De Kuip koestert held Guidetti SPORT Net als tegen FC Twente scoort Zweedse Feyenoord-spits ook tegen Ajax drie keer John Guidetti maakt het publiek in de Kuip nog maar eens gek tijdens de gewonnen Klassieker tegen Ajax. De Zweed was met drie goals opnieuw de gevierde man. John Guidetti tilt Feyenoord in zijn eentje naar een hoger ni veau. De Zweed scoort in de Klassieker tegen Ajax (4-2) drie keer en doet zelfs de wave mee met de fans. „Jullie weten toch dat ik gek ben", zegt hij na een memorabele wedstrijd. door Hans Leber ROTTERDAM - Net als eerder dit sei zoen tegen FC Twente (3-2) scoor de de negentienjarige John Guidet ti gisteren drie keer. Géén origine le hattrick (opeenvolgend in één helft) dit keer, maar de speelbal kreeg de aanvaller wel weer mee naar huis. Met de bal onder zijn arm maakt 'Crazy John' na de wedstrijd een gehaaste indruk. „Sorry guys, ik moet naar de directeur."-Directeur Brian Marwood van Guidetti's club, Manchester City dat hem aan Feyenoord verhuurde, en de Franse oud-international Patrick Vieira zaten op de jonge Zweed te wachten na de wedstrijd. Onge rust werden ze er bij Feyenoord niet van, dat het tweetal de Zweed live had zien excelleren. Volgens Feyenoord staat vast dat Guidetti dit seizoen in Rotterdam se dienst zal afmaken. Dat Guidet ti ook na dit seizoen voor Feye noord zal spelen, is echter minder aannemelijk, gezien zijn prestatie curve. Guidetti zelf („daar ben ik nu nog helemaal niet mee bezig, ik heb het hier enorm naar mijn zin") zegt er niets over, Feyenoord zegt er niets over, in Manchester zeggen ze er niets.over. In Rotterdam wordt wel steeds meer duidelijk dat de malle Zweed - gisteren deed hij op het veld zelfs de wave met het publiek mee - heel Feyenoord in zijn eentje draagt en naar een ander niveau brengt.- Trainer Ronald Koeman was na dien lovend. „Het is heel bijzonder dat een speler van negentien dit kan, dat zie je maar zelden. We zul len hem kort houden, met zijn bei de beentjes op de grond laten staan, maar John doet het fantas foto Willem Vernes/ANP tisch. Je kan een grote mond heb ben, maar dat moet je dan wel ie dere keer waarmaken. Hij doet dat. Heel knap. Hij trekt de hele groep met zich mee." Guidetti zelf begon na zijn wed strijd een dankriedel aan de medi sche staf van Feyenoord en de art sen in het ziekenhuis die hem on danks een zware amandelontste king weer op tijd op de been kre gen. Met de speelbal onder de arm - het gebruik in het voetbal wil dat spelers na een hattrick de bal mee naar huis krijgen - wipte Guidetti onrustig van het ene op het ande re been. Of hij echt de wave stond te doen? „Ja! Maar jullie weten toch dat ik gek ben. Ach man, ik ben zo blij voor de fans, ik keek ze in de ogen en zag hoe blij ze wa ren, hoe belangrijk dit voor ze is. Ik ben heel erg blij en trots dat ik dit voor ze heb mogen doen." pagina 26 en 27: Feyenoord doet weer mee in Klassieker Het gebaar vertelt het verhaal van Feyenoord-Ajax: John Guidetti heeft drie keer gescoord. foto Marco de Swart/ANP MAANDAG 30 januari 2012 25 Djokovicwint Spelers van Hoek Australian Open vinden het tijd voor vanNadal 28 en 29 duidelijkheid 30 en 31 ;nnge°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25