Hoop op verscheping mosselzaad SCHOUWEN-DUIVELAND Willeke weet nog steeds een zaal aan zich te binden Onderzoek wijst uit dat er geen 'foute organismen' op percelen Oosterschelde leven k 0 Zaterda3 28 januari F0LVRI J www.westerscheldetunnel.ni Auto glibbert sloot in almanak Met Bom (2) ZATERDAG 28 januari 2012 21 Funhouse in Renesse terug naar de basis 22 en 23 door Melita Lanting Z1ERIKZEE - Er gloort hoop voor de mosselkwekers. Uit onderzoek is gebleken dat op de mosselpercelen in de Oosterschelde geen pro bleemorganismen zijn gevonden die niet gewenst zijn in de Wad denzee. Dat zei voorzitter Jan Schot van de visserijvereniging Helpt Elkander in Zierikzee giste ren tijdens de jaarvergadering.. Enkele honderden monsters zijn eind vorig jaar en begin januari on derzocht door bureau Gimaris. Daarin is geen enkele probleem soort aangetroffen.' Voor mossel kwekers is dit goed nieuws omdat hiermee een belangrijke hobbel is weggenomen voor het krijgen van een vergunning om mosselzaad vanuit de Oosterschelde naar de Waddenzee te brengen. In de Waddenzee groeien de mos selzaadjes tegenwoordig sneller op tot eetbare exemplaren dan in de Oosterschelde. Of de mosselzaad jes dit voorjaar nog daadwerkelijk verscheept kunnen worden naar de Waddenzee is overigens nog niet zeker. Daarover moet nog een besluit worden genomen. Verder klonk in de toespraak van de voorzitter toch wel de nodige zorg voor de toekomst door. Voor het tweede achtereenvolgende jaar was er geen zaadval op de bodem. „De voorraden mosselen op de percelen slinken en dat betekent dat er een paar magere jaren aan zitten te komen", aldus Schot. Ook de opbrengst van het lopende mosselseizoen valt tegen. Dat is volgens Schot deels te verklaren door de tegenvallende groei van de mosselen, zeker op de Ooster schelde. Voor de handkokkelvissers was er het afgelopen jaar goed nieuws. Sinds zeven jaar was er weer een goede broedval van kokkelzaad. „En dat biedt perspectief voor de toekomst." Ook in de kreeftenvisserij gaat het niet slecht. Schot pleit er wel voor dat er een betere afstemming komt tussen de opening van het kreeftenseizoen en de daadwerke lijke start van de verkoop. Nu wordt het seizoen met veel bomba rie geopend terwijl het nog een week duurt voor de eerste kreeft op de veiling komt. Voor de palingsvissers die lid zijn van visserijvereniging Helpt Elkan der was er over het afgelopen jaar weinig goed nieuws te melden. Met de palingstand gaat het wel onverminderd slecht. BURGH-HAAMSTEDE - 'Ik ben er nog', zong Wil leke Alberti gistermiddag in volle overtuiging bij de feestmiddag Goud van Oud in Sportcen trum Westerschouwen. Met recht, want zij wist de zaal met 850 ouderen volledig aan zich te binden. Zij deed dat met nostalgisch repertoire en met hits als ode aan haar vader, zoals 'De glimlach van een kind' en 'Niemand laat zijn eigen kind alleen'„Ik kan zingen wat ik wil, maar zodra ik die 'Twee Motten' inzet, wordt het echt feest", constateerde de zange res zelf nadat zij op dit lied van Dorus in polo naise met' vele mensen achter zich de zaal door was gegaan'. Wie de kans kreeg raakte Willeke even aan of omarmde haar. foto Ronald den Dekker 24 M^urikf- wee' ftegeljyk! Tip? redactie@pzc.nl ABSDALE - Een automobilist (19) uit de gemeente Hulst is gisteren rond 7.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Plaat straat bij Absdale. Hij voelde in een bocht op de pol derweg dat zijn auto begon te glij den en probeerde te remmen, maar schoof in een naastgelegen sloot. De brandweer heeft hem bevrijd. Hij is ter controle naar het zieken huis in Terneuzen gebracht. Ook hij heette Bom 'vanachteren'. Al leen heette hij geen Nelleke. Maar de ze Bom was een echte gourmand. Le- vensgenieten was het motto en met het Belgische land in de achtertuin werd er graag, en zo vaak als moge lijk, telefonisch een tafel gereserveerd in één of ander culinair paleisje. Op het eind van het gesprek werd ter be vestiging gevraagd naar zijn naam. „Bom, meneer." „Pardon?" „Bernard-Otto-Marie, meneer, tot vanavond." Op de afgesproken tijd stelde hij zich voor aan de restaurateur: „Bom is de naam." „Ah, meneer, dan zijt gij die meneer met de vele voornamen? Tafel vier voor u, alstublieft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93