'Funhouse in Renesse terug naar de basis' zeeland 123 Geen steun voor oproep uitsterfbeleid Wind stunt met cola 'Voor i juli klaar' 'Kinderpardon hoort niet thuis in raad' Van der Meer tijdelijk burgemeester Flakkee Kindertheatergroep Cursus 'Het verhaal treedt op in Diekhuus achter het portret' MIDDELBURG zaterdag 28 januari 2012 Tegenover Delta Warenhuis gaapt nu nog een gat In het verleden werd het gebruikt als terras. Binnenkort start de bouw van het Funtastic Casino, dat op 1juli de deuren moet openen. Met de bouw van het Funtastic Casino knapt de Hogezoom op, worden gokkers van gezinnen ge scheiden en breidt het aanbod slechtweervoorzieningen uit. Volgens Alexander Loontjens passen zijn plannen helemaal in het toekomstbeeld van Renesse. door Joeri Wisse Waar bezoekers van het Funhouse in Renesse nu nog een gokje wagen op één van de fruitmachines of geld inzet ten op de geautomatiseerde roulet tetafel, spelen over een maand of vijf kinderen in een ballenbak. Met het groene licht dat de ge meenteraad deze week heeft gege ven aan de bouwplannen van het Funtastic Casino aan de Hoge zoom in Renesse, kunnen de plan nen van de firma Loontjens uit Middelburg definitief doorgaan. Directeur Alexander Loontjens laat er geen gras over groeien. „Bin nen een paar weken beginnen ze met bouwen, juli moet het nieu we pand klaar zijn." Het fysiek scheiden van gokauto maten en familievermaak, zoals ra- cesimulatoren, behendigheidsspe len en indoor-kermisattracties is een lang gekoesterde wens van de Middelburgse onderneming. „Men sen die komen gokken, verblijven straks in een rustiger omgeving, waar ze geen last hebben van het geluid van de andere automaten", zegt Loontjens. „De nieuwbouw krijgt meer cachet, echt een casino sfeertje", vult Thijs Koopman, be drijfsleider van het Family Funhou se aan. De ruimte die in het Fun house ontstaat wordt -ook uiter lijk voor juli- opgevuld met at tracties voor de kleinste kinderen. Daarmee gaat het vermaakpaleis terug naar de basis, stelt Loont jens. „In 1970 openden we hier on ze tweede vestiging, met flipper- 'Uitbreiding van familie- vermaak in Funhouse past bij veranderend ima go van Renesse' kasten en bowlingbaantjes. We gaan weer terug naar het vertrek punt van toen." Volgens Loontjens past het goed in het voornemen om Renesse meer het imago van familiebadplaats aan te meten. „We zien nu al dat er een veel an der publiek binnenkomt dan vijf tien jaar geleden", zegt hij. Toch blijft er ook vraag naar een voorziening met gokautmaten. „Dat zijn de oudere toeristen, de gemiddelde leeftijd ligt rond de dertig jaar", schat hij in. Van de weerstand met name vanuit het CDA tegen zijn plannen, snapt hij niet veel. „Er komen niet meer toe stellen die onder de wet op kans spelen vallen." Volgens Loontjens geeft: het bedrijf Renesse een 'kwa liteitsimpuls'. De gevel van het Funhouse wordt opgeknapt, het gat tegenover Delta Warenhuis wordt bebouwd met een 'ingeto gen' gebouw van Funtastic. Om het gat te bebouwen, heeft Loont jens ook het naastgelegen restau rant Plenty's aangekocht. „Dat wordt verbouwd en krijgt een be tere uitstraling. We hopen dat de rest van Renesse daar in meegaat." Voor meer informatie bel 0113 - 37 24 74 kijk öp www.veerwegkamperland.nl ZIERIKZEE Een meerderheid van de raad van Schouwen-Duiveland wil de vin gers niet branden aan landelijke po litiek. Dat bleek toen de Groen- Linksffactie steun vroeg voor een generaal kinderpardon. WD, CDA, Alert! en LSD vinden de discussie over een generaal pardon voor asielzoekende kinderen niet thuis horen in de gemeentepolitiek. Daarom gaven ze geen steun aan de motie om Minister Leers te vra gen om een kinderpardon. GroenLinks, PvdA en Christen- Unie steunen het verzoek wel. OOSTFLAKKEE CDA'er Huub van der Meer is be noemd tot waarnemend burge meester van de gemeente Oostflak- kee. Die functie combineert hij een maand met het waarnemend bur gemeesterschap in Strijen. Van der Meer (68) blijft de eerste burger van Oostflakkee tot de verwachte gemeentelijke herindeling op Goe- ree-Overflakkee per 1 januari 2013. Zijn waarnemerschap in Strijen loopt op 1 maart van dit jaar af. Van der Meer is de opvolger van Jan Heijkoop, die burgemeester wordt van Hendrik-Ido-Ambacht. MIDDELHARNIS ZIERIKZEE Kindertheatergroep Max Verstap pen speelt zaterdagmiddag 4 fe bruari de voorstelling En toen....van vroeger. Het is een muzikaal verhaal over een stokoude poppenspeler die nog eenmaal het wel duizend jaar oude sprookje van 'de Kikker en de Prinses' probeert op te voe ren. Hij neemt zijn publiek vol ver ve mee naar ver vervlogen tijden. Tot zijn schrik blijkt echter dat de poppen niet doen wat hij van ze verwacht. De voorstelling begint om 14.00 uur. Bij de Zeeuwse Volksuniversiteit begint dinsdag 31 januari de cursus 'Het verhaal achter het portret: vijf eeuwen Europese portretkunsf Aan de orde komt of portretten al leen maar afbeeldingen van men sen zijn of dat er meer schuil gaat achter deze vorm van kunst. In drie lessen van twee uur wor den veel aspecten van het portret belicht. Bij voldoende belangstel ling wordt een excursie naar het Mauritshuis in Den Haag aan het programma toegevoegd. door Melita Lanting Past een zaak met kansspelen wel in een familiebadplaats? Die vraag stelde het CDA zich enkele weken geleden. Afgelo pen donderdag kwam de partij met een motie. Daaruit blijkt dat de partij vindt dat dit niet kan. 'Er is een risico op gokverslaving, men sen kunnen in geldproblemen ko men en het doet het imago van Renesse geen goed', aldus het CDA. De partij riep het college op om niet in te gaan op nieuwe verzoe ken voor meer ruimte voor kans spelen en 'onverwijld door te pak ken met het omvormen van Renes se tot gezinsbadplaats'. De motie kon niet rekenen op veel begrip bij de meeste andere fracties. Vooral het feit dat het CDA de afgelopen jaren bij de behandeling van de verordening speelautomaten zich nooit op deze manier tegen speel automaten heeft gekeerd zat veel fracties dwars. „Opvallend", consta teerde Petri d'Anjou droogjes. „In 2009 is de verordening vastgesteld GOES - Een smaakles met chef Pierre Wind is niet van risico's ont bloot, merkten gisteren zo'n 250 leerlingen van Goese basisscholen. Ze werden door Edudelta College onthaald op een smaakles van de mediapersoonlijkheid en topkok ter introductie van de themaklas We reldkeuken die Edudelta volgend schooljaar aanbiedt aan vmbo-scho- lieren. De energieke Wind onderwierp hen aan blindproeverijen en, als klap stuk, de bruisende cola- en men- tos-test. foto Izaak Verkeste Zie ook video op pzc.nl/video en in 2011 is de verordening gewij zigd. Beide keren is het voorstel met algemene stemmen aangeno men." Fractievoorzitter Bea Flach (CDA) ging op de koerswijziging sinds eind vorig jaar niet echt in. Ze zei wel dat het splitsen van de huidige speelautomatenhal in een hal voor volwassenen en een voor het hele gezin eigenlijk betrokken had moeten worden bij de vaststel ling van het Masterplan Renesse. Aan dit masterplan moet nog wor den begonnen. Ze kreeg wel steun van Alert!, SGP en GroenLinks. DE STELLING Het nieuwe theater De Weverij wordt een maatje te groot voor fïZi Reageer op pzc.nl UW MENING 750 reacties Gokhallen horen niet thuis op Schouwen-Duiveland eens ■■■■■■■■49% oneens ■■^■■51% Noordboiwerk 13 Royaal en statig half- vrijstaand HERENHUIS (1.100 m3) op toplocatie met tuin en vrije achterom Vraagprijs 725.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95