Geldschieters nodig om recht te halen Bijna 15.600 passages door tolvrije tunnel ZEEUWS-VLAANDEREN Saxofonisten leren soepel beter spelen IJzendijkse bolclub kan proceskosten niet betalen voor vordering van drie ton op frauderende oud-penningmeester Drankrijders opgepakt MAANDAG 30 januari 2012 13 Club 26 biedt jeugd vertier 14 en 15 door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Krulbolclub Molen- zicht uit IJzendijke heeft geen geld meer om juridische procedures te gen een vorig jaar door de rechter veroordeelde voormalig penning meester voort te zetten. De club richt een Vergadering van geld schieters' op om alsnog zo'n drie ton binnen te krijgen. De civiele rechtbank in Middel burg veroordeelde de oud-schatbe waarder van Molenzicht vorig jaar april tot betaling van ruim twee ton. De strafrechter had de man eerder vanwege onder meer 'het plegen van verduistering en vals heid in geschrifte' veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf en een werkstraf De intussen naar Goes verhuisde oud-bestuur der heeft nog geen cent betaald, terwijl het te vorderen bedrag door rente en proceskosten opliep tot zo'n drie ton. Molenzicht kan niet profiteren van een beslag op pensioeninkom sten, omdat de voormalig penning meester en zijn vrouw - op eigen verzoek - 'in staat van faillisse ment verkeren', legt voorzitter An dy de Schipper van Molenzicht uit. De krulbolclub vermoedt dat haar oud-bestuurder geld heeft ge stald bij 'enkele naasten'. Die naas ten (kinderen) zijn door de bol club gedagvaard als 'mogelijke pro fiterende derden'. De kosten van de rechtszaak tegen die derden en eventuele claims op hen doet de bolclub over aan een 'vergadering van geldschieters'. De bolclub heeft zelf geen geld en daarom heeft de algemene leden vergadering besloten zo'n vergade ring op te richten. Voor duizend euro kunnen particulieren een aan deel ('participatie') kopen. Dat be drag kunnen de krulbollers inzet ten voor het betalen van kosten voor juridische procedures. De club weet zich al verzekerd van twintig participaties. Voorzitter De Schipper durft niet te voorspel len hoeveel aandelen van duizend euro de club moet verkopen om haar recht te halen. Sympathisan ten die particpatie(s) kopen, moe ten hun (anonieme) deelname aan de vergadering van geldschie ters niet zien als investering. Maar het is theoretisch mogelijk dat hun bijdrage op termijn geld oplevert. De Schipper: „Een kwart van de baten gaan naar Molenzicht. Als we er in slagen het bedrag binnen te halen waar we recht op hebben, krijgen geldschieters meer terug dan ze voorschoten." Molenzicht kan het eerder verduis terde geld goed gebruiken voor re novatie van het clubhuis. De Schip per vindt het nog belangrijker dat 'een crimineel niet vrijuit gaat'. ZAAMSLAG - Saxofonisten leren graag bij. Ook als ze al jaren of zelfs decennia spelen, willen ze van een professional horen hoe het nog beter kan. In Het Podium in Zaamslag kwa men zaterdag 21 saxofonisten bij een om les te volgen van Werner Geboers. De Vlaming, die onder meer regematig meespeelt in de band van René Froger, wilde de blazers niet alleen individueel ster ker maken, maar ook samen vloeiend laten spelen. Behalve kennis van en gevoel voor zijn instrument moet een saxofo nist vooral lef hebben om te dur ven spelen, vindt Joop de Poorter van de Blaasinstrumentenwinkel in Zaamslag, initiatiefnemer van de 'sax-lesdag'. Enkele saxofonis- tes, er waren opvallend veel vrou wen, twijfelden eerst aan zichzelf Maar met een iets andere 'zetting' van de lippen konden ook zij moeilijker repertoire makkelijker blazen, constateerden ze verheugd. Een ervaren speelster van New Ad ventures uit Terneuzen had altijd moeite met het blazen van lage no ten. „Ik blies steeds wat harder om ze te halen, maar ik moet mijn mond gewoon iets anders tegen het instrument houden." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bijna 15.600 voertui gen zijn zaterdag door de tolvrije Westerscheldetunnel gereden. Dat is vijftig procent meer dan op een normale zaterdag, waarop ruim 10.000 voertuigen de poortjes op het tolplein aan één van beide zij den passeren. De exploitant van de Westerschel detunnel laat weggebruikers dit jaar vier zaterdagen gratis door de tunnel rijden als onderdeel van een aantal tariefsverlagende maat regelen. Zo betalen motorrijders en kleinere campers een stuk min der dan voorgaande jaren. De tol vrije dagen zijn vooral bedoeld, voor de Zeeuwse tunnelgebrui kers. Het aantal passages geeft aan dat die'gebruikers het presentje za terdag wisten te waarderen, conclu deerde woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetunnel BV zondagmorgen. Passanten van de westsluis moes ten zaterdagmiddag twee periodes korte tijd wachten, om de verkeers afwikkeling bij de sluizen in Ter- neuzen soepel te laten verlopen. Al het verkeer dat de tunnel uit kwam, moest via Terneuzen de re gio in, omdat de N62 was afgeslo ten vanwege werkzaamheden aan een tweede rijbaan. De Moor betreurde dat veel t-tag-abonnees zondagmorgen nog een herhalingsmailtje kregen dat tunnelgebruik de dag ervoor gratis was. Hij wijt het ongelukki ge bericht aan een computersto ring, maar denkt dat zowel t-tag- houders als anderen via eerdere mailtjes en advertenties en artike len in regionale dagbladen op de hoogte waren dat ze zaterdag gra tis door de tunnel konden rijden. De winkeliers in het centrum van Terneuzen merkten overigens wei nig van grotere klandizie 'van de overkant', hoorde centrummana ger Jan Harte zaterdagmiddag tij dens een rondje langs winkeliers. „Het was gezellig druk, maar niet speciaal door nieuw publiek." TERNEUZEN - Twee buitenlandse drankrijders liepen afgelopen weekeind tegen de lamp tijdens controles in Terneuzen. Een 33-jari ge Pool bleek bij controle op het Stadhuisplein niet alleen meer dan vier keer zoveel alcohol in zijn bloed te hebben als is toegestaan, hij had ook geen rijbewijs. Net als een 39-jarige Vlaming, dronken aangehouden op de Tractaatweg, kreeg hij een proces-verbaal. De Belg raakte zijn rijbewijs kwijt. De sax is zeker geen exclusief mannelijk instrument, lieten vele saxofonistes tijdens de 'masterclass' zien en vooral horen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53