sport 137 'Misschien breken ze mijn been nog een keer' SPORTFOTO VAN DE WEEK Sport |sGezondheid zaterdag 28 januari 2012 Herkent u ze? Ze heeft blond haar, kreunt wat af op de tennisbaan en speelt vandaag de fina- Sjarapova won het duel en neemt het vandaag in de eindstrijd op tegen Victoria Azarenka, Ie van de Australian Open. Inderdaad: u ziet het silhouette van Maria Sjarapova, serverend in ook al zo'n uitbundig kreunende tennisster. De winnares van het Grand Slamtoernooi mag haar halve finale tegen de Tsjechische Petra Kvitova. zich dus ook'de koningin van de schreeuw'noemen. foto John Donegan/AP Sporters worden vaak ge hinderd door pijntjes of blessures. Wat kunnen ze eraan doen? Hoe kunnen ze die voorkomen? In deel 19: pinnen en schroeven. Afgelopen zaterdag, na de uitwedstrijd tegen ASWH, was Ray mond Wolff flink over de zeik. „Er moet nu iets ge beuren aan mijn been", zei hij met een stem vol frustratie. „An ders stop ik met voetballen." De middenvelder hep bijna twee jaar geleden, in maart 2010, in het shirt van Vlissingen een dub bele beenbreuk op. Bij Hoek maakte hij dit seizoen zijn ren tree, maar de oude Raymond Wolff is hij nog niet. „Ik heb zóveel last van mijn lin kerbeen", vertelde hij in Hen- drik-Ido-Ambacht. „Moet je kij ken!" Littekens, blauwe en gele plekken; een blik op het been van Wolff maakte veel duidelijk. „Ze hebben destijds een pin en schroeven in mijn been gezet. Die schroeven heb ik er al uit la ten halen, maar die pin zit er nog. Bij elke stap die ik zet voel ik heel veel pijn. Ik durf de duels niet vol aan te gaan en kan niet honderd procent functioneren. Je wilt niet weten wat ik alle maal slik voor een training of wedstrijd. Diclofenac, ibuprofen; ik heb alle pijnstillers al gepro beerd. Maar daardoor kreeg ik ook weer last van mijn maag." Wolff had al geruime tijd het ge voel dat er tijdens de eerste ope ratie in Vlissingen iets niet goed was gegaan. „Ik ben daarna drie of vier keer terug geweest. Dan keken ze naar mijn been en kreeg ik te horen dat het er pri ma uitzag." Daar klopt weinig van, bleek gistermiddag in Ant werpen. Via zijn ploeggenoot Jorrit D'Haeseleer kon Wolff bij de Belgische chirurg Lagae te recht. „Hij keek samen met een collega naar mijn been en daar na keken ze elkaar lachend aan. Het bleek dus vijftien graden te scheef te staan. Dat is toch onge lofelijk!" De Vlissinger heeft dus bijna twee jaar lang rondgelopen met een been dat scheef staat. „Daar baal ik echt van. Aan de andere kant ben ik blij dat hèt nu waarschijnlijk verholpen kan worden." Daarvoor kreeg Wolff in Antwer pen twee opties voorgelegd. Maandag moet hij terug naar Bei- Tips? mail naar sport@pzc.nl gië en gaan drie chirurgen er naar kijken. Wolff: „Ze hadden het erover dat ze mijn been via de binnenkant wellicht recht kunnen zetten. De andere optie is een nieuwe operatie, waarbij ze mijn been opnieuw breken en meteen de pin, die van mijn knie tot mijn enkel loopt, eruit halen. Dan ben ik weer lang uit de roulatie en kan ik waarschijn lijk pas volgend seizoen weer voetballen. Maar ik weet dan wel dat het goed komt. Dat ik te genstanders weer achter me kan laten, zoals ik gewend was. Nu zijn veel spelers beter en dat frus treert me. Dan hoeft het voor mij eigenlijk niet meer." Wolff heeft dus weer hoop op volledig herstel. Zijn situatie is in zekere zin te vergelijken met die van Niels Kokmeijer, die door een zware charge van Ra- chid Bouaouzan in december 2004 nooit meer voetbalde. Kok meijer onderging ook meerdere operaties, maar de laatste verliep ook niet zoals gehoopt. De pin moest in zijn been blijven, om dat die in het-bot gegroeid was. Zijn been opnieuw breken, bleek geen optie. Bij Wolff kan dat waarschijnlijk wel. Het klinkt pijnlijk, maar kan ervoor zorgen dat de Walchenaar daar na weer kan doen wat hij wil doen: voetballen. Raymond Wolff houdt zijn linkerbeen vast, dat sinds zijn beenbreuk in maart 2010 niet meer optimaal heeft gevoeld, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85