15.600 Gratis tunnel trekt helft meer auto's 141 zeeland ZÜ\J Gemeente Schouwen-Duiveland perkt inzet van knalapparaten in m Buitenlanders AutoTeam maandag 30 januari 2012 Het waren zaterdag vooral de auto's met buitenlandse kentekenplaten die stopten voor de open tolpoorten. Bestuurders die vasthoudend zochten naar een moge lijkheid om te betalen werden door de tolgaarders van dienst vriendelijk weggewuifd. De tolvrije tunnelpassage zorgde zaterdag voor een verkeersstroom die de helft hoger was dan op een normale zaterdag buiten het hoogseizoen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bijna 15.600 voertui gen zijn zaterdag door de tolvrije Westerscheldetunnel gereden. Dat is vijftig procent meer dan op een normale zaterdag, waarop ruim tienduizend voertuigen de poort jes op het tolplein aan één van bei de zijden passeren. De exploitant van de Westerschel detunnel laat weggebruikers dit jaar vier zaterdagen gratis door de tunnel rijden. Dat gebeurt als on derdeel van een aantal tariefsverla- gende maatregelen. Zo betalen motorrijders en kleine re campers een stuk minder dan voorgaande jaren. De tolvrije da gen zijn vooral bedoeld voor de Zeeuwse tunnelgebruikers. Het aantal passages geeft aan dat die ge bruikers het presentje zaterdag wis ten te waarderen, concludeerde woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetunnel BV zon dagmorgen. Passanten van de westsluis moes ten zaterdagmiddag twee periodes korte tijd wachten, om de verkeers afwikkeling bij de sluizen in Ter- neuzen soepel te laten verlopen. Al het verkeer dat de tunnel uit kwam, moest via Terneuzen de re gio in, omdat de N62 was afgeslo ten vanwege werkzaamheden aan een tweede rijbaan. Dat leverde aan beide zijden van de tunnel verkeersvertragingen op, ook vanuit de richting Middel burg. Het aantal passages geeft aan dat de Zeeuwse gebruikers het presentje waardeerden. De Moor betreurde dat veel t-tag-abonnees zondagmorgen nog een herhalingsmailtje kregen dat tunnelgebruik de dag ervoor gratis was. Hij wijt het ongelukki ge bericht aan een computersto ring. De Moor denkt echter dat zowel t-taghouders als andere mensen via eerdere mailtj es en adverten ties en artikelen in regionale dag bladen goed op de hoogte waren dat ze zaterdag gratis door de tun nel konden rijden. De winkeliers in het centrum van Terneuzen merkten overigens wei nig van grotere klandizie 'van de overkant', hoorde centrummana ger Jan Harte zaterdagmiddag tij dens een rondje langs winkeliers. „Het was gezellig druk, maar niet speciaal door nieuw publiek." De nieuwe tolprijzen Gewone personenauto's - tot een lengte van zes meter - betalen nu vijf euro; dat was 4,90 euro. Auto's met aanhangers als cara vans, trailers en kleine campers betalen 7,45 euro als het totaal kor ter is dan twaalf meter. Is de hoogte meer dan drie meter, zoals bij vrachtwagens en bussen, dan is het tarief 18,20 euro. De buitencategorie vrachtwagens moet 25 euro afdragen bij de tol poort. Motorrijders wordt 2,50 per passa ge gerekend. De genoemde tarieven gelden voor een enkele passage zonder abonnementskorting. Er zijn lagere tarieven voor: t-tag- gebruikers en veelgebruikers. www.westerscheldetunnel.nl ,ls het gratis? Dank u wel!", riep de Belgische met een brede lach. „Maar uit nieuwsgierigheid: hoeveel kost het? jaar ,0% rente jaar i gratis 'onderhoud Let op! Geld lenen kost geld n-tf" voeI je v r,i j Onderdeel van de A-Jtomotiqns Greep Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2 door Melita lanting ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland hanteert scherpere regels voor het gebruik van knalapparaten. De knallers mogen gedurende een kor tere tijd gebruikt worden en moe ten verder van de bebouwing af worden geplaatst. Knalapparaten worden door boe ren gebruikt om vogels van de ge wassen te verjagen. Dat mocht sinds 2009 tussen zonsopgang en zonsondergang. Dat leverde veel er gernis op bij omwonenden van landerijen waar dergelijke appara ten stonden. Paarden konden-niet naar buiten en in 2010 kwamen be woners van Serooskerke in op stand omdat ze van 's ochtends heel vroeg tot 's avonds laat een knalkanon vlak bij hun woning hadden staan. De rechtbank in Middelburg tikte de gemeente al in 2008 al op de vingers omdat er geen deugdelijke besluitvorming was. Het Schouwse college heeft de tijdsduur waarop geknald mag worden, beperkt: van 7.00 uur tot 21.00 uur. Daarnaast is de minima le afstand tussen het knalapparaat en de bebouwing bepaald op 250 meter. Die maatregel levert de boe ren problemen op, zegt André Slootmaker van Agrarisch Schou wen-Duiveland. „We moeten 250 meter van de bebouwing blijven en dat is veel. Daar komt bij dat we ook nog 250 meter uit de na tuurgebieden moeten blijven. Als je. dan rond kijkt zijn er veel plaat sen waar geen knalapparaat mag staan." De boerenvertegenwoordi- gers hadden lieverdat de 250-me- ter regel alleen gold voor clusterbe bouwing. Nu vallen ook alleen staande boerderijen onder de maatregel. Boeren zijn verplicht om naast vlaggen of linten een 'akoestisch middel' (bijvoorbeeld een knalapparaat) te gebruiken als ze in aanmerking willen komen voor schadevergoeding als ganzen de akkers hebben kaalgevreten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50