Peuteropvang hete aardappel 141 eland Zwin College: veel werk voor studenten techniek Briljanten blazersjubileum Bundeling met kinderopvang zit vast in Hulst Nieuwe soos: Club 26 almanak Dialect Verordening regelt kamperen op het boerenerf maandag 30 januari 2012 De Sluise burgemeester Jacques Suurmond, voormalig inwoner van Schoondijke prees de jeugd en oudere vrij willigers dat ze - met steun van het Rabo Stimulerngs- fonds en de Stichting Welzijn - de voormalige sooskeet transformeerden in een luxe club voor heel het dorp. door Eugène Verstraeten HULST - Het onder één vlag bren gen van het peuterspeelzaalwerk en de kinderopvang in de gemeen te Hulst wil maar niet vlotten. De financiën zijn het struikelblok. De bal ligt bij het dagelijks gemeente bestuur, bij het college van B en W van Hulst. Dat moet binnen kort beslissen hoe het verder moet. De peuterspeelzalen en kinderop vang werken in de gemeente Hulst nog onafhankelijk van elkaar. Vol gens de gemeente zou het echter een goed idee zijn om beide vor men van opvang samen te voegen. „Dan kun je de hele opvang van kinderen in één hand houden. Dat heeft organisatorisch en wat be treft efficiëntie een heleboel voor delen", geeft wethouder Frank van Driessche aan. Omdat veel ouders de peuterspeel zaal te duur vinden, brengen zij hun kroost naar de kinderopvang. Bovendien kunnen kinderen maar een paar dagdelen in de speelzaal terecht en zijn opvangmogelijkhe den bij aanbieders van kinderop vang ruimer. In de gemeente Hulst zijn op dit moment elf peuterspeelzalen. In el ke woonkern kunnen kinderen Dat bedrijf in Middelburg heeft ver schillendefilialen in de provincie. Er is eentje in Goes, eentje in Zierikzee en eentje in Terneuzen. In dat laatste kantoor werken rasechte Zeeuws-Vla mingen, compleet met zangerige tongval Deze collega's melden zich dagelijks telefonisch in Middelburg, om de werkzaamheden te bespreken en te overleggen. naar de speelzaal. De peuterspeel zalen draaien voor een deel op sub sidie van de gemeente, terwijl de kinderopvang een commercieel be drijf is. Van Driessche: „Of je in een peuterspeelzaal nou grote of kleine groepen hebt, je hebt altijd twee leidsters nodig. De peuter speelzalen in onze gemeenten wer ken telkens met één gekwalificeer de beroepskracht en één vrijwilli ger. Als er dus heel weinig kinde ren in een groep zitten moet er geld bij. En daar loopt het in de on derhandelingen met de kinderop vang op vast." De speelzalen zijn bovendien ge huisvest in gemeentelijke gebou wen en daar wil de gemeente wel huur voor. Bij de gesprekken over de harmonisatie zijn naast de stich ting Peuterspeelzaalwerk Hulst vier aanbieders van kinderopvang betrokken. Volgens wethouder Van Driessche zijn er verschillende scenario's te bedenken over hoe het nu verder moet. „Blijven we zaken doen met de stichting Peuterspeelzaalwerk Hulst, of gaan we verder praten met aanbieders van kinderopvang? We moeten als college van B en W om de tafel om te bepalen wel ke richting we uitgaan. Van belang is dat we in alle kernen een goed voorzieningenniveau houden." Tip? redactie@pzc.nl Het kantoor in Middelburg heeft veel 'importcollega's' van buiten Zee land. Eentje komt er uit Hilversum en hij spreekt Nederlands volgens het Groene Boekje. Laatst had hij een col lega uit Terneuzen aan de lijn. Die stak onvervaard van wal. Onze Hil versummer hoorde het even aan en zei toen: „Even wachten hoor, dan kan ik de ondertiteling aanzetten." OOSTBURC - Ruim 130 technisch ge schoolde mensen kunnen in de na bije toekomst werk vinden in West-Zeeuws-Vlaanderen. Die con clusie trekt het Zwin College uit een door haar gehouden inventari satie onder technische bedrijven in de streek. De middelbare school van Oost burg wilde graag weten hoe het toekomstperspectief voor leerlin gen van de drie technische afdelin gen motorvoertuigen, mechani sche techniek en.bouwen/wonen/ interieur er uit ziet. Ze hield daar om een enquête onder 123 west- Zeeuws-Vlaamse bedrijven die ac tief zijn in de sector techniek. De 56 bedrijven die de vragenfor mulieren retourneerden denken binnen vijf jaar veel nieuwe aan was nodig te hebben. Vooral me taalverwerkende bedrijven in de regio verwachten een sterk groeiende orderportefeuille. Om die orders te kunnen verwerken, denken ze binnen afzienbare tijd 63 arbeidsplaatsen te moeten vul len. Bedrijven die zich bezighou den met motorvoertuigen gaan er vanuit 28 nieuwe mensen nodig te hebben, terwijl bouwen, wonen en interieur 40 banen voorziet. In de komende vijf jaar kunnen dus minstens 131 mensen een baan in de technische sector vin den. Een mooi toekomstperspec tief voor leerlingen die een techni sche opleiding op het Zwin vol gen, concludeert het Oostburgse college. Zowel voor leerlingen vm- bo-basis en vmbo-kader als voor scholieren die vmbo-theoretische leerweg volgen, biedt de toekomst volop mogelijkheden. Op de site van het Zwin College is het onder zoek in zijn geheel terug te vin den: www.zwincollege.nl. SLUIS - De gemeente Sluis wil niet meer dan twintig terreinen aan de kust laten inrichten voor kleinscha lig kamperen. Om het aantal kam peerterreinen te kunnen regule ren, heeft de gemeenteraad een verordening vastgesteld. Vergunningen voor kleinschalige kampeerterreinen moeten voortaan eerst worden getoetst aan de nieuwe verordening, stel den B en W de Sluise gemeente raad voor. Om ontwikkelingen niet op te houden wilde het colle ge de vergunning intrekken als een terrein voor kleinschalig kam peren een jaar niet wordt gebruikt. De oppositie wilde de termijn ver lengen tot drie jaar, om de investe ringen van een ondernemer niet te snel teniet te doen. De raads- meerderheid besloot om het colle ge te laten beoordelen of uitstel tot drie jaar is gerechtvaardigd. CLINCE - Piet Acke (75) zette een tijdje terug cornet en tuba al aan de kant vanwege gezondheidsproblemen. Maar als zijn makkers van Weldoen door Vermaak hem in het zonnetje zetten, omdat hij 65 jaar bij de Clingse fanfa re is aangesloten, wil hij nog wel een riedeltje blazen. Acke was als opleider van muzikaal talent en oud-dirigent al erelid. Maar de jaarlijkse rondgang en het etentje in thuishaven café De Troubadour stonden gisteren toch nog iets meer in het teken van zijn feestje dan dat van de jubilarissen met min der jaren op de teller. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54