30 Veenstra blijkt gouden greep Serooskerke pakt een pmnt tegen InteSoord maandag 30 januari 2012 P# II i door Rudy Boogert SCHEVENINGEN - Ingmar Quist had halverwege de helft van Schevenin- gen een vrije trap verdiend voor Kloetinge. Nog acht minuten te spelen en Kloetinge keek tegen een 2-1-achterstand aan. Quist ging 'm zelf te nemen. O nee, toch niet. Trainer Diederik Hiensch wil de een indraaiende vrije trap zien en bracht daarom linkspoot Rog ier Veenstra in het veld. Een gou den greep. Met zijn eerste balcontact bracht Veenstra de vrije trap in het straf schopgebied. Een dozijn benen schoot over, onder, naast of langs de bal, waarna deze via de binnen kant van de paal doodgemoede reerd binnenviel. Na een 2-0-ach- terstand halverwege kwam Kloe tinge daarmee kort voor tijd onver wacht op 2-2, waarmee koploper Scheveningen van zijn troon werd verstoten in de hoofdklasse B. Veenstra vierde zijn treffer met een run terug naar de dug-out aan de andere kant van het veld. „Ed gar Verhage, onze tweede keeper, zei: 'Als je scoort, kom je naar mij toe'. Daar ben ik helemaal* niet van, zulke dingen." Maar de eufo rie bracht de supersub er toch toe. Een hossend kluitje Zeeuwen aan de ene kant, een in het Plathaags tierende tribune aan de andere kant. Bij Scheveningen kon het er maar moeilijk in dat er geen driepunter uit het treffen met Kloetinge was geboren. De koploper was de baas op het eigen Houtrust. Halverwe ge was het 2-0 dankzij Nick Brou wer (twintigste minuut) en Mi chael Ros (vier minuten later), met kansen op meer, terwijl Kloe tinge geen bal tussen de palen had gekregen. Na de pauze gooide Kloetinge een portie opportunisme in de strijd. Het probeerde Scheveningen vroeg onder druk te zetten en dat oogstte na tien minuten zowaar ef fect. Mark Schuit pikte een verkeer de terugspeelbal van Samir el Moussaoui op en schoot de aan sluitingstreffer binnen (2-1). Kloe tinge joeg door. Josimar Pattinama had de gelijkmaker op z'n hoofd, maar de kopbal was te simpel. Scheveningen waande zich al een extra week koploper. „Ik was al aan het warmlopen", keek Veens tra terug op de 82e minuut. „Als je warm bent, hoor ik het wel, zei de trainer. Maar toen kwam die vrije trap. Toen moest ik opeens m'n trui uitdoen en er meteen in. Ik ben eigenlijk nooit van de vrije trappen en corners geweest, maar nu wel als ik erin sta." Als linkspoot moest hij de vrije trap indraaien. „Vorige week heb ik in VI een artikel over Rasmus Elm (vrijetrappenspecialist van AZ) gelezen. Volgens hem moet je niet op de kruising mikken, maar net eronder. Ik wil mezelf natuur lijk niet met hem vergelijken..." Maar net als Elm denkt Veenstra er wel over na. „En het maakt niet uit hoe die bal in het doel ging. Hij telt." Het had nog gekker kunnen wor den als eerst Sofyan Azzagari of daarna Josimar Pattinama in bles suretijd nog een kans had verzil verd, maar die weelde hoefde Kloe tinge niet te dragen. Kijk voor een video van de gelijkma ker van Rogier Veenstra op www.pzc.nl. Karakteristiek Scheveningen-Kloetinge 2-2 (2-0). 20. Nick Brouwer 1-0, 24. Michael Ros 2-0, 55. Mark Schuit 2-1, 82. Rogier Veenstra 2-2. Scheidsrechter; S.B. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: El Moussaoui (Scheveningen), Ingmar Quist, Josimar Pattinama, Arjan van der Smissen, Sjors Lankhaar (Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Van der Schee; Lank haar (77. Veldhof), Van der Smis sen, Jansen, Van Rosevelt; Mulder, Schuit, Willemse (50. Azzagari); Quist (82. Veenstra), Pattinama en Schot. In vijftien duels incasseerde Hoek twintig tegen treffers. Alleen Kozakken Boys en Excelsior Maassluis (19) hebben minder tegengoals. Ferry Alfons schiet de 2-0 binnen. Rechts Guillaume Clinckemaillie, die de 1-0 maakte. foto Mark Neelemans door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E speelde Serooskerke op eigen veld met 1-1 gelijk tegen Dinte- loord. Dauwendaele verloor met 2-1 bij Zwaluwe" en Arnemuiden was in een matig duel met 3-2 te sterk voor DFS. De drie Walcherse teams staan op de ranglijst nog steeds in het rechterrijtje. Serooskerke - Dinteloord 1-1: Na het eerste kwartier nam Dinte loord het initiatief In de 38e mi nuut kon Sven Damen, na een voorzet van Davey van Merrien- boer en een misverstand in de de fensie van Serooskerke, voor de 0-1 zorgen. Serooskerke kreeg nog voor rust wat meer grip op de wed strijd en de thuisploeg trok die lijn na rust door. In de 57e minuut kwam het aan de verdiende 1-1. Alex de Visser gaf vanaf de rechter flank een voorzet die door Dinte- loord-speler Marco Schiilemans achter zijn eigen doelman werd ge werkt. De wedstrijd golfde daarna op en neer, zonder dat één van de ploegen echt aanspraak maakte op de overwinning. Arnemuiden - DFS 3-2: Arnemui den kwam via Patrick Siereveld wel op een i-o-voorsprong, maar daarna was het DFS dat de thuis ploeg voetballend de wil oplegde. Meer dan een paar gevaarlijke si tuaties leverde het de ploeg van Edwin Kriens echter niet op. In de tweede helft leidde een kopbal van Mark van Haneghem tot de 2-0 van Leon van Belzen II. In de 82e minuut maakte Jeroen Gref- kens de aansluitingstreffer. Na een prima actie van Marinus Baas schoot Van Belzen in de 90e mi nuut de 3-1 binnen. In blessuretijd kreeg DFS nog een strafschop. Evenals vorige week tegen Bruse Boys scoorde doelman Kevin Ver boom vanaf elfmeter. Zwaluwe - Dauwendaele 2-1: Dauwendaele-trainer Paul Telussa sprak van een wel heel ongelukki ge nederlaag. „We geven de doel punten weg, en maken ze zelf niet", aldus Telussa. Zwaluwe kwam uit een een vrije trap op voorsprong. Gijs van der Made zorgde met een boogbal voor de 1-0. Dauwendaele nam daarna het heft in handen en via Peter van Gorsel, die attent reageerde na een misverstand in de defensie van Zwaluwe, werd het 1-1. Na rust miste Stefan Joosse, na een combi natie met Van Gorsel, een enorme kans op de 1-2. Tim Schonk had het vizier wel op scherp en hielp de Brabantse ploeg opnieuw aan een voorsprong. Nieuwdorp - Internos 2-3: Al na vijf minuten zette Niels Mulder Nieuwdorp op voorsprong, maar drie minuten later kwam Internos via Bart Lips al op gelijke hoogte. Vijf minuten voor rust schoot Tim Brands de ploeg uit Etten-Leur naar een 1-2-voorsprong. Na rust bleef Nieuwdorp aandringen en na een uur resulteerde dat in de ge lijkmaker. Uit een voorzet van Ro derick Gakeer kopte Smaardijk de 2-2 binnen. Twee minuten in de extra tijd dompelde Patrick van Drongelen Nieuwdorp met zijn treffer in diepe rouw. SSV'65 - Yerseke 4-2: SSV-doel- man Roy Sallet hield na een kwar tier spelen Frank Bakker van een doelpunt af en, een minuut later kwam de thuisploeg op voor sprong. Een inzet van Dennis We- ijers werd door Frans Wondergem gekeerd, maar in de rebound scoor de Christiaan Boon alsnog. In de 38e minuut zorgde Urvin van He kelen voor de gelijkmaker en twee minuten later kregen de bezoekers een strafschop. Vanaf de stip zorg de Arjen de Koeijer voor de 1-2. SSV'65 werd sterker en in de 70e minuut zorgde Mitchell van Bel zen voor de 2-2. Met een hard schot hielp Thomas Mattheijer zijn ploeg aan de 3-2. Vijf minuten voor tijd besliste Souliman Abali de wedstrijd. Bruse Boys - Duiveland 3-3: Bru se Boys stond al na acht minuten op een 2-o-voorsprong. Marco Ket ting opende uit een voorzet van Domenique van den Berge de sco re en Van den Berge zorgde zelf voor de 2-0. Robbert de Bruine zorgde uit een vrije trap voor de 2-1 en in de 53e minuut tekende Dennie le Comte voor de 2-2. In de 74e minuut genoot Le Comte opnieuw te veel vrijheid en leek Duiveland op weg naar de zege. In de 88e minuut hielp uitblinker Jos Erades Bru alsnog aan een punt. Klundert - Terneuzense Boys 0-0: Voor rust kreeg Klundert twee grote kansen, maar tot twee keer toe schoot Poger Mukoko voorlangs. In de tweede helft was TerneuzenseBoys tot twee keer toe bij een treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30