29 Historische trilogie Nederlandse veldrijders Niels Albert de held op Belgisch volksfeest Vergeer en Scheffers pakken tennistitels Paes wint en verliest een dubbelfinale Cricketarbiter slaat jongen dood met bat Waterpolotitels voor Servië en Italië Frans Maas is record hinkstapsprong kwijt maandag 30 januari 2012 'Ik verlies het doel niet langer uit het oog en jaag mezelf constant op, in het besef dat elk punt het verschil kan maken' Novak Djokovic, winnaar Australian Open KOKSIJDE - De Nederlandse veldrij ders hebben bij de wereldkampi oenschappen in het Vlaame Koksij- de voor een historische trilogie ge zorgd. De equipe van bondscoach Johan Lammerts won voor het eerst bij een WK drie wereldtitels. Nederland zegevierde bij de junio ren (Mathieu van der Poel), belof ten (Lars van der Haar) en vrou wen (Marianne Vos). Voor Lammerts betekende de zege van Vos de tiende wereldtitel als bondscoach van het veldrijden. „Soms is je aandeel van bonds coach maar klein en soms wat gro ter, maar je probeert met elkaar de ideale voorwaarden te creëren." In 2004 was een ander land zo do minant bij een WK. Toen verover de België het goud bij de junioren, beloften en de mannen. Sinds 2000 staan er bij een WK vier ti tels op het spel. Haar grote passie voor de fiets be zorgde de 24-jarige Marianne Vos haar vierde wereldtitel op rij in de cross en de vijfde in haar loop baan. Gezien haar grote over macht dit seizoen had niemand in de Belgische kustplaats een andere winnares verwacht. Vos behaalde voor de WK vijftien overwinningen op rij. Alleen in haar eerste wedstrijd, de race om de wereldbeker in Koksijde, moest ze genoegen nemen met de twee de plaats achter Daphny van den Brand. Van den Brand leek de enige die Vos kon bedreigen. Maar de kleine blonde Brabantse was in het laat ste WK uit haar loopbaan niet goed genoeg. „Ik blies mezelf in het begin op. Er zat niet meer in, maar ik ben blij met mijn tweede plaats." De Belgische Cant werd derde. KOKSIJDE - Niels Albert groeide gis teren in Koksijde uit tot de grote held op een Belgisch volksfeest. Voor ruim 60.000 uitzinnige land genoten veroverde hij voor de tweede- keer in zijn loopbaan de wereldtitel veldrijden. Rob Peeters en Kevin Pauwels on derstreepten met hun tweede en derde plaats de grote overmacht van de Belgen in de koningsklasse van de cross. Niels Wubben was op de 15e plaats de beste Nederlander, Ger- ben de Knegt finishte als 17e. „Ik wilde het ook graag goed doen", zei De Knegt. „Maar ik ben vorig week gevallen en met De Knegt was nauwelijks van de hectische start bekomen toen Niels Albert er al vandoor ging. De Belg sloeg met een in de eerste ronde al een beslis send gat. „Als ik hier wilde win nen, wist ik dat ik er meteen voor moest gaan. Na het Belgisch kam pioenschap heb ik gezegd: die we reldtitel is voor mij", aldus Albert, die in 2009 in Hoogerheide ook al wereldkampioen werd. Albert in vesteerde extra in het rijden op de zandstroken. Op het strand tijdens een trainingskamp in Spanje bootste hij het parkoers na. „Ik voelde me thuis op het zand. Dat was absoluut in mijn voordeel." Achter Albert eindigden zes ande re Belgen in de top tien. Vooraf werd titelverdediger Zdenek Sty- bar als kanshebber gezien, maar de Tsjech heeft veel op de weg gere den en had een offday. De Bel gische bondscoach Rudy de Bie noemde de overmacht jammer voor de sport. „Maar in België kie zen goede renners nu eenmaal voor de cross. In andere landen is dat anders. Dat maakt het ver schil." MELBOURNE De Nederlandse rolstoeltennissters Esther Vergeer en Maikel Scheffers hebben de Australian Open op hun naam geschreven. Vergeer won voor de negende keer door in een Nederlandse finale Aniek van Koot geen game te gunnen. De partij duurde amper 47 minuten. Maikel Scheffers versloeg de Frans man Nicolas Peifer in drie set (3-6 7-6 6-0). Het was de tweede keer dat hij een Grand Slamtitel verover de. Vorig jaar won hij op Roland Garros. MELBOURNE De Indiase tennisser Leander Paes en de Tsjech Radek Stepanek heb ben de dubbeltitel veroverd op de Australian Open. Het ongeplaatste duo was in de finale verrassend te sterk voor de favorieten Bob en Mi ke Bryan uit de VS: 7-6 (1) 6-2. De Amerikaanse Bethanie Mat- tek-Sands en de Roemeen Horia Te- cau wonnen het gemengddubbel- spel. Het tennisduo versloeg in de finale de Russische Elena Vesnina en de Indiër Leander Paes met 6-3 5-7 en io-3 (supertiebreak). DHAKA Een scheidsrechter heeft bij een cricketwedstrijd in Bangladesh een vijftienjarige toeschouwer zo hard met een bat op zijn hoofd geslagen, dat de jongen later aan een hersen bloeding overleed. De jongen ren de het veld op tijdens een amateur wedstrijd en begon ruzie te maken met de arbiter, die in zijn ogen een verkeerde beslissing had genomen. De umpire greep het slaghout van een speler en sloeg Islam hard op het hoofd. De politie is een zoek actie begonnen naar de scheids rechter, die zich heeft verscholen. EINDHOVEN De Nederlandse waterpoloërs heb ben het EK in Eindhoven afgeslo ten als tiende. Kroatië was in de laatste wedstrijd veel te sterk voor Oranje: 16-4. Servië werd kam pioen door in de finale Montene gro met 9-8 te verslaan. Bij de vrouwen greep Italië de euro- pese titel. De ploeg, die in de kruis- wedstrijd na strafworpen Oranje elimineerde, toonde zich in de fina le met 13-10 te sterk voor Grieken land. De Nederlandse vrouwen werden zesde. KENOSHA Fabian Florant heeft het Neder lands indoorrecord hinkstapsprin- gen aanzienlijk scherper gesteld. Hij kwam bij wedstrijden in het Amerikaanse Kenosha tot een af stand van 16,75 meter. Het oude re cord van Goesenaar Frans Maas da teerde van 1988 en stond op 16,24 meter. De 28-jarige Florant, lid van atle tiekvereniging Haag Atletiek, had een persoonlijk record van 16,14 meter. Hij was al in het bezit van het Nederlands record outdoor: 16,65 meter. Victoria Azarenka Novak Djokovic (Ser/1- Rafael Nadal (Spa/ Victoria Azarenka (WRu/3)";'-Mana SjarapQva (Rus/4) 6-3 60 finalisten Duur wedstrijd Dubbele fouten Winners Onnodige fouten Breekpunten Gewonnen punten Percentage eerste service

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29