Spelers van Hoek vinden dat het tijd is voor duidelijkheid GPC Vlissingen houdt ondanks nederlaag de schade beperkt sport 131 Thoolse derby onbeslist Oostkapelle kan voorsprong niet vasthouden |ili_ W 'Ik kan je zo een aantal spelers noemen, die volgend seizoen sowieso bij Hoek móeten spelen. Omdat ze kwaliteit hebben.' Hoek-aanvoerder Giovanni Siereveid (foto) De spelers en technische staf van Hoek houden een zure smaak over aan het thuisduel met Excelsior Maassluis. Een 2-0-voorsprong bij rust wordt in de tweede helft nog uit handen gegeven (2-2). De hoofdklasser heeft nog elf duels voor de boeg, maar het volgend seizoen werpt zijn schaduw al vooruit. door Barry van dér Hooft HOEK - De laatste tijd zijn er steeds vaker kritische geluiden hoorbaar over zijn spel. Dan is hij volgens 'de kenners' te oud, kan hij het niet meer aangelopen krijgen en is een hele wedstrijd spelen niet meer mogelijk. Ferry Alfons lacht die kritiek weg. „Ik loop niet meer zoveel als tien jaar geleden", zei de middenvelder zaterdag. „Maar ik ben wel een betere voetballer dan dat ik tien jaar geleden was." Alfons viert in maart zijn 35e ver jaardag en wordt inderdaad een dagje ouder. Maar dat hij nog steeds van waarde is voor Hoek, liet hij in het thuisduel met Excel sior Maassluis nog maar eens zien. Na tien minuten stuurde hij Guillaume Clinckemaillie op weg naar diens eerste treffer van het sei zoen (1-0), acht minuten later ver dubbelde Alfons de marge zelf (2-0). Fabian Wilson stoomde op over de rechterflank, zag Alfons naar de tweede paal lopen en le verde een voorzet op maat af De middenvelder - door Ruud Pen- nings deze keer 'op 10' geposteerd - tikte van dichtbij binnen en bracht zijn seizoenstotaal daarmee op zeven goals. Hij is daarmee topscorer van een ploeg die pas ze ventien keer scoorde. Het zijn geen slechte cijfers voor een 34-ja- rige middenvelder. Maar hoe zit het met zijn toekomst? Vanuit de spelersgroep klinkt door dat er behoefte is aan duidelijk heid. Met wie wil de club verder? Hoe gaat de selectie er volgend sei zoen uitzien, nu door het bestuur en de sponsorstichting de ambitie is uitgesproken om terug te keren in de topklasse? De enige speler die vastligt is Dimitri van Oppens. De middenvelder werd onlangs voor anderhalf seizoen vastgelegd en kon zaterdag terugkijken op een bevredigend debuut. „Vandaag stond er met Giovanni (Siereveid), Dimitri (van Oppens), Seb (Hermans), Jorrit (D'Haese- leer) en ik eindelijk een volwassen as", aldus Alfons. „Voor rust kon je zien dat er dan veel voetbal in de ze ploeg zit. Met een speler als Van Oppens erbij, zie je dat het niveau op de trainingen omhoog gaat. Daar word je als ploeg beter van. Er is concurrentie, iedereen die in Karakteristiek de basis wil staan moet het op de trainingen laten zien." De Vlissinger wil volgend seizoen ook nog bij Hoek spelen. „Als er dan een goede selectie staat, zou ik misschien best weleens op de bank terecht kunnen komen. Al moet ik nog zien of dat gebeurt. En als het zo is, hoor je mij niet zeuren. Ik ben een volwassen vent. Natuurlijk wil ik hier best nog een jaartje blijven. Maar ik heb nog niks gehoord. Het moet al lemaal niet te lang gaan duren." Zo denken veel spelers erover. Het probleem bij Hoek is echter vooral dat er nogal wat zaken door elkaar heen lopen. Er moet duidelijkheid komen voor volgend seizoen, maar de technische commissie pro beert voor het eind van deze maand nog een speler binnen te halen voor dit seizoen. En onder tussen zijn de onderhandelingen met potentiële trainers ook aan de gang. „Vorige week speelden we tegen ASWH, dat al dertien spelers van de huidige selectie heeft vastgelegd voor volgend seizoen", zei Giovan ni Siereveid. „Dat zijn dus de Hoek-Excefsior Maassluis 2-2 (2-0). 10. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 18. Ferry Alfons 2-2, 77. Kevin Vink 2-182. Sieme Zijm 2-2. Scheidsrechter: JAM. Smit (Op meer). Gele kaart: Dimitri van Op pens, Sebastien Hermans, Jari Vyae- ne (allen Hoek), Stephan van der Velde, Brian Zalmijn, teammanager Richard Rasens (allen Excelsior Maassluis). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi dèjonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveid, Jozué Weever; Dimitri van Oppens, Ferry Alfons, Sebastien Hermans; Guillaume Clinckemaillie (77. Rachid Khali), Jorrit D'Haese- leer (65. Jari Vyaene) en Regilio Pi- door Peter van Kouteren VLISSINGEN - GPC Vlissingen- incas seerde in de eerste klasse C op ei gen veld de achtste nederlaag van dit seizoen. Titelkandidaat WGZ drukte na rust een overwicht uit in twee treffers: 0-2. De Zuid-Hollanders namen daar mee sportieve revanche voor de eerder dit seizoen geleden neder laag tegen GPC. Voor Trainer Jur- riaan van Poelje viel de schade mee. „Verliezen is natuurlijk nooit leuk, maar we hebben geen kaarten ge pakt en de concurrenten zijn niet al te ver weggelopen." Zaamslag en Sliedrecht hielden elkaar in evenwicht. Rijsoord boek te een overwinning en kwam drie punten dichterbij. Maar Almkerk en WC'68 verloren. „Niemand loopt echt weg. Daar kunnen we mee leven", aldus Van Poelje. GPC begon het duel door blessu res en schorsingen zonder de vaste krachten Jord Vermeer, Sven Ron de en Matthijs Lugtenburg. Voor rust hielden beide teams elkaar in evenwicht. GPC Vlissingen prikte een paar keer zonder tot scoren te komen en gaf achterin weinig ruimte weg. Toen na de hervatting ook nog eens Jeroen van Ommen gebles seerd het veld moest ruimen, bleek dat voor de thuisploeg te veel van het goede. De bezoekers profiteerden direct en sloegen via Michael Dell'Avo direct toe (0-1). In de slotfase, toen GPC achterin risico's nam, kreeg WGZ diverse kansen. Michael Dell'Avo benutte er eentje van om de eindstand op 0-2 te bepalen. GPC Vlissingen-WGZ 0-2 (0-0). 65. Michael Dell'Avo 0-1, 85. Michael Dell' bouwstenen waarmee een club verder wil. Zo moeten ze bij Hoek ook denken. Ik kan je zo een aan tal spelers noemen, die volgend sei zoen sowieso bij Hoek móeten spe len. Omdat ze kwaliteit hebben. Als je die jongens weet te behou den, geef je ook een signaal af naar eventuele nieuwe spelers." Alfons (zesde seizoen) en Siere veid (vijfde seizoen) mogen zich onderhand al cultuurdragers noe men bij Hoek, dat zaterdag na 45 minuten spelen door de goals van Clinckemaillie en Alfons op een ruime voorsprong stond. Het bleek echter niet voldoende voor de zevende overwinning van het .seizoen. Excelsior Maassluis gooide het voetbal na rust overboord en koos voor de lange bal op de boomlan ge Kevin Vink. Die strijdwijze le verde Hoek veel problemen op. Het kon nauwelijks onder de Zuid-Hollandse druk uitkomen, zag invaller Niels Vonk de paal ra ken en moest dertien minuten voor tijd de onvermijdelijke 2-1 slikken. Lionel Fitsch, die verder een goede wedstrijd speelde, vergreep zich op de rand van het strafschopge bied aan Vink, die vervolgens de toegekende vrije trap snoeihard binnenschoot (2-1). Jordi de Jong- he moest vier minuten voor de tweede keer de bal uit zijn net plukken. Het schot van Vink werd door de doelman voor de voeten van Sieme Zijm gebokst (2-2). „We pakken een punt tegen een goede ploeg", zei Alfons later. „Toch baal ik van dit gelijkspel, want een 2-0-voorsprong mag je ei genlijk niet meer weggeven." maandag 30 januari 2012 SINT ANNALAND - De Thoolse der by in de derde klasse B van het za terdagvoetbal tussen WHS en Noad'67 eindigde onbeslist. Na ne gentig minuten voetbal stond er een 1-1-stand op het bord. Een enerverende start van beide ploegen leidde tot de openingstref fer aan de zijde van Noad'67, dank zij Frank den Engelsman. Binnen drie minuten stond het alweer 1-1 door een treffer van Arvin de Wit te. Na rust kregen beide ploegen nog wat kansen, maar de derby eindigde in een terecht gelijkspel. Apollo'69 heeft in de vierde klasse A een zege geboekt bij Co- lijnsplaatse Boys: 1-5. De club uit 's-Gravenpolder kwam goed uit de startblokken en stond bij de pauze al met 2-0 voor door goals van Ro bin Braam en Dennis Verburg. Net na rust maakte Sander Nagel- kerke er 0-3 van, waarna Dave Bout de achterstand verkleinde. Jeffrey Otten en Sander Nagelker- ke bepaalden de eindstand op 1-5. OOSTKAPELLE - Het vrouwenvoet- balteam van Oostkapelle heeft za terdag op eigen veld een 2-3-neder- laag geleden. De Zeeuwse hoofd klasser gaf tegen Be Quick een 2-0-voorsprong weg. Oostkapelle kwam goed uit de startblokken. Marieke Kwast zette de thuisploeg op voorsprong. Voor' rust werd het ook nog 2-0 via Kel ly van de Kaap. Na rust kantelde de wedstrijd en kwam Be Quick via twee treffers langszij. Door slordig uitverdedi gen aan de kant van Oostkapelle werd het ook nog 2-3. Door de nederlaag nemen de vrou wen van Oostkapelle de zesde plaats op de ranglijst in. Avo 0-2. Scheidsrechter: H. van Beijster- veld (Dongen). Aantal toeschouwers: 150. Zaamslag-Sliedrecht 2-2 (1-0): Een aantrekkelijk duel. Zaamslag kwam na een kwartier op een i-o-voorsprong door Peter Diele- man die uit een vrije trap van Juriën Dam raak kopte. Na rust drong Sliedrecht de thuisclub in de verdediging. Dat leidde al snel tot de gelijkmaker van Jordy de Jong. Opnieuw kwam de thuisclub op voorsprong. Bij een uitval van Zaamslag ging Dieleman goed door aan de rech terkant. Zijn voorzet werd door Sliedrecht-verdediger Danny Struijk ongelukkig in eigen doel ge werkt: 2-1. Sliedrecht was geenszins aangesla gen en slaagde er via Colin Ree ning in volkomen terecht de eind stand op 2-2 te bepalen. Björn Ronde van GPC Vlissingen gaat er met de bal vandoor. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31