Vlissingen hoeft niet eens goed te spelen Walcherse derby eindigt onbeslist 321 sport Nyemb kan nederlaag Goes niet voorkomen Terneuzen nu laatste Groene Ster maakt sprong op ranglijst maandag 30 januari 2012 door Rogier Veenstra GOES - Zondag-eersteklasser Goes heeft in 2012 nog geen succes. Op een 1-0-nederlaag bij IFC volgde een verliespartij tegen Geldrop: 2-3. De Bevelandse ploeg zakt daar door naar de zesde plaats. Twee doelpunten van de sterk spelende Yves Nyemb konden niet voorko men dat het elftal van trainer Gé- rard de Nooijer onderuit ging. Hoewel heide trainers een verle den hebben als centrale verdedi ger (Gérard de Nooijer en Geldrop- trainer Jurgen Dirkx (oud-speler PSV en Fortuna Sit- tard) speelden bij elkaar ruim vijf honderd wedstrijden in het betaal de voetbal) speelde zowel Goes als Geldrop met aanvallende inten ties. Zo'n tweehonderd dik inge pakte toeschouwers zagen vooral in de tweede helft een goed voet ballend Goes, dat de bezoekers on der druk zette en een aantal goe de kansen creëerde. Dat was ook nodig, want Geldrop had in de eerste helft slechts twee kansen gekregen, maar deze wel al lebei benut. Doordat Yves Nyemb met een prachtig schot uit de draai tussendoor tegen scoorde, keek de ploeg van trainer Gérard de Nooijer in de rust tegen een 2-1- achterstand aan. Vanaf het begin van het tweede bedrijf ging Goes op zoek naar de gelijkmaker. Doordat vastë waarde Kyle Doesburg geschorst was, moest het gevaar voorin vooral ko- y t mmsmsmsBma gpa wms& as 1 men van Nyemb. Met zijn beweeg lijkheid en snelheid was hij gere geld de fysieke verdedigers van de Brabanders te snel af Dit resulteer de dan ook snel in de gelijkmaker. Een lange bal van Goes-doelman Sven Wolkenhauer kwam terecht bij de aanvaller en hij schoot de bal langs de doelman'. Na de gelijkmaker was het wach ten op de voorsprong voor Goes. Geldrop beperkte zich tot het weg schieten van de bal en hoopte op de kwaliteiten van aanvaller We sley Plugers. De sterke aanvaller was in de eerste helft ook al trefze ker en was één van de weinige spe lers waarmee Goes rekening moest houden. Nadat Niels Paardekooper de lat raakte en Yves Nyemb de kans liet liggen op zijn derde doelpunt, was daar ineens die enige gevaarlij ke speler van Geldrop. Plugers kreeg de bal in het strafschopge bied aangespeeld en schoot, door een schuiver in dé verre hoek, zijn ploeg op voorsprong. Goes pro beerde in het laatste kwartier iets te doen aan de achterstand, maar tevergeefs. „Er was maar één ploeg die recht had op de drie punten en dat was Goes", vond De Nooijer, die de tweede helft niet meer mocht coachen omdat hij rood had gekregen voor aan merkingen op de scheidsrechter. „Ondanks de teleurstelling ben ik ervan overtuigd dat het voetbal dat wij spelen snel punten gaat op leveren." WAALWIJK - Terneuzen is sinds gis teren hekkensluiter in de eerste klasse van het zondagvoetbal. In Waalwijk werd met 3-2 verloren van WSC, dat met die zege de Zeeuws-Vlamingen op de ranglijst passeerde. De wedstrijd begon voor Ter neuzen al meteen slecht. Christof- fel de Rouw maakte na twee mi nuten de eerste goal. Rob van Ra- ZOETERMEER - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen heb ben een sprong op de ranglijst ge maakt. De Walcherse equipe won met 3-7 bij Sevenstars in Zoeter- meer en. staat nu vijfde in de eredi visie. Voor het eerst sinds lange tijd speelde Abdoe Abdenbi weer mee bij Groene Ster. Door een conflict met coach Mo Ahrouch speelde hij, Khalid el Hattach en Salim ben Sellam al maandenlang bij het tweede. De kou is uit de lucht. „We hebben een goed gesprek ge had", vertelde de coach. „Abdoe speelde nu weer mee. Ik verwacht dat de andere jongens volgende week zullen meedoen." De goals tegen Sevenstars werden gemaakt door Lorenzo de Groot, Youssef Ahrouch (beiden 2), And ré Siereveld, Mourad Azzana- gui en Etiënne Mallie. Tim van Hasselt zat gisteren zijn derde van vier duels schorsing uit. De verdediger kreeg rood in de uitwedstrijd tegen Brabantia. venstein tikte de 2-0 drie minuten voor de pauze binnen. Toch kwamen de Zeeuws-Vlamin gen snel dichterbij. Vlak na rust verzilverde A-junior Hasan Basa- gac een voorzet van de flank. Een kwartier later hielp Jimmy Jansen de Waalwij kers weer steviger aan de leiding. Opnieuw Basagac zorg de uiteindelijk voor. de 3-2-eind- stand. Zonder te imponeren boekt VC Vlissingen de negende overwin ning van het seizoen. Tegen Jeka, dat met 4-1 opzij wordt ge zet, blijkt dat de koploper niet eens goed hoeft te spelen om te winnen. Zulke ploegen worden vaak kampioen. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Bij de club waar ze graag met de borst vooruit lopen, valt het woord kampioenschap niet zo heel vaak. Karl Vergouwen, de trainer, heeft het geregeld over 'het maximale uit onszelf halen'. En als dat uiteindelijk inhoudt dat de club de titel pakt? Ja, dan heb ben we het dus over een kam pioenschap. Vergouwen lijkt er bewust voor te hebben gekozen om niet steeds over de titel te praten. Je ziet het vaker bij trainers, die op die ma nier willen voorkomen dat hun spelers nonchalant of zelfs arro gant worden en in hun eigen val kuil trappen. En zulke spelers heeft Vlissingen genoeg. Die lo pen, zeker voor het niveau van de eerste klasse, over van kwaliteit, maar kunnen ook nogal snel ge makzuchtig worden. „Je zag het in de eerste helft", be aamde Randy de Dreu. „Dan spe len we niet lekker, maar gaan we op het middenveld wel hakjes ge ven. Zulke spelers hebben wij nu eenmaal in onze ploeg. Aan de an dere kant is het ook zo dat wij uit het niets kunnen scoren." Dat aspect is ook de kracht van het huidige Vlissingen. Neem Jona than Constancia, die gisteren op het hobbelige veld niet zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. De Terneuzenaar was, zodra hij in balbezit kwam, vrijwel iedere keer gevaarlijk. Zijn snelheid is een wa pen en met Arjan Human, Saïd Bouzambou en Sinan Coban, die na rust werd vervangen door Etienne Mallie, had Constancia spelers in zijn buurt die ook weten hoe je een goal moet maken. En dan ontbrak nog de inmiddels wel weef fitte Hoessein Bouzambou. „Wij hoeven niet altijd goed te voetballen om wedstrijden te win nen", merkte De Dreu op. „Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat we deze wedstrijd konden verliezen, We winnen nu voor de derde keer op rij en EFC en Goes verliezen. Ja, als wij op deze manier verder gaan, kunnen we kampioen wor den." Dan zou de club na 22 jaar weer te rugkeren in de hoofdklasse. En moeten er, zo vinden de beleidsbe palers, vöoral in verdedigend op zicht versterkingen bij komen. De defensie is namelijk de achilleshiel van het huidige Vlissingen. Zo zijn de backs Khalid El Hattach en Karakteristiek Dangelo Martien eigenlijk meer aanvaller dan verdediger. En cen traal -achterin heeft Vlissingen geen echte leider, die de boel neer zet en medespelers corrigeert. Die taak is nu weggelegd voor Joan van Belzen, de ervaren doelman die ook gisteren weer vrijwel fout loos keepte. Een kwartier voor tijd was hij kansloos op een inzet van Emre Ücerler, maar toen stond Vlissin gen al op een 3-o-voorsprong. Con stancia scoorde voor rust, toen de bal tegen zijn knie' werd geschoten en binnenrolde. De Dreu maakte er met een schot na 72 minuten 2-0 van en Human was twee minu ten later ook trefzeker. Hij antici peerde slim op een lange bal van El Hattach en rondde koeltjes af Het laatste woord was voor Mallie, die na een Groene Ster-combina tie met Saïd Bouzambou voor 4-1 zorgde. „We kwamen een beetje lucky op voorsprong", bleef De Dreu realis tisch. „Daarna speelden we lange tijd niet goed. Pas na de 2-0 durf den we echt te voetballen. Als we dat de komende maanden ook ge woon doen, komt het wel goed." \0 VC Vtissingen-Jeka 4-1 (1-0). 12. Jonathan Constancia 1-0, 72. Ran dy de Dreu 2-0, 74. Arjan Human 3-0, 76. Emre Ücerler 3-1,78. Etienne Mallie 4-1. Scheidsrechter: R. Souwen (Tilburg). Gele kaart: Mi guel Peragon, Tom Croes (beiden Jeka). Aantal toeschouwers: 175. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Khalid El Hattach, Roy van der Kaap (67. Jurriaan Peterson), Benja min Verwest, Dangelo Martien; Randy de Dreu, Arjan Human, Tho mas Ragut; Jonathan Constancia, Si nan Coban (46. Etienne Mallie) en Saïd Bouzambou. door MerSijn van Dierendonck OOSTKAPELLE - De derby tussen Oostkapelle en De Noormannen is onbeslist gebleven. Na een mati ge wedstrijd, waar alleen in het laatste.deel alles inzat van een ech te derby, kwamen beide partijen niet verder dan 2-2. En dat terwijl zowel Oostkapelle als De Noor mannen uitzicht hadden op een overwinning. „Als je vijf minuten voor tijd nog met 1-2 voorstaat, dan is het jam mer dat het gelijk, wordt", merkte Marco Schroevers op. „Maar ik lean wel leven met 2-2." De coach van De Noormannen kon tevreden zijn over de beginfase van zijn ploeg. De Westkappelse ploeg be gon zeer scherp aan de wedstrijd en was de eerste twintig minuten heer en meester op het veld. De ploeg had, dankzij twee grote mo gelijkheden, al vroeg de voor sprong kunnen en misschien ook wel moeten nemen. „De eerste tien minuten waren echt goed, daarna hadden we ook nog over wicht en dan valt de 1-0", zo vatte coach Schroevers het samen. „En dat is eigenlijk het verhaal van De Noormannen." Oostkapelle, dat in de beginfase geen sterke indruk maakte, kwam in de 21e minuut toch op voor sprong. Wouter Verduijn kwam over de linkerflank het strafschop gebied binnen en schoof de bal be heerst door de benen van keeper Niels van Alphen: 1-0. We zijn aanvallend sterk, creëren kansen, hebben overwicht en dan krijgen we uit het niets een goal tegen. Dan is het vertrouwen een beetje weg", constateerde Schroevers. En wij hebben gewoon een goal nodig om op te leven." In de tweede helft had Oostkapel le het karwei af moeten maken, maar de thuisploeg liet het na om de knoclc-out uit te delen. Daar door bleef De Noormannen in de wedstrijd en lcreeg.de ploeg uit Westkapelle ook waar het op had gehoopt, namelijk de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd kon de vol komen vrijgelaten Erwin Pouwel- se de 1-1 binnenschieten. Twee mi nuten later leek het erop alsof De Noormannen er opnieuw (in sep tember 2011 werd het in Westka pelle -3-2) met de zege vandoor zou gaan. Ditmaal wist Rens de Visser te profiteren van de defen sieve fouten bij Oostkapelle en schoot de 1-2 achter doelman Wil- co Filius. „De organisatie is heel even weg en door middel van een paar gelukkige doelpunten komt Noormannen met 1-2 voor", zo 'Als je vijf minuten voor tijd nog met 1-2 voor staat, dan is het jammer dat het gelijk wordt' verklaarde Kees van der Sluis de te gentreffers. Met nog drie minuten officiële speeltijd op de klok, dwong Oostkapelle dan toch nog de gelijkmaker af Robbie de Nooijer verschalkte met een mooi afstandsschot doelman Van Al phen en zette de eindstand van 2-2 op het bord. „Ik ben niet tevre den met het resultaat. Ik had liever een overwinning gehaald", zei coach Van der Sluis na afloop. „Ik denk wel dat we mogelijkheden hebben gehad om de voorsprong uit te bouwen. Maar misschien is dit wel een juiste afspiegeling." Oostkapelle-De Noormannen 2-2 (1-0). 21. Wouter Verduijn 1-0, 74. Er- win Pouwelse 1-1, 76. Rens de Visser 1-2, 87. Robbie de Nooyer 2-2. Gele kaart: Joël Pattenier, Arjen Pattenier, Robbie de Nooijer (Oostkapelle), Rens de Visser, Niels Dominicus, Theo van Al phen, Menno de Nooijer (De Noorman nen). Scheidsrechter: D. de Witte (Hank). Aantal toeschouwers: 80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32