Frans Bevers te sterk in Zeeuwse derby 381 sport Tafeltennissers SAR beginnen met zege l 2,08 Van 't Westende negende 'Rotterdamse' Esther Vermue heeft de Zeeuwse crosstitel in het vizier maandag 30 januari 2012 Clenn Hofman van Frans Bevers haalt een ijzersterk gemiddelde in zijn partij tegen Kay de Zwart i door Kim't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van tafeltennisclub SAR/ Neckermann.com is het seizoen in de tweede divisie boven verwach ting gestart. Met 6-4 werd het Wa- teringse Salamanders opzij gezet. Arnemuiden begon met een 8-2-zege op Tanaka. SAR boekte een niet verwachte overwinning, temeer omdat Simo- ne de Klerk ziek achter tafel ver scheen. Ze wist Siem van der Valk en Tim Knops te verslaan maar moest haar meerdere erkennen in Dennis van Maren. Dennis Verdur- men versloeg Van der Valk en Van Maren. Jphan 't Hooft deed met twee overwinningen ook een duit in het zakje. Hij versloeg met 12-10 in de vijfde game Van der Valk en ook Van Maren werd aan de zege kar gebonden, 't Hooft was con tent: „Een erg goede zege, zeker omdat Simone niet fit was en ik zelf verrassend twee wedstrijden kon binnenslepen." Arnemuiden versloeg in dezelfde poule Tanaka uit Etten-Leur met 8-2. Volgens Jeroen de Heide een soepele overwinning. Na een stroe ve start, waarin De Heide het moest afleggen tegen Erik van Op stal en het dubbel Frank Boute/Riny Kasse verloor van Ton Vogelaar/Van Opstal, werd er geen partij meer afgegeven. De Heide: „Na een 2-2-tussen- stand liepen we vlot uit en zaten er geen spannende wedstrijden meer tussen." De mannen van TTC Middelburg verloren in de derde divisie met 7-3 van kampioenskandidaat Pecos 4. De Walchenaren lieten kansen op meer liggen. In Oegstgeest was Sören de Witte het best op dreef met twee overwinningen. Hij ver sloeg Kristjian Plesnik en Jop van der Wiel. Zijn wedstrijd tegen vete raan Friso Reitsma ging verloren. Emiel de Rijke versloeg Plesnik. Te gen Van der Wiel wist hij drie matchpoints niet te benutten. Dat zelfde overkwam Michel Sperling, die ook tegen Van der Wiel drie matchpoints liet liggen. In het landelijk A wisten de jon gens van TTC Middelburg in Hoo- gerheide een 3-7-overwinning te boeken op het plaatselijke Hotak '68. Mathijs Claus, liet zien dat hij snel vooruitgaat en versloeg Den nis Overbeeke en Edwin Kom- mers. Martijn Withage bleek een maatje te groot. Jordin Heijens had een mindere middag en ver sloeg alleen Kommers. Miquel de Witte wist zijn status als kopman waar te maken en moest driemaal gefeliciteerd worden. Scaldina leed in de landelijk A pou le een 7*-3-nederlaag tegen ZTTV uit Zeist. Herbert Keijman speelde een meer dan puike partij en wist alle drie zijn tegenstanders naar een nederlaag te spelen. ■BnONOTMMMi VISÉ - Tijdens de open Belgische kampioenschappen in Visé is de Vlissingse judoka Sam van 't West ende (Budokan Rotterdam) met een negende plaats zijn Nederland se concurrenten in de klasse -73 ki lo voor gebleven. Hij deed daar door een goede stap in de strijd om een ticket voor het Europees kampioenschap onder 23 jaar. Na twee gewonnen partijen trof de Vlissinger één van zijn nationa le concurrenten, David Miccoli, in een rechtstreeks duel. Na eerst een waza-ari te hebben gescoord volg de het volle punt (ippon). Ook de daaropvolgende partij te gen een Franse tegenstander werd voortijdig winnend afgesloten. De Duitser Igor Watske riep de Wal- chenaar met een volle score in de laatste secondes van de wedstrijd een halt toe in de kwartfinales. In de daaropvolgende herkansingspar tij tegen de Japanner Nakumura verloor Van 't Westende opnieuw. De driebanders van Frans Bevers (Sluiskil) doen goede zaken in de Zeeuwse derby tegen Mar tens Cleaning (Kapelle). De Zeeuws-Vlamingen winnen in ei gen huis met 8-0 en naderen de koploper TOW tot op twee pun ten. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De prestigestrijd in de eredivisie tussen de driebanders Frans Bevers en Martens Cleaning leverde een royale en verdiende overwinning op voor de thuis ploeg. Het werd een alleszeggende 8-0. Door het verlies van koploper TOW schoof de topvier van de eredivisie verder in elkaar. Frans Bevers staat nog steeds vierde, maar heeft slechts twee punten achterstand op de koploper. Achteraf gezien waren de specula ties voorafgaand aan de Zeeuwse derby nog het interessantst. Ray mond Ceulemans (Martens) hield een 4-4-gelijkspel voor mogelijk, mits zijn mannen en hijzelf heel goed zouden spelen. Teamleider Jan Kikken (Frans Be vers) daarentegen was heel stellig en hield het op 8-0 voor zijn team. Eddy Leppens was nog niet zo ze ker van zijn zaak toen hij dat Kik ken hoorde zeggen: „Alléh ze, die mannen van Martens kunnen ook biljarten hè", zei hij in sappig Vlaams. Toch zou Kikken gelijk krijgen al was het bij Leppens tegen Spoor- mans nog lang spannend. Pas in de slotfase kon Leppens wat af stand nemen en werd de wens van Kikken verhoord. „Zie je wel", zei de Limburger zelfbewust: „Ik heb het je gezegd. Ik geloofde in mijn jongens al moet ik eerlijk zeg gen dat Eddy Leppens en Jean Paul de Bruijn het moeilijk .heb ben gehad." Dat laatste kon De Bruijn bevesti gen na afloop van zijn partij tegen Henk Habraken, altijd een beladen duel. „Ik begon slecht en Henk juist heel goed. Na de pauze kon hij niet meer wegkomen en begon ik beter te spelen. Ik maakte een paar heel moeilijke en mooie bal len. Dat gaf vertrouwen en toen ik een serie van acht maakte, had ik hem achterhaald. Van dat mo ment wist ik dat ik kon winnen en speelde goed." Het begin was inderdaad niet best en de gezichten van het thuisfront stonden strak gespannen. „Het zal toch niet weer hè", zei iemand in het publiek. Hij doelde op de 18-50-nederlaag die De Bruijn vori ge week in de Belgische competi tie tegen Habraken leed. Habraken leidde halverwege met 14-27 en leek De Bruijn een nieu we afstraffing te bezorgen. De Hul stenaar hervond zichzelf in de on derbreking en Habraken zakte ver weg. Op de andere tafel was een ander prestigeduel: dat tussen de jeugdige spelers Glenn Hofman en Kay de Zwart. Hofman zorgde er voor dat het nooit een echte wed strijd werd. Het verschil was ge- 'Ik maakte een paar heel moeilijke en mooie ballen. Dat gaf me vertrouwen' Frans Bevers-Martens Cleaning 8-0: Eddy Leppens-Martin Spoor- ma'ns 50-42, 28; Peter de Bak- ker-Raymond Ceulemans 50-37, 31; Jean Paul de Bruijn-Henk Ha braken 50-41, 34; Glenn Hof- man-Kay de Zwart 50-1:9, 24. door Sjaak Sinke KRUININGEN - Dat Martijn de Kok zijn Zeeuwse crosstitel gaat prolon geren was al na een paar wedstrij den in de H4A-crosscompetitie duidelijk. Maar dat ex-AV156-atlete Esther Vermue voor de titel zou gaan, is opmerkelijk. Vermue is al vele jaren lid van Rotterdam Atle tiek maar omdat ze nog steeds is ingeschreven in Lewedorp, komt ze volgens de reglementen van het organiserende VZA in aanmerking voor de titel. In de Den Inkelcross in Kruinin- gen nam Vermue zaterdag al snel de leiding in de wedstrijd over 5600 meter. Laurey van den Ber- ge-Hey (Flakkee) en Liesbeth Voorthuijzen (Haag Atletiek) lie pen al snel op aanzienlijke achter stand. Van den Berge, die graag de titel wil binnenhalen, knokte zich naar voren en kwam nog dicht in de buurt van Vermue, maar op de streep was het gat nog tien secon den groot. Vermue pakte haar eerste overwin ning in de Moerschanscross en liet toen al weten dat ze wel voor de ti tel wilde gaan: „Ik werk en train dan wel in Rotterdam bij logistiek bedrijf Maersk, maar ik voel me nog steeds Zeeuwse.Crossen is een goede voorbereiding op het baan- seizoen en ik probeer wat lopers uit de Randstad mee te nemen naar de Zeeuwse crossen." Om de eindoverwinning binnen te halen moet Vermue nog wel deelnemen aan de laatste twee wedstrijden van de competitie. Bij de vrouwen D35 werd Zeeuws atle te van 2011, Paola van Gilst (AV'56), gemakkelijk winnaar. Ze deed dat in een strakke broek en niet in een looprokje waarmee ze afgelopen tijd bekendheid kreeg: „Ik vind de cross te smerig om in een rokje te lopen", liet ze lachend weten. Bij de vrouwen D45 nam Christine Balkenende (AV56) met haar overwinning in het klasse ment afstand van Ineke Tempelaar (Dynamica). Bij de mannen nam Martijn de Kok (Dynamica) meteen de lei ding maar kreeg al snel gezelschap van B-junior Tim van den Broek, die vorig weekend sterk voor de dag kwam in de Abdijcross van Kerkrade. Na een kleine vier kilo meter kon Van de Broeke win nend naar de finish van de korte cross. Vijf kilometer verder liep De Kok eenzaam naar de finish van de lange cross. Om de titel binnen te halen heeft hij nog één goed re sultaat nodig. Benny Thuy (RK- HAV) herstelde, na zijn zesde plaats in de Deltacross, de pikorde bij de H35 en won, waardoor hij aan de leiding blijft in zijn catego rie. Wim Wouters (AV'56) won de H55 nadat hij 's-morgens het par koers had helpen uitzetten en pre cies wist waar de blubber lag. Bij de jongens A ging de zege naar woon te groot. De jonge Hagenaar speelde als nooit tevoren en hield De Zwart op zijn stoel genageld. Na een schitterende serie van der tien had Hofman al veertig pun ten verzameld, terwijl De Zwart op vijftien stond. Met Hofman heeft de Sluiskilse ploeg, voor wie het nog niet wist, goud in handen. Raymond Ceulemans stak zijn lof voor hem niet onder stoelen of banken. Martin Spoormans kon het, gekscherend maar met een se rieuze ondertoon, niet laten op te merken dat Hofman dat allemaal van hem had geleerd in zijn tijd bij het toenmalig Verbrugge. Na de pauze leek er voor Ray mond Ceulemans een ongekende vernedering op til, toen tegenstan der Peter de Backer na veertien beurten 36-10 op het scorebord zet te. Toen vond de oude mester het welletjes. Hij gooide de deur op slot voor de Backer en begon zelf te scoren. Ten beurten later had De Backer nog vijf punten toege voegd en stond Ceulemans op 32. Uitéindelijk won- De Backer wel, maar leed de levende legende geen gezichtsverlies. Dat gold ook voor de ploeg van Martens Cleaning. Verhezen van zo'n tegenstander is geen schande. Karakteristiek Dynamica-atleet Martijn de Kok (links) neemt clubgenoot Tim van den Broeke op sleeptouw. foto Willem Mieras Juriaan Vogel (Dynamica), clubge note Marijke Visser was de snelste bij de meisjes A. Er staan nog twee crossen op de kalender: 18 februari de Tieleman keukencross op de Grevelingedam en op 3 maart de Kustcross in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38