zeeland 115 Tolgaarders zullen hun dubbeltjes fooi missen Getuigen gezocht na brutale woninginbraak Arti viert 66 jaar carnaval Speeltuin op bouwterrein Kamperland Conny van Vliet Man aangehouden wegens mishandeling Man aangehouden om rijden met harddrugs Dieven stelen vele meters koperkabel Heilsleger serveert 50 liter jubileumsoep Drank gestolen uit horecagelegenheid Schenking aan Kika van Kloetingse school Kunstkring Tholen zoekt nieuwe onderkomens voor de Kunstroute maandag 30 januari 2012 Vijf euro? Oh, dank u wel!" KAMPERLAND - Het braakliggende bouwterrein Campervelden in Kamperland krijgt een speeltuin- tje. „We gaan de grond egaliseren en inzaaien en we richten er een speeltuintje in", zegt directeur Ruud de Baar van Marsaki. Ko mend voorjaar wordt het veld, waar te zijner tijd huizen komen, aangepakt. De dorpsraad en raads leden Diny Fresco en Mark Faasse riepen diverse malen gemeente en ontwikkelaars op om iets te doen aan de verloederende bouwplaat sen. Dat gaat nu gebeuren, maar niet met publieke kruidentuinen, zoals Faasse opperde. Daar zijn ge meente en ontwikkelaars geen voorstander van. „De meeste mensen reageren heel vrolijk. We staan hier vandaag eigenlijk alleen maar te zwaaien. En voor het geval er iets mis gaat in de tunnel. Dan moeten we toch de slagbomen bedienen en het ver keer regelen." door Claudia Sondervan Hoewel harder dan de verzochte snelheid van dertig kilometer per uur rijden de Zeeuwse automobi listen en lokaal bekende bestuur ders zaterdag soepel door de werk loze tolbarrière. De slagbomen bij de twee t-tagpoorten staan open, met een derde poort voor vracht verkeer. Af en toe vait er een auto stil voor de tolpoorten, om pas te bewegen nadat de bestuuder heeft: kunnen constateren dat de slag boom écht omhoog blijft staan en andere doorrijders ook niet op be straffende toeters worden getrac- teerd. Als een Poolse truckchauf feur aanstalten maakt zijn credit card in een machine te stoppen, schiet tolgaarder Conny van Vliet toe: „It's free today!" Verheugd geeft de trucker gas. „Het zijn voor al buitenlanders die in de war ra ken", vertelt de Vlissingse. „Die zijn zo gewend om te betalen." Zij en collega Quinten de Jonge uit 's-Heerenhoek hebben, met een paar collega's die in het tunnelkan toor de camerabeelden uit de tun nel zeifin de gaten houden, helaas geen vrije zaterdag. „We zijn hier om te zorgen dat alles goed gaat. En voor het geval er iets gebeurt in de tunnel. In dat geval moeten wij de slagbomen bedienen en het verkeer in goede banen leiden." Die zaterdag blijft het bij zwaaien en uitleggen. Veel commentaar op de hogere tol horen ze niet. Ach, alles wordt duurder. Ook in de su permarkt en bij het benzinesta tion", relativeert Conny. „En dat dubbeltje... Dat gaan wij en de col lega's wel missen. Vroeger was het toch vaak 'laat maar zitten'. En het is maar een beetje, maar het was toch leuk!" foto Willem Mieras SINT-ANNALAND - De politie is op zoek naar getuigen die in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 03.30 uur en 04.00 uur hebben ge zien dat er werd ingebroken in een woning aan Tienhoven in Sint An- naland. Daarbij werd de bejaarde inwoonster zelfs door de inbreker aangesproken. Om binnen te ko men is een deur met grof geweld opengebroken. Toen de bejaarde bewoonster van de woning rond dat tijdstip wak ker werd, zag ze iemand in haar slaapkamer staan. De vrouw deed het licht aan en vroeg de man wat hij moest en wat hij daar deed. Hierop zei de man iets terug, trok nog een kastje open, pakte hier sie raden uit en ging weg. Het signalement van de inbreker luidt: ongeveer 20 jaar oud, onge veer 1.90 meter lang, kaal hoofd. Hij droeg een zwarte trui of jas die aan de achterzijde volledig be drukt was met witte letters. De politie is op zoek naar mensen die het op opgegeven signalement gekend voorkomt, mensen die de man in de dagen voor de inbraak in de buurt hebben gezien en men sen die de man wellicht die nacht hebben zien lopen. Zij kunnen zich melden op het po litiebureau of op telefoonnummer 0900-8844. ■HBNMMSBBSHMMMNHHMMHSBSBMMBBMMI GOES In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.00 uur is een 23-jarige man uit Goes in de Magdalenastraat in zijn woonplaats aangehouden we gens mishandeling. De man wordt ervan verdacht even daarvoor een 34-jarige plaatsge noot te hebben mishandeld. Hij hield aan de mishandeling een pijn lijke lip en kaak over. Tegen de 23-jarige man is pro- ces-verbaal opgemaakt. 'S-HEER ARENDSKERKE Een 31-jarige automobilist uit de ge meente Borsele moest vrijdaga vond rond 21.00 uur aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke zijn rijbewijs inleveren onder ver denking van het rijden onder in vloed van harddrugs. De politie vond in de auto van de man is een gebruikershoeveelheid harddrugs aangetroffen. Hij is in verzekëring gesteld en moest een urinetest on dergaan om de drug aan te tonen. 'S-HEER ARENDSKERKE Enkele honderden meters koperka bel worden sinds zaterdagochtend 5.50 uur vermist van een bedrijfs terrein aan de Nijverheidsstraat in 's-Heer Arendskerke. De diefstal moet gepleegd zijn tus sen dat tijdstip en vrijdagavond 23.00 uur. De kabels hebben een waarde van duizenden euro's. SINT-MAARTENSDIJK Vrijwilligers van het Dienstencen trum van het Leger des Heils op Tholen en Thoolse raadsleden heb ben zaterdagmiddag vijftig liter soep uitgedeeld op de Markt in Sint-Maartensdijk. Burgemeester Nuis gaf om 11.55 uur het startsein om 125 minuten lang soep te serveren. Het uitdelen van de soep geeft het 125-jarig be staan van het Leger een feestelijk en warm tintje. In Sint-Maartensdijk zit het Leger in de Raad Barnenstraat 9 (oude kleuterschool). THOLEN Tussen vrijdagavond 19.00 uur en zaterdagmiddag 11.15 uur is er inge broken in een horecagelegenheid aan de Oesterdam in Tholen. Er zijn flessen drank weggenomen. Om binnen te komen is een ruit vernield. Hoe groot het schadebedrag is, is niet bekend. KLOETINGE De kinderen van De Kloetingse school hebben 1150 euro bij elkaar gebracht voor de stichting Kinde ren Kankervrij Kika. Ze verdien den het geld tijdens de recente kerstmarkt op school met de ver koop van zelf gemaakte kerstartike len zoals kaarsen. KIKA kreeg de schenking overhandigd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de school. GOES - Even leek het er op dat Arti het na het bereiken van het 66-ste be staansjaar kalmer aan ging doen. Geen zes maar vier dagen feest en geen dure optocht. Maar wel een nieuwe vlag die met carnaval aan het Stadhuis in Hanzegat zal wapperen. Burgemeester Verhulst presenteerde de vlag zaterdag bij de viering van de verjaardag in Café Baarends in Goes. foto Willem Mieras THOLEN - Stichting Kunstkring Tholen zoekt inwoners van de stad die hun pand of tuin tijdens de Kunstroute ter beschikking wil len stellen. De zestiende editie van Kunstrou te valt'op zaterdag 28 en maandag 30 april. Tijdens de Kunstroute zijn enkele tientallen karakteristie ke panden in het centrum van Tholen opengesteld voor het pu bliek. Vorig jaar telde de Kunstrou te Tholen twintig locaties. In de panden wordt kunst tentoonge steld, poëzie voorgedragen en con certen gegeven. Dit jaar staat de Kunstroute in het teken van het thema 'Dromen'. In de Grote Kerk exposeren de leerlin gen van de Thoolse basisscholen wat zij met het jaarthema hebben gedaan. Kunstkring roept beeldend kunste naars, musici en dichters op om zich aan te melden voor deelname via www.kunstkringtholen.nl of kunst.tholen@zeelandnet.nl. In schrijven kan tot 15 februari. Men sen die een locatie willen aanbie den voor de Kunstroute kunnen bellen met het secretariaat van de Kunstkring Tholen: 0166-604023.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51