit de oude doos klinken in deze medley en maak een carnavalesk woord van door el kaar gehusselde letters. Zomaar een greep uit de totaal 30 vragen tijdens de ludieke en vooral vrolij ke camavalsquiz zaterdagavond in café de Ster in Hulst. Zeventien teams met in totaal zo'n honderd deelnemers doen verkleed en met namen als Klappe- rer van de Week, De Rooie Hoed jes en Bijeengeraapt Zooike een gooi naar de overwinning. Kennis over carnavalskrakers van jaren her en de leut in het algemeen wordt getest. Ronddraaiende vinyl schijven aan het plafond geven het festijn een nostalgisch tintje „Met categorieën als medleys, anagram men, wa's da, hoe zit da en van al les wat, krijgen we het wel flink voor onze kiezen", zucht Trees van het team 'Un oop lawait'. Ge lukkig is er voor dit gezelschap naast het nodige hersengekraak ook tijd om zich te ontspannen door de kraker 'Maok ta mee', Hulster carnavalslied van het jaar, nog èens live de zaal in te slinge ren. De jongste leden van het gezel schap hokken na het zingen als 'Un klein oopke lawait' ook rond de tafel voor de quiz. De groepen zitten kort bij elkaar. Fluisterend wordt gediscussieerd en af en toe worden de oren bij de buren te luisteren gelegd. De presentatie is in handen van Dolly Draaitafel en Delpees. Met een grap en grol voeren zij het leu tige sfeertje op. „Plezier, daar draait het om", zegt Jack Polfliet van café de Ster. Hij is de grote ani mator van de quiz als 'vrolijke aan loop naar carnaval'. Na een spannende strijd en rijp be raad van de jury wordt het team van De Neuters tot winnaar van de quiz uitgeroepen. De jonge dames van 'Un oopke Lawait' buigen zich in opperste concentra tie over een carnavalsquizvraag van ver voor hun tijd. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55