sport 137 BC Vlissingen draait als een trein Favorieten houden stand in libretoernooi Nederlaag vrouwen Oemoemenoe Joziasse trainer bij korfbalclub Seolto Walhout vervangt De Bree met verve Sjaak Westdorp op routine naar titel maandag 30 januari 2012 mgass&msmzsss&m&mmmsmzim&^sss&is 'We waren aanvallend heel zwak in het ene vak. Dat was de rode draad in deze wedstrijd.' Tjoba-trainer Bram van Geffen Tjoha kreeg zes strafsworpen. De ploeg probeerde ze bewust uit te lokken. „Als het van afstand niet lukt, moetje zo pro beren aan je doelpunten te komen", zei Dennis Broerse. Tjoba-korfbalster Esmee Walraven wordt het scoren onmogelijk gemaakt in het duel met Sporting Trigon. foto Willem Mieras door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLBSSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen behaalden in de eer ste divisie een 77-87-overwinning op Lokomotief De ploeg van coach Arjan de Bruin staat daar door met twaalf punten uit twaalf wedstrijden in de middenmoot. Het tweede team van BC Vlissin gen won in de overgangsklasse met 60-74 van Virtus 2. In de vrou wen hoofdklasse kwam BC Vlissin gen tekort tegen Virtus. In de Zeeuwse derby in de eerste klasse won BV Souburg eenvoudig met 86-44 van het nog puntloze Vol harding. Mannen. Lokomotief - BC Vlis singen 77-87: BC Vlissingen was voor het eerst dit seizoen nage noeg compleet en begon geconcen treerd aan de wedstrijd. BC Vlissin gen nam direct een voorsprong en gaf die de hele wedstrijd niet meer uit handen. Hoewel BC Vlissingen een paar keer ruim voorstond, toonde Lokomotief zich een stug ge tegenstander, die bleef knokken voor een beter resultaat. Zes minu ten voor tijd was het verschil elf punten, maar toen moest Dennis de Paauw het veld verlaten, nadat hij reageerde op een overtreding van een tegenstander. Lokomotief kon daardoor het verschil terug brengen tot vijf punten. In de slot fase hield BC Vlissingen goed stand, mede dankzij de zeventien jarige Abdul Zombra, die de gebles seerd geraakte Benjamin Steen beek goed verving. De eindstand werd 77-87. Scores: Michel Bosters 21, Dorde Ka radzic 21, Stefan Schrier 11, Sjors van de Poel 11, Benjamin Steenbeek 9, Ab dul Zombra 7, Emilio Jangbahadoer 3, Dennis de Paauw 2 en Patrick Kompier 2. Mannen. Virtus 2 - BC Vlissin gen 2 60-75: BC Vlissingen 2 speel de een uitstekend eerste kwart, waarin een 7-21-voorsprong' werd genomen. In het tweede kwart werd dit verschil uitgebouwd naar 21 punten, maar daarna kwam Vir tus 2 terug tot 27-39 bij rust. Na de hervatting bracht de ploeg uit Wer kendam het verschil terug naar vier punten. BC Vlissingen 2 her pakte zich en liep weer uit. In het laatste kwart kwam Virtus nog een keer terug tot vier punten, maar vanaf de vrije worplijn stelde BC Vlissingen de zege veilig. Scores: Anton Versteeg 24, Mike de Kraker 21, Dylan Hofmann 12rRonny de Troije 10, Angelo Roelands 5 en Ra- jan Dielbandhoesing 3. Vrouwen. Virtus - BC Vlissingen 63-55: In Werkendam kwam.Vir tus het beste uit de startblokken en nam een 13-5-voorsprong. Aan het eind van het eerste kwart kwam BC Vlissingen weer langs zij: 15-15. Tot 23-22 bleef er even wicht, maar via enkele fastbreaks ging Virtus de rust in met een 30-23-voorsprong. In het derde kwart bleef deze kleine marge ge handhaafd: 44-39. Ook in het laat ste kwart bleef het verschil klein. BC Vlissingen kon het verschil niet meer overbruggen. Scores: Sheri Bos 24, Nanon Doeland 11, Yoanna Hristova 10, Melanie Dol fing 4, Lizette Heijnsdijk 4 en Linda de Paauw 2. BV Souburg - Volharding 86-44: In de Zeeuwse derby begon BV Souburg zwak, waardoor Volhar ding na vijf minuten nog gelijk stond: 4-4. Daarna verhoogde BV Souburg de druk en liep snel uit naar 20-4: Ook in het tweede kwart was BV Souburg dominant. Na de pauze probeerde BV Sou burg wat nieuwe verdedigingssys temen uit. BV Souburg draaide aanvallend echter goed. Scores: Melanie Lindenberg 18, Gitta Zijlma 17, Annegret Scheers 16, Nicoli- ne Craste 14, Ilse Rijnberg 14, Linda de Meij 5 en Immie Pattikawa 2. WISSENKERKE Zowel in de A-groep als de B-groep van het libre biljarttoernooi om de Grote Prijs Schadeherstel Roland Poppe bleven verrassingen uit Alle favorieten voor de eindzege bleven in de strijd. In de poule des doods, zoals poule vier van de A-groep werd genoemd, met na men als Gilles en Martin Sturm, Ge rard Schipper en Chris Werlang, werd hevig en op hoog niveau ge streden. Uiteindelijk bleven veel voudig winnaar Gilles Sturm en Chris Werlang met moyennes bo ven 4.500 gemiddeld overeind. AMERSFOORT Het vrouwenrugbyteam van Oe moemenoe ging in Amersfoort on deruit bij hekkensluiter Eemland. Na een 15-5 achterstand bij rust ver loren de Middelburgse vrouwen met 27 - 15. In de eerste helft bleef Oemoemenoe aardig in het spoor. Door een try van Rosanne den Toonder was het bij rust 15-5. Na rust liep de thuisclub uit, maar door tries van Mariah Tatar en op nieuw Den Toonder knokte Oe moemenoe zich terug tot 22-15. Ver der kwam de ploeg niet. VLISSINGEN Sjaak Joziasse is volgend seizoen hoofdtrainer van de Vlissingse korfbalvereniging Seolto. De Goese- naar volgt Harry Kerkhof op, die na zijn tweede seizoen stopt. Seolto is op het veld derdeklasser. In de zaal komt de Walcherse club uit in de vierde klasse. Zaterdag speelde Seolto uitgerekend tegen KVK uit Kapelle, de huidige ploeg van Joziasse. De Vlissingers won nen met 17-10, waardoor ze in de ra ce blijven voor het kampioen schap. ALBLASSERDAM Het kaderteam 's Lands Welvaren speelde in poule 6 van de kader competitie gelijk tegen HWA Verhaar/BKS: 4-4. De ploeg moest het zonder Peter de Bree doen en dat legde een flinke last op de schouders van de anderen. Danny Walhout, die als kopman fungeer de, deed het goed en won na een sterke partij van Piet van der Veen. X)ok Sjaak Walhout won. Jan Goudzwaard en Jaap Hameling kwamen tekort voor een beter teamresultaat. OOST-SOUBURG Biljarter Sjaak Westdorp uit Vlissin gen heeft het persoonlijk kam pioenschap libre hoofdklasse ge wonnen. Hij bleef Sjoerd Breas uit Kloetinge op routine voor. Op moyenne zou de Vlissingse bil jarter niet verder dan de derde plaats zijn gekomen. Op dat gebied waren Sjoerd Breas en Jan Koppel man ruimschoots de betere met respectievelijk 14.00 en 12.35 gemid deld. Westdorp versloeg in de slot- ronde Breas met 150-63 in slechts zeven beurten, genoeg voor de eindwinst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37