binnenland9 Maak uw woonwens S@f5)=§) kenbaar... ...om uw huis sneller te verkopen! NVM Moord voor 100 euro in Arnhem Arie Slob, Aydin Akkaya, Leyla Qakir, Yassin Elforkani, U wilt ook eerst uw eigen huis verkopen voordat u gaat kijken naar een andere woning? Heel begrijpelijk. Maar als iedereen er zo over denkt, blijft de markt muurvast zitten. Als u en andere huizenbezitters echter heel duidelijk aan geven wat voor woning u wenst als uw eigen huis is verkocht, zijn we veel sneller in staat om "treintjes" te maken van mensen die huizen willen kopen en verkopen. Laten we samen de markt weer in beweging zetten: ga vandaag nog naar uw NVM-makelaar en vertel hem uw woonwens top-3! Alvast bedankt! Kijk ook op nvm.nl. Goed gevoel. NVM. zaterdag 28 januari 2012 fractievoorzitter ChristenUnie „Crisisaanpak kabinet Rutte: boerkaverbod instellen. Zo komen we er wel." zie onze website:binnenland Minister Spies over instemming kabinet met boerkaverbod Of het boerkaverbod er uiteinde lijk komt, is overigens onzeker. In de coalitie wordt er rekening mee gehouden dat het wetsvoorstel de behandeling in de Eerste Kamer, waar de gedoogcoalitie geen meerderheid heeft, niet over leeft. De coalitiepartijen (CDA en WD) zouden daar niet om treuren. „We-zijn niet tegen een verbod, maar zouden zelf waar schijnlijk geen wetsvoorstel heb ben ingediend," aldus een bron eerder deze week. De PW had zelf in de vorige kabi netsperiode ook al een wetsvoor stel ingediend om het dragen van boerka's te verbieden, maar dat voorstel is tijdens de parlementai re behandeling gestrand. De Raad van State, het belangrijkste advies orgaan van de regering, oordeelde er destijds vernietigend over, om dat het in strijd was met de gods dienstvrijheid en discrimineerde. Deze week werd bekend dat de Raad uiterst kritisch had geoor deeld over het huidige voorstel. voorzitter van het Inspraakorgaan Turken „Dit is weer zo'n besluit waarbij de overheid niet goed heeft nagedacht over de consequenties. Vrouwen die nu alleen met een boerka naar buiten durven of mogen, zul len thuisblijven. Nu staan ze in de samenleving en hebben ze contact. Straks zitten ze binnen en ziet niemand ze meer. En dat onder het mom van een popiejopiewet die zogenaamd opkomt voor de rechten van de vrouw." voorzitter van moslimvrouwenorganisatie Al Ni sa „Wij zijn nooit voor een boerkaverbod geweest. Volgens ons moet een vrouw zelf kunnen beslissen om er een te dragen. Zelfbeschikking staat voor ons voorop. Het zou nu best kunnen dat sommige vrouwen demonstratief op straat een boerka gaan dragen, maar er zullen zeker ook vrouwen zijn die nu niet meer hun huis uitkomen." jongerenimam Amsterdam „Ik maak me zorgen over de verschuiving binnen de samen leving als het gaat om de beperking van vrijheden. Helaas worden vrouwen die een boerka dragen nu nog meer be perkt. Ik hoop dat de Eerste Kamer er niet mee instemt." ARNHEM - De 14-jarige jongen uit Capelle aan de IJssel, die vorige week zaterdag een meisje van 15 jaar in Arnhem neerstak, zou 100 euro hebben gekregen voor zijn daad. Dat vertellen medescholie ren en vrienden van het slachtof fer elkaar via sociale media als Twitter. Ook de politie onderzoekt of er geld is betaald voor de aanval op de Arnhemse, die enkele dagen later aan haar verwondingen over leed. De Capellenaar zou zijn inge huurd door een 17-jarige inwoner van Rotterdam. De Rotterdammer deed dat op aandringen van zijn vriendin, een 16-jarige Arnhemse. Dit meisje is gisteren door de rech- ter-commissaris in Arnhem voor veertien dagen in- bewaring ge plaatst. Het voorarrest van beide jongens is al eerder verlengd. Het 15-jarige slachtoffer is donder dag in besloten kring begraven. Op het Lorentz Lyceum, waar beide meisjes op school zaten, is een her denking gehouden. Het slachtoffer en de 16-jarige waren goede vrien dinnen. Het 15-jarige meisje zou een roddel hebben doorverteld over haar vriendin, wat de aanlei ding zou zijn geweest voor de dra matische gebeurtenis. Justitie ziet de Rotterdammer als degene die heeft aangezet tot moord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9