Mosselveiling is niet van deze tijd Naar Dirk dus! BEVELANDEN/THOLEN Twaalf uur lang de kraan open, nu vier dagen vorst Buitenlandse mosselaanvoer en schaars zaad dwingt sector tot verandering van veiling Vrouw slaat agent bij aanhouding Vlasmarkt almanak Dialect Draft wasmiddel MAANDAG 30 januari 2012 13 Gratis tunnel trekt helft meer auto's 14 en 15 door Claudia Sondervan YERSEKE - Het huidige mosselvei lingsysteem is niet meer van deze tijd. Er zijn minder aanbieders en minder aanvoerders en de partijen mosselen verschillen te veel van el kaar. Dat zegt directeur Ko Prins van Koninklijke Prins en Dinge- manse in reactie op de jaarrede van de voorzitter van de Yerseker Vissers vereniging Jos van Damme. Volgens Prins loopt nu minder dan de helft van de mosselaanvoer via de veilingklok, de buitenlandse mosselen inbegrepen. De mossel veiling is een instituut dat in zijn huidige vorm over zijn houdbaar heidsdatum is, vindt Prins. De stel ling op de jaarvergadering was: de mosselveiling is van levensbelang voor de sector. Dat heeft een dis cussie losgemaakt in de sector, meldt Visserij nieuws. Huub Lacor, directeur van Roem van Yerseke, stelt dat het veilingsys teem moet worden aangepast aan de groeiende internationalisering van mosselbedrijven. Een goed werkend veilingsysteem kan de ba sis zijn voor een gezonde visserij en handel, vindt Lacor. Met het steeds grotere belang van de bui tenlandse mosselaanvoer zal het veilingsysteem, wil het overleven, aangepast moeten worden aan de huidige en toekomstige realiteit. Het mosselseizoen 2011-2012 viel tegen, schetste Van Damme in zijn rede. De oogst had te lijden onder zeesterrenvraat en voor het twee de jaar was er geen mosselzaadval op de bodem. De voorraad mosse len die op de percelen ligt voor ko mend seizoen is hoofdzakelijk geoogst van de MZI's. Doordat mosselzaad schaars en duur is, zijn een aantal kweekbedrijven die nog niet meededen aan de MZI's al uit verkocht. Van Damme riep de sector op de onafhankelijke positie van de mos selveiling goed te regelen. „Van groot belang is om niet terug te val len op de situatie van voor 1968. De veiling is en blijft het beste ap paraat waar een gezonde prijsvor ming tot stand komt. Transparant voor iedereen. Verkoop op basis van actualiteit. Leveringsafspraken in april op basis van aannames zijn bij voorbaat tot mislukken ge doemd. Ik begrijp het probleem van de handel, maar dat is niet op te lossen door ons. Als kwekers van Zeeuwse mosselen kunnen we niet sturen op volume en kwa liteit, omdat we volledig afhanke lijk zijn van de natuur." Van Dam me hoopt op goed overleg. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! KRABBENDIJKE - Twaalf uur lang de brandkraan open, 150 kuub water op het terrein van 2800 vierkante me ter en vier nachten ongestoord vriezen: dat is het re cept voor de ijsbaan van de Ijs- en skeerlervereniging Krabbendijke. Om 10.00 uur zaterdagmorgen ging de brandslang in het bassin en om 22.00 uur zaterdagavond was het kar wei geklaard. Zolang het ijsvloertje achter de bouwhek- ken ongeschonden blijft door onverlaten en de weergo den de verwachtingen waarmaken, kan er vrijdag of za terdag geschaatst worden, zegt voorzitter Jan Witsel. Zijn vereniging heeft 1450 leden en die hadden begaan- - baar natuurijs weliswaar niet meer verwacht, maar er wel op gehoopt. „De Elfstedentocht is tenslotte ook nog wel eens in februari verreden", weet Witsel. foto Willem Mieras GOES Bij een relletje aan de Vlasmarkt in Goes, zaterdagmorgen rond 02.00 uur, zijn vier mensen aangehou den. Zij negeerden het bevel van de politie om weg te gaan bij een opstootje bij een café. Een 48-jarige Kapellenaar, een 24-jarige man zonder vast adres, een 26-jarige man uit Barendrecht en een 20-jarige Rotterdamse kre gen proces-verbaal. De vrouw sloeg een agent toen die haar weg stuurde. Tip? redactie@pzc.nl Dat bedrijf in Middelburg heeft verschillende filialen in de pro vincie. Er is er eentje in Goes, eentje in Zierikzee en eentje in Terneuzen. In dat laatste kan toor werken rasechte Zeeuws-Vlamingen, compleet met zangerige tongval. Deze col lega's melden zich dagelijks tele fonisch in Middelburg om de werkzaamheden te bespreken en te overleggen. Het kantoor in Middelburg heeft veel 'importcollega's' van buiten Zeeland. Eentje komt er uit Hilversum en hij spreekt Ne derlands volgens het Groene Boekje. Laatst had hij een colle ga uit Terneuzen aan de lijn. Die stak onvervaard van wal. Onze Hilversummer hoorde het even aan en zei toen: „Even wachten hoor, dan kan ik de ondertite ling aanzetten." Diverse varianten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49