Bushalte niet dichterbij zorgcentrum pleiten in wedstrijd Advocaten Aanpassing busdienst Ter Reede zou nadelig zijn voor bereikbaarheid.ziekenhuis en Middengebied Vlissingen Automobilist rijdt met te veel drank op Koperdieven stelen voor duizenden euro's Brandweer zoekt naar drenkeling in kanaal almanak Dialect 1L_ MAANDAG 30 januari 2012 13 Turnwedstrijd trekt honderden VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.45 uur op de Spuistraat in Vlissingen een 26-jarige man uit die plaats aange houden. De man trok eerder de aandacht omdat hij in zijn auto met hoge snelheid door de Aagje Dekenstraat reed. Hij bleek te veel te hebben gedronken en ook niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. 'S-HEER ARENDSKERKE Van het terrein van een bedrijf aan de Nijverheidsstraat in 's-Heer Arendskerke zijn afgelopen week einde enkele honderden meters ko perkabel gestolen. De kabels vertegenwoordigen een totale waarde van enkele duizen den euro's. De diefstal is gebeurd tussen vrij dagavond 23.00 uur en zaterdagoch tend 05.50 uur. MIDDELBURG De brandweer is in de nacht van za terdag op zondag uitgerukt na een melding dat er bij de Blauwedijk in Middelburg een drenkeling in het kanaal zou zijn. De melding kwam rond 4.00 uur binnen. De brand weer ging met een tankauto, auto ladder en duikwagen ter plaatse om te zoeken. Tegen 5.00 uur is de actie beëindigd. Er is geen drenke ling aangetroffen. Tip? redactie@pzc.nl Dat bedrijf in Middelburg heeft ver schillendefilialen in de provincie. Er is er eentje in Goes, eentje in Zierik- zee en eentje in Terneuzen. In dat laatste kantoor werken rasechte Zeeuws-Vlamingen, compleet met zangerige tongval. Deze collega's melden zich dagelijks telefonisch in Middelburg om de werkzaamheden te bespreken en te overleggen. Het kantoor in Middelburg heeft veel 'importcollega's' van buiten Zee land. Eentje komt er uit Hilversum en hij spreekt Nederlands volgens het Groene Boekje. Laatst had hij een col lega uit Terneuzen aan de lijn. Die stak onvervaard van wal. Onze Hil versummer hoorde het even aan en zei toen: „Even wachten hoor, dan kan ik de ondertiteling aanzetten." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De zaak Linda Lo ban versus Wonka Chocolade BV, daarvoor stonden de advocaten Jorg van de Watering en Mirjam Tange-Visser zaterdag voor de rech ters in Middelburg. Het betrof een fictieve zaak; één van de zes die za terdag tijdens de jaarlijkse Zeeuw se Pleitwedstrijden werd behan deld. Deze wedstrijden zijn be doeld voor jonge advocaten. In to taal deden er zaterdag twaalf mee, afkomstig van advocatenkantoren uit Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen en Oostburg. Van de Watering, van Boogaard Advocaten in Middelburg, pleitte voor het ongedaan maken van het ontslag dat zijn cliënt Loban had gekregen nadat ze afgekeurde cho cola van Wonka mee naar huis had genomen. Zijn opponent, Mir jam Tange-Visser van Justion Ad vocaten in Middelburg, verdedigde Wonka en wees op het verbod dat gold voor het meenemen van, ook afgekeurde, chocola. De drie rechters hoorden hun be togen aan. Zij waren zaterdag de ju ry. Die bestond uit Ludo van Dij- ke, president van de rechtbank in Middelburg, Suzanne Kuypers, rechter in Middelburg en Thierry Denys, president van de rechtbank in Brugge. Zij kozen Ronald Pieter- se van Adriaanse Van der Weel in Middelburg tot winnaar van de Zeeuwse Pleitwedstrijden 2012. door Maurits Sep VLISSINGEN - Ouderen die in Ter Reede in Vlissingen wonen, krij gen geen bushalte dichterbij de hoofdingang van het woonzorg centrum. Aanpassing van de buslij nen zou weer slecht zijn voor de busverbinding met het ziekenhuis en voor de bewoners van het Mid dengebied. Dat antwoordt het college van B en W van Vlissingen op vragen van GroenLinks. Die partij reageer de op klachten van bewoners van Ter Reede dat zij tegenwoordig ver der moeten lopen naar de dichtst bijzijnde bushalte en vroeg het ge meentebestuur of de halte ver plaatst kan worden van de Koude- kerkseweg richting de hoofdin gang aan de Vredehoflaan. Dat kan niet, stelt het college. Als de busroutes worden aangepast ten gunste van bewoners van Ter Reede, hebben andere Vlissingers daar weer last van. Aanpassing van de dienstregeling bij Ter Reede zou gevojgen hebben voor de ver trektijden op alle haltes op die bus lijn. Dat zou vooral nadelig zijn voor de busverbinding met het zieken huis, iets verderop aan de Koude- kerkseweg. Die route zou komen te vervallen. Dat vindt het Vlissing- se gemeentebestuur 'zeer onge wenst'. Bovendien wordt de bushalte aan de Koudekerkseweg bij Ter Reede ook gebruikt door bewoners van het Middengebied. Die zouden op hun beurt weer verder 'moeten gaan lopen als de halte wordt ver plaatst. Eén van de redenen voor Groen Links om te vragen om verplaat sing van de halte is dat de bewo ners van Ter Reede dan ook ge makkelijker naar het strand kun nen. Volgens B en W kunnen ze dat toch wel, omdat er in de zo mer een speciale zomerbus rijdt die bij de Leeuwentrappen stopt. Buiten de zomer zijn er niet zo veel mensen die met de bus naar het strand willen. Bovendien merkt het college op dat de bushalte moeilijker bereik baar is geworden doordat Ter Ree de intern is verbouwd. Daardoor kunnen bewoners niet meer via een korte route binnendoor naar de Koudekerkseweg. Er is nog wel een wat langere route binnendoor. im&esmmsmsmmmmmmmsmsmmmsi mmmmmmma ss 'i es mm bus BS ssons 11 bhsmb Jorg van de Watering van Boogaard Advocaten in Middelburg pleit voor zijn wegens diefstal van chocola van haar werkgever Wonka ongedaan te maken. fictieve cliënt Linda Loban en vraagt de rechtbank het ontslag dat zij kreeg foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13