Tjoba zit even alles tegen 361 sport Duur puntverlies korfballers TOP Riemens is op schot voor EMM WS'92 neemt afstand van gevarenzone Dennis van Driel Zeeuws kampioen jeugdschaken maandag 30 januari 2012 door JaapJan Ritsema GOES -'Door een gelijkspel deelt TOP niet-langer de koppositie in de eerste klasse. Te veel randzaken hielden de korfballers uit Amemui- den af van groots spel. VEO won wel en staat nu alleen bovenaan. Fortis won ook het tweede duel van ODO en heeft de doelstelling vijf wedstrijden voor het einde al bereikt. Albatros-TOP 14-14: Liever wil den de Amemuidenaars niet stil staan bij de invloed van de warrig leidende arbiter. TOP kwam er nooit door in het gewenste ritme. Hoewel er een paar momenten wa ren om door te drukken, dwong de ploeg de winst niet af. Daar voor was het te ongedurig en leg de pech het af tegen geluk. „Al met al zat het niet mee", zei coach Erik Maljers over het puntverlies. Scores TOP: Corné Bezemer 3, Jeanine Marijs, Petra de Ridder, Anita de Rid der, Jordi Meulmeester en Leon van Bei zen 2, Remco Bezemer 1 ODO-Fortis 14-17: Op de eerste 35 seconden na verdedigde Fortis een voorsprong. ODO klampte aan tot aan de rust (6-8), maar moest de Souburgers in de acht minuten die volgden laten gaan (6-12). „Verdedi gend hebben we de basis voor de overwinning. De speer punten van ODO hebben we er uit weten te halen", vertelde coach Robin Wisse. Scores Fortis: Demi Mondeel 4, Rem co Crucq en Niels Bebelaar 3, Patrick Koppejan en Joyce Schoonaard 2, Rens van den Driest, Kim Baas en Jessica de Boer 1 Ondo-Merwede 14-15: Een twee de punt afsnoepen van Merwede, het had zomaar gekund, maar was te veel van het goede geweest na 58 minuten achterstand voor de kofbalploeg uit Sint Laurens. Mer wede zette de superieure veldbe- zetting niet om in een grotere voorsprong, waardoor Ondo aan het elastiek bleef hangen. Noncha lance brak de titelkandidaat bijna op toen invaller Jeroen Mesu met twee rake schoten Ondo langszij schoot. De druiven waren zuur toen Merwede vlak voor affluiten de winnende binnen schoot. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Anne- mieke Toerse 3, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2, Robbie Mesu en Tho mas Mesu 1. Oranje Nassau-Swift 13-15: Angst- gegner Oranje Nassau dwong Swift diep te gaan. Nadat de 2-0-achterstand was weggepoetst sloot de Middelburgse koploper met een minimale (6-7) voor- door Wim Kakebeeke VLISSINGEN - De handbalsters van EMM leden zaterdag een neder laag. De ploeg uit Middelburg ver loor met 26-29 van Internos 2. Ook Olympus ging op eigen veld onderuit. Vrouwen. EMM-Internos 2 26-29: „Het is net niet genoeg", concludeerde trainster Petula Bras ser na de alweer elfde seizoenne derlaag. Aanvallend is het tij ge keerd. Het zelfvertrouwen wint el ke week wel terrein. Maar niet op alle fronten. De meeste treffers worden in de tweede lijn geprodu ceerd. Marieke Riemens neemt daarin zonder twijfel het leeuwen deel voor haar rekening. Zaterdaga vond drukte de Bevelandse een stempel op het attractieve schouw spel. Dertien keer maar liefst wist ze de dekking van de bezoekers op het verkeerde been te zetten. Van de flanken kwam er daarentegen veel minder gevaar. Ook het optre den achterin liet veel te wensen over. Scores: Marieke Riemens 13, Ariska Tax 5, Xaira Nijsen 3, Lisanne Heijens en Lotte Cuje 2, Kimberly Loo 1 Olympus-Red/Rag Tachos 13-17: In tegenstelling tot de laatste we ken liep het aanvallend na de pau ze niet zo gesmeerd als anders bij Olympus. „Om te stunten moet ie dereen optimaal zijn. Dat waren we vandaag niet", zei coach Ron de Waal. Na een gelijkopgaande sprong de eerste helft af Na rust liet de taaie thuisploeg pas na de tweede demarrage van. Swift een beslissend gaatje vallen. Scores Swift: Matthijs Pouwer 5, Nao mi Zuidweg 4, Mathijs Pagé 3, Richard Geldof, Vera Kuiper, Mirella Pouwer 1. Vios-Togo 9-18: Togo zette het krachtsverschil in de laatste tien minuten pas echt kracht bij. Scores Togo: Niek Meerman, Marten Postema 4, Marscha van Rooijen 3, Mij- ké Tahapary, Anouk Hazelaar en Marian ne van Delsen 2, Corrïe van Rooijen 1. All-Ready-Stormvogels 10-20: Stormvogels verzoop in de kansen. Voor rust ging de gehaastheid ge paard met fouten die All-Ready te rug tot 6-6 brachten. Getergd maakten de bezoekers, die er met gemak 25 hadden kunnen maken in Zierikzee, na rust (6-8) korte metten met de hekkensluiter. Scores Stormvogels: Linda de Witte 6, Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Loura Kleinepier, Arja Groenleer en Elmar Gabriëlse 2, Kristian Gabriëlse 1. Scheldevogels-Blauw Wit 17-11: „Het had ook zomaar 25-11 kun nen zijn", omschreef coach Adri van Bavel de complete offday. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse en Marco de Jonge 3, Martijn Zandee 2, Marty de Vilder, Bastiaan Rijk en Irene Hen- drikse 1. eerste helft glipte aanvallend de partij uit handen. Daarmee was de eerste thuisnederlaag een feit. „Je hoopt gezien de opgaande lijn op meer, maar met slechts drie veld- doelpunten red je het tegen deze ploegen echt niet." Scores: Ayla Engels 4, Martje Huiben 3, Marquita Chagas en Wendy Meer man 2, llona Wielemaker en Lilian Belf- roid. Aristos-Delta Sport 28-36: In de laatste tien minuten maakte Delta Sport het verschil in de afscheids- wedstrijd van Jordy Loo. Hij keert voor studie terug naar Limburg. Scores: Jimmy Niemans 11, Jordy Loo 10, Kenneth Mellaart en Guido de Graaf 5, Jerry Aertssen 2, Tijs de Vos, Guust Sluijs en Thijs de Vos 1 De korfballers van Tjoba zakken door een nipte en zure neder laag tegen directe concurrent Sporting Trigon (17-18) af naar de laatste plaats in de overgangs klasse A. Degradatie komt nu heel dichtbij. Er zijn nog vier speelrondes te gaan in de zaal competitie. door Roeland van Vliet GOES - Dennis Broerse noemde het duel Tjoba-Sporting Trigon (17-18) „de overgangsklasse onwaardig". Beide teams zochten hun heil in vechtkorfbal en maakten er een on ooglijke wedstrijd van. „We heb ben hier de twee slechtse teams uit de klasse aan het werk gezien." Tjoba staat na zaterdag laatste met vijf punten uit tien duels. Sporting Trigon ging de 'equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen voorbij en staat nu, net als De Meeuwen, op zes punten. Er zijn nog vier speelron des te gaan, waarin Tjoba onder meer De Meeuwen en Kinderdijk treft. Dat zijn de enige twee ploegen waar tot nu toe van gewonnen is. Wil Tjoba directe degradatie ontlo pen, dan zal men één plek moeten stijgen. „Het zal dus tegen De Meeuwen moeten gebeuren", stel de Broerse. „En dan moeten we een plan B klaar hebben liggen. Voor als het weer niet loopt in één vak." De topschutter - zaterdag weer goed voor negen treffers - doelde op het vak van Dirk-Jan Westmaas, Patrick de Bruine, Carina West maas en Esmee Walraven. De vier vertoonden weinig chemie, waar door hun productie laag was. „Dirk-Jan scoort eigenlijk altijd wel makkelijk. Misschien gaan we daar wat té gemakkelijk van uit. Hij heeft ook wel eens een mindere dag, zoals vandaag, en dan moeten de anderen dat gemis aan doelpun ten compenseren. Dat gebeurde nu veel te weinig. Patrick deed het met drie goals niet verkeerd, maar het was niet genoeg." Dirk-Jan Westmaas miste vanaf het begin scherpte. De door pijnlijke knieën gehinderde aanvoerder zag bijna al zijn schoten misgaan, waar na hij besloot meer te gaan reboun- den en hard te gaan werken voor zijn drie vakgenoten. Maar die von den niet of nauwelijks gaten in de defensie van de Delftse opponent. „We waren aanvallend heel zwak in dat vak", zei ook trainer Bram van Geffen. „Dat was de rode draad in deze wedstrijd. De vier sloten niet goed op elkaar aan en raakten steeds ge frustreerder." In het vak wordt Daan Westmaas gemist. Na drie (verloren) wedstrij den in het zaalseizoen werd hij bij de ploeg gehaald en hij liet meteen een verpletterende indruk achter. Een paar weken later brak hij ech ter zijn pols, net als zijn broer Niels even daarvoor. De Bruine kreeg toen weer zijn oude plek terug. Binnen het andere kwartet (Den nis Broerse, Niels Westmaas, Maai ke Plas en Manon Braam) was de organisatie wel goed, zowel in de verdediging als in de aanval. Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Pa trick de Bruine 3, Dirk-Jan Westmaas 2, Manon Braam, Esmee Walraven en Cari na Westmaas 1 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 deden in de regiodivisie door een 4-0-zege op Krimpen 2 gouden zaken. De Vlissingse vrou- wen en de mannen van Mytilus wonnen eveneens. WS'92-City Bril Krimpen 2 4-0 (25-22, 25-20, 25-17, 25-20): Vanaf het eerste fluitsignaal was duide lijk dat er kansen waren op een rui me Vlissingse zege. Omdat Krim pen in verdedigend opzicht goed op dreef was, ontwikkelde zich bij tijd en wijle een boeiend duel. De mannen van WS'92 schroefden vanaf de derde set de servicedruk op en hadden daarmee een sterk wapen. WS'92 nam kwam daarna niet meer in de problemen en nam verder afstand van de geva renzone. WS'92-Vöko 3-2 (19-25, 25-27, 25-18, 25-19,15-13): Een zwaar be vochten zege. Het Walcherse vrou wenteam wist een 0-2-achterstand in winst om te zetten. Voko ser veerde prima en maakte het de thuisploeg daarmee lastig. Boven dien draaide de Brabantse aanval op volle toeren. In de slotfase van de tweede set liet WS'92 winst kansen liggen. Vanaf de derde set kantelde het duel. Met veel inzet spélend werd werkvolleybal drie keer op rij met winst beloond. OKK'70-Mytilus 1-3 (21-25, 17-25, 25-20, 18-25): Op momenten dat Mytilus bij de les was, had de Goe- se ploeg het initiatief. De eerste set werd met veel servicedruk in het voordeel beslist. Ook in het twee de bedrijf was er geen vuiltje aan de lucht. In de derde set profiteer de OKK'70 van slordig spel van de Zeeuwen. Daarna zette Mytilus de puntjes op de i. De volleyballers van WS zetten een aanval op. foto Ruben Oreel OOST-SOUBURG - Dennis van Driel van de Schaakklub Souburg is afge lopen zaterdag Zeeuws kampioen geworden bij de jeugd. Van Driel had de titel in de A-groep eigenlijk al op zak vanwe ge te weinig deelname, maar hij moest nog wel af zien te rekenen met B-junior Mathijs Dubbeldam. De onderlinge strijd eindigde on beslist, maar omdat Dubbeldam nog voor de B-jeugd speelt is Van Driel de kampioen. Dubbeldam werd dat in de B-groep. In de C-groep is nog geen beslis sing gevallen. Bas de Feijter en Da- nilo Bolleman moeten via een bar rage nog uitmaken wie daar de Zeeuws kampioen wordt. Beide schakers van Landau uit Axel be haalden vier punten. Bij de D-groep werd Iris Schelleman die winnares. Zij behaalde 6,5 punten uit 7 duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36